Různá jména v matrice oddaných

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Různá jména v matrice oddaných

Příspěvekod zuzanarentova » čtv úno 27, 2014 19:13

Zdravím, při svém pátrání po předcích jsem narazila na problém v matrice oddaných. U manželčiny matky je uvedeno jméno a příjmení a následně je přeškrtnuto a nahrazeno jiným. Nevím tedy, které z těchto jmen je správné a jak pátrat dál. Pro názornost přikládám i obrázek. Setkal se s tímto již někdo? Moc děkuji za každou odpověď.
Přílohy
Nejasnost.png
Nejasnost.png (101.71 KiB) Zobrazeno 689 krát
zuzanarentova
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 27, 2014 19:06

Re: Různá jména v matrice oddaných

Příspěvekod romcab95 » čtv úno 27, 2014 20:13

Myslím, že správné bude spíše to psané tužkou. Je možné, že matrikáři tenkrát udělali chybu a takhle to pak opravili. Zkus najít sňatek těch rodičů.
romcab95
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát led 31, 2014 18:53

Re: Různá jména v matrice oddaných

Příspěvekod zuzanarentova » čtv úno 27, 2014 20:31

Děkuji, zkusím najít sňatek podle opraveného jména, ale sňatek podle původního jména té matky jsem už dneska našla, ale nesedí mi tam pak narození té vdávané dcery, tu nemůžu najít, aby seděl ten věk. Tak to zkusím teda z té druhé strany :)
zuzanarentova
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 27, 2014 19:06

Re: Různá jména v matrice oddaných

Příspěvekod alenas » pát úno 28, 2014 7:26

zuzanarentova píše:Děkuji, zkusím najít sňatek podle opraveného jména, ale sňatek podle původního jména té matky jsem už dneska našla, ale nesedí mi tam pak narození té vdávané dcery, tu nemůžu najít, aby seděl ten věk. Tak to zkusím teda z té druhé strany :)


Zdravím - nebyl otec dítěte znovu ženatý ? Stalo se, že matka mojí pra......báby zemřela krátce po porodu a v oddací matrice pak byla jako biologická matka uvedená druhá manželka jejího otce.
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Různá jména v matrice oddaných

Příspěvekod Zora » pát úno 28, 2014 9:57

Možná taky varianta - nemanželská dcera vdovy, která se později znovu provdala, to by vysvětlovalo ta použitá příjmení. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků