Neubergovi

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Neubergovi

Příspěvekod betelgeuze » sob čer 28, 2014 16:49

Rád bych se pozeptal, jestli má někdo nějaké informace o osudech větví pánů z Neipperku od Aše. Jedni z Neubergů a zároveň mých předků jsou z Chocenic u Plzně, kam zřejmě přišli odněkud ze západu, druzí z Okrouhla. Jeden z mých předků, Vojtěch, se přestěhoval do Všenor u Dobřichovic. Neemigrovala náhodou nějaká větev Neubergů do Plzně a do středních Čech? Babička říkala, že naše větev Neubergů vlastnila (ale bohužel propila) nějaký palác v Praze a že nějací Neubergové (taktéž příbuzní) měli i udělaný rodokmen, čili nějaká souvislost se šlechticemi je možná. Na internetu jsem se toho moc nedozvěděl, pouze to, že Neubergové byli velmi rozvětvení a že přišli z Německa. Kdyby se to potvrdilo, byl bych po několika přeslicích a po předkovi i předkyni šlechtic :-D Děkuji za jakékoli informace.
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Neubergovi

Příspěvekod alenas » sob čer 28, 2014 18:31

betelgeuze píše:Rád bych se pozeptal, jestli má někdo nějaké informace o osudech větví pánů z Neipperku od Aše. Jedni z Neubergů a zároveň mých předků jsou z Chocenic u Plzně, kam zřejmě přišli odněkud ze západu, druzí z Okrouhla. Jeden z mých předků, Vojtěch, se přestěhoval do Všenor u Dobřichovic. Neemigrovala náhodou nějaká větev Neubergů do Plzně a do středních Čech? Babička říkala, že naše větev Neubergů vlastnila (ale bohužel propila) nějaký palác v Praze a že nějací Neubergové (taktéž příbuzní) měli i udělaný rodokmen, čili nějaká souvislost se šlechticemi je možná. Na internetu jsem se toho moc nedozvěděl, pouze to, že Neubergové byli velmi rozvětvení a že přišli z Německa. Kdyby se to potvrdilo, byl bych po několika přeslicích a po předkovi i předkyni šlechtic :-D Děkuji za jakékoli informace.


Zdravím -
o rodině Neubergů se dočtete v knize Dagmar Štětinové "Rytíři země České" . Vydalo v roce 2001 nakladatelství a vydavatelství "Agentura Pankrác". Celá kniha je věnována historii tohoto rodu a obsahuje množství fotografií a rodokmenů.
Jméno Neuberg se ve středních Čechách vyskytuje na Příbramsku, konkrétně v Modřovicích v 19. století. Mám je v rodokmenu, zatím nezpracované, teprve začínám. Nevím jestli existuje souvislost, ale faktem je, že rodina to byla rozvětvená a časem o majetky přišla.
Aš.
Ještě dodatek - s těmi Neippergy je to trochu komplikováné - byli spřízněni s s rodinou Zedtwitz z Aše (taky mám v rodokmenu), ale zatím jsem na žádnou souvislost nepřišla.
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Neubergovi

Příspěvekod betelgeuze » sob čer 28, 2014 18:49

Děkuji, knihu si určitě půjčím. Co se týče těch Neubergů v Příbramsku, v rodokmenu je mám i já. Jestli jste na Myheritage, má je i BoKBen Web Site, Třešňák Web Site (já), a další. S těmi vás už spojí Smart Matches. Každopádně až k Zedwitzům jsem se ještě nedostal. Ale uvidím, kam mě historie zanese.
Děkuji za odpověď,
J.T.
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků