Hledání ve Vídni.

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Hledání ve Vídni.

Příspěvekod beran47 » sob dub 19, 2014 10:35

Prosil bych o radu, kde hledat ve Vídni místo úmrtí (snad i hrob) bývalého vojáka. Zemřel krátce po skončení války 13. 11. 1918 u své příbuzné. Dalo by se možná podle evidence vídeňských hřbitovů, ale rodina už nezná místo bydliště. Týká se to ještě nějaké vojenské evidence? Jisté je, že ve Vídni zemřel, protože v březnu 1919 byla u okr. soudu projednána jeho pozůstalost, bohužel dokumenty se nedochovaly.
beran47
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 26, 2013 10:56

Re: Hledání ve Vídni.

Příspěvekod Dana Schubertová » sob dub 19, 2014 16:20

Zkuste http://www.friedhoefewien.at/eportal/. Zadáte příjmení, jméno a odklikněte. Pokud je pohřben ve Vídni a Vy budete mít štěstí, tak se Vám objeví všichni se stejným příjmením a jménem. Podle data úmrtí pak můžete dohledat Vašeho příbuzného. Já jsem to zkoušela ze "všech stran" a dohledala ostatní příbuzné toho mého, ale jeho hrob ne. A přitom je určitě pohřben ve Vídni. Znám datum úmrtí, poslední adresu, ale jeho hrob ne. Hodně štěstí
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Re: Hledání ve Vídni.

Příspěvekod beran47 » ned dub 20, 2014 9:21

Díky moc, dám se do toho, třeba to štěstí bude.
beran47
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 26, 2013 10:56

Re: Hledání ve Vídni.

Příspěvekod Dana Schubertová » ned dub 20, 2014 9:39

beran47 píše:Prosil bych o radu, kde hledat ve Vídni místo úmrtí (snad i hrob) bývalého vojáka. Zemřel krátce po skončení války 13. 11. 1918 u své příbuzné. Dalo by se možná podle evidence vídeňských hřbitovů, ale rodina už nezná místo bydliště. Týká se to ještě nějaké vojenské evidence? Jisté je, že ve Vídni zemřel, protože v březnu 1919 byla u okr. soudu projednána jeho pozůstalost, bohužel dokumenty se nedochovaly.

Ještě se chci zeptat: dokumenty se nedochovaly v rodině, nebo jste je nenašel ani ve státním oblastním archivu? Vím, že např. u nás v Kutné Hoře, jsou uloženy doklady jednotlivých notářů. Pokud jste to nezkoušel, zeptejte se na Vašem SOA a ti Vám poradí kam se obrátit. Dokonce já měla možnost dohledat např. postih jednoho příbuzného, který se projednával u soudu. Nevyužila jsem to, protože to pro mne nebylo zas tak důležité. Podstatné jsem se dozvěděla z ostatních materiálů. Přeji hodně štěstí.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Re: Hledání ve Vídni.

Příspěvekod beran47 » ned dub 20, 2014 14:33

Dokumenty se nedochovaly v našem SOA Třebíč, pouze evidenční knihy, kde se mi potvrdilo, že zemřel ve Vídni (byla tam poznámka). Jako naschvál, spisy z této doby "zmizely". Jinak to jsou někdy dobré pomůcky k dohledání bydliště příbuzných, protože tam jsou přesné adresy všech, kterých se pozůstalost týká. I o vlastní rodině jsem se tam dočetl mnoho zajímavého... Díky a hezký den.
beran47
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 26, 2013 10:56


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků