Svatba v c.k. armádě -VYŘEŠENO

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Svatba v c.k. armádě -VYŘEŠENO

Příspěvekod Dana Schubertová » pát kvě 02, 2014 7:20

Děkuji všem za rady a pomoc. Nakonec jsem zjistila, že se oženil v Rakousku v r. 1900. Jak se tam dostal, zda v té době byl v armádě, to už se nedozvím. Ale díky Vám všem jsem se zase dostala dál. Přeji hezký den.

Strýc mého dědečka dle kmenového listu narukoval dne 14.5.1897 a zařazen: dne 1. 10.1897 k 21. c.k. pluku v Čáslavi. Dne 31.12.1907 přeložen k 3. záložní kumpanii. K 31.12.1909 propuštěn dle par. 52 des. W.G.
Mám následující otázky: do civilu šel k 31.12.1907nebo 31.12.1909?
mohl se v době vojenské služby oženit? V r. 1906 se mu měl narodit syn a o 2 roky později dcera. Vím, že odešel do Vídně, kde žil a zemřel. Zde žila
i jeho rodina.
Děkuji za pomoc a radu.
Naposledy upravil Dana Schubertová dne čtv kvě 08, 2014 5:01, celkově upraveno 2
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Re: Svatba v c.k. armádě

Příspěvekod Zora » pát kvě 02, 2014 7:42

V době vojenské služby se mohl oženit,
mám podobný případ před r. 1900, předek sloužil v Kremži (Rakousko), na svatbu dostal dovolenou, svolení od c.k. armády a byly mu odpuštěny trojí ohlášky. (jednou za třikrát).
Snoubenci oba pocházeli z Ivančic, svatba byla v Ivančicích a nevěsta se potom odstěhovala za manželem, žili nejprve k Kremži a později v dalším bydlišti.
Vše se dalo dohledat.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Svatba v c.k. armádě

Příspěvekod Dana Schubertová » pát kvě 02, 2014 10:11

Zora píše:V době vojenské služby se mohl oženit,
mám podobný případ před r. 1900, předek sloužil v Kremži (Rakousko), na svatbu dostal dovolenou, svolení od c.k. armády a byly mu odpuštěny trojí ohlášky. (jednou za třikrát).
Snoubenci oba pocházeli z Ivančic, svatba byla v Ivančicích a nevěsta se potom odstěhovala za manželem, žili nejprve k Kremži a později v dalším bydlišti.
Vše se dalo dohledat.
Zora


Děkuji. Mám ještě dotaz: to, že dostal dovolenou má zapsáno v kmenovém listu? Jinak budu hledat. Nejhorší je, že nevím odkud jeho žena pocházela. Vím jen, že má české příjmení. No budu pátrat. To přece ke genealogii patří. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den. U nás v Kutné Hoře zatím svítí sluníčko a je pěkně.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Re: Svatba v c.k. armádě

Příspěvekod Zora » pát kvě 02, 2014 10:19

införmace měl uvedeny přímo v záznamu o svatbě včetně názvů a odkazů na vojenské "povolovací" úřady (netuším, jak to správně nazvat :-))


http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=95
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků