Vyřešeno-Co je jmeno, co prijmeni?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Vyřešeno-Co je jmeno, co prijmeni?

Příspěvekod Vladan89 » sob čer 21, 2014 10:44

Narazila jsem na osobu Markus Daniel 1864. Myslim, že příjmení je Markus. K čemu se přiklánite? Dik
Naposledy upravil Vladan89 dne sob čer 21, 2014 11:51, celkově upraveno 1
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Co je jmeno, co prijmeni?

Příspěvekod Zora » sob čer 21, 2014 10:56

Bez odkazu to nejde určit. Možná, že nechcete, nebo neumíte vložit odkaz (je to vysvětleno v základních informacích)
Pak se podívejte se, v jakém pořadí jsou zapsány okolní osoby (jméno, příjmení nebo naopak), případně se podívejte na příbuzenské souvislosti (otec, děti a pod).
U nás například je v okolní obci rozšířené příjmení Daniel (Oslavany), v naší obci (Ivančice) naopak příjmení Markus.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Co je jmeno, co prijmeni? Vyřešeno

Příspěvekod Vladan89 » sob čer 21, 2014 11:50

Omlouvám se Zoro, našla jsem ho v policejních přihláškách viz. : http://digi.nacr.cz/prihlasky2/index.ph ... folium=215. Z tohoto je evidentní, že by příjmení mělo být Markus.Já ho totiž včera hledala jako Marcus, jak mám uvedeno v rodinných archiváliích. M
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Vyřešeno-Co je jmeno, co prijmeni?

Příspěvekod Zora » sob čer 21, 2014 12:26

Podle toho, jak jsou přihlášky psány, a jak po digitalizaci vyhodnoceny, by se mělo jednat o příjmení Markus.
Jen dávám na zvážení, vzhledem k věku všech zapsaných (roku narození), nejedná se u tohoto muže o rok narození 1806? Číslovka je psána nepříliš zřetelně. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vyřešeno-Co je jmeno, co prijmeni?

Příspěvekod Vladan89 » sob čer 21, 2014 23:32

Děkuji Zoro za podnět.Já jsem opravdu amatér ale snažím se učit. Tento člověk resp. Markus Daniel není zatím dle mého příbuzným, ale vzhledem k tomu, že jsem toto jméno objevila v jedné korespondenci , tak mne zajímá. Já vlastně ani nevím jak ty policejní přihlášky fungují, tak teď se snažím nějak se v tom vyznat a pochopit. Např. teď jsem narazila na "bandu" podivých spolubydlících Peták a vůbec nechápu souvstažnost. Dovolím si vznést nový dotaz.
M
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 16 návštevníků