kde hledat-fotbalista Sparty, reprezentant Vlastmil Preis

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

kde hledat-fotbalista Sparty, reprezentant Vlastmil Preis

Příspěvekod Zora » čtv bře 06, 2014 9:35

Snažím se dopátrat svého příbuzného, Vlastimila Preise. Netuším, zda byl fotbalista, protože o něm nevím vůbec nic.
Pravděpodobně se narodil r. 1921 -22, po návratu svého otce z ruských legií.
Na netu jsem narazila na hráče pražské fotbalové Sparty, dokonce reprezentanta, u něj je ovšem uvedeno pouze datum narození, nikoliv místo.
(Předpokládám místo narození Brno, nebo jinde na Moravě)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vlastimil_Preis
Vlastimil Preis (12. února 1921, Praha – 8. února 2000) byl český fotbalista, československý reprezentant. Za československou reprezentaci odehrál 12 zápasů a vstřelil v nich 7 gólů, přičemž při svém posledním reprezentačním startu, v přátelském zápase s Polskem roku 1950, dosáhl hattricku. Pětkrát se stal mistrem republiky, v letech 1939, 1952 a 1954 se Spartou Praha a v letech 1949 a 1950 se Slovanem Bratislava. V československé a protektorátní lize nastřílel celkem 106 gólů (57 jich dal ve Spartě, 28 ve Slovanu a 21 přidal ještě v Čechii Karlín) a je tak členem Klubu ligových kanonýrů. V zahraničí hrál v roce 1947 za francouzský klub AS Cannes. Po skončení hráčské kariéry se věnoval trenérské činnosti, v letech 1957–1959 vedl například Spartu.

Prosím zkušené fotbalisty a fandy fotbalu o radu, zda se mohu s dotazem, kde se V. Preis narodil, obrátit na dnešní fotbalový klub Sparta, popř. kam dotaz adresovat.
Všechny nápady vítány a ....(nesmějte se , prosím, přes fotbal jsem moc rozumu nepobrala).
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: kde hledat-fotbalista Sparty, reprezentant Vlastmil Prei

Příspěvekod Pichnat4 » čtv bře 06, 2014 9:43

Dobrý den,

fotbal jde mimo mne, ale na wikipedii je uvedeno místo narození 12. února 1921, Praha. Jinak bych se zkusil obrátit přímo na Spartu, ta určitě k historii něco mít budou, třeba i k tomuto hráči.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: kde hledat-fotbalista Sparty, reprezentant Vlastmil Prei

Příspěvekod Zora » čtv bře 06, 2014 9:45

Podle mě je ta Praha k úmrtí, Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: kde hledat-fotbalista Sparty, reprezentant Vlastmil Prei

Příspěvekod Semik » čtv bře 06, 2014 11:44

Je pohřben na Olšanech http://212.47.2.130/.
Semik
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: kde hledat-fotbalista Sparty, reprezentant Vlastmil Prei

Příspěvekod Pichnat4 » čtv bře 06, 2014 12:19

Zora píše:Podle mě je ta Praha k úmrtí, Z.

Já si myslím, že k narození, protože kdyby byla k úmrtí, tak by byla za pomlčkou, takhle je před a váže se k datu narození. Můj názor.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: kde hledat-fotbalista Sparty, reprezentant Vlastmil Prei

Příspěvekod Zora » čtv bře 06, 2014 14:00

Vycházela jsem jednak z toho,
že profesionální kariéru prožil v Praze, navíc jeho úmrtí je určitě zaznamenané mezi sportovci - na rozdíl od místa narození, jednak z toho,
že zápisy narození - úmrtí se rozdělují často i čárkou, pomlčka nemusí být pravidlem.
Je pravděpodobnější, že autor textu na wiki věděl, kde zemřel, než kde se narodil.

pro Semik, díky za hřbitov , potvrzuje to, že zemřel velmi pravděpodobně v Praze a místo narození zůstává utajené. Díky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: kde hledat-fotbalista Sparty, reprezentant Vlastmil Prei

Příspěvekod Pichnat4 » čtv bře 06, 2014 15:04

Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: kde hledat-fotbalista Sparty, reprezentant Vlastmil Prei

Příspěvekod Zora » čtv bře 06, 2014 15:11

Děkuji, přes vyhledávání ve fotbalových análech jsem nepoužitelná.

Faktem je, že Prahu jako místo narození i úmrtí jsme nebrali v úvahu ani jeden, i to se stává.

Zkusím hledat v Praze. Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků