Matrikář flákač?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Matrikář flákač?

Příspěvekod petanhuda » pon úno 10, 2014 23:30

Dobrý den, nejsem v tom moc kovanej, proto bych se chtěl zeptat - prošmejdil jsem tuto matriku: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=39 (rok 1714) a když se podívám na další stránku, je tam rok 1732. matriku jsem prošmejdil celou a pochybuju, že by se nikdo v tuto dobu neženil, jelikož v tomto období chybí i narození. Napadají mne dvě možnosti
1)matrikář byl flákač
2)Zvole v tu dobu spadala pod jinou farnost
nějaké nápady?
Uživatelský avatar
petanhuda
 
Příspěvky: 323
Registrován: úte dub 16, 2013 18:38

Re: Matrikář flákač?

Příspěvekod karels » pon úno 10, 2014 23:53

ten odkaz mi nefunguje, bylo by potřeba opravit nebo napsat i místo, o které se jedná
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Matrikář flákač?

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte úno 11, 2014 7:52

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=38

to je vážně dobrý :-)
na straně 38 je rok 1701
na straně 39 je tok 1714
a na 40 je rok 1737
41 je 1733....

Tak si myslím, že to musíte projít důkladněji....
Myslím, že to bylo špatně sešité- že matriku sešívali dodatečně a nějak to popletli.... (a nebo se signatury ztratily), protože číslování v horních rozích nenavazuje
(hlavně na straně 41 je to vidět- vlevo 16, vpravo 81)....

Jestli byla matrika rozpadlá, tak se mohlo něco poztrácet, pak to znovu sešili, ale holt to není dokonalé.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Matrikář flákač?

Příspěvekod Zora » úte úno 11, 2014 9:10

16554 - zápisy nejsou seřazeny chronologicky, mají značné rezervy - str. 159 níže uvedeného seznamu. Zora

viz
STÁTNÍ OBLASTNÍ ARCHÍV V BRNĚ
E67
MATRIKY
A. Originály
Inventář
Svazek 7.
(okres Žďár nad Sázavou)
http://www.skarvada.cz/pdf/matriky_ZDAR.pdf
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matrikář flákač?

Příspěvekod petanhuda » úte úno 11, 2014 11:14

Takže byl matrikář opravdu flákač.. Škoda, doufal jsem, že by se něco dalo sehnat třeba pod Bystřicí, nebo pod Rožnou. Ale nikde nic :( . Každopádně díky..
Uživatelský avatar
petanhuda
 
Příspěvky: 323
Registrován: úte dub 16, 2013 18:38

Re: Matrikář flákač?

Příspěvekod Zora » úte úno 11, 2014 11:18

asi ne matrikář... jen se to prostě nedochovalo... snad možná někde jsou opisy... netuším, zatím jsem na nic nenarazila, taky bych to období potřebovala, bohužel. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matrikář flákač?

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte úno 11, 2014 11:20

a to už jsi zkoušela i ten fond s duplikáty matrik? jestli teda v Brně je..... zahlédla jsem je v Litoměřicích i v Třeboni, v Praze (musí se tam osobně).....
ptám se ze zájmu- nechci radit .-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Matrikář flákač?

Příspěvekod Zora » úte úno 11, 2014 11:29

zatím stále čerpám z matrik, práci mám, není třeba archívů. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matrikář flákač?

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte úno 11, 2014 11:38

šlo o to, zda se náhodou tato matrika nedochovala jako duplikát v archivu.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Matrikář flákač?

Příspěvekod Zora » úte úno 11, 2014 11:47

Ano, všechno je možné, v plánech to nemají a jak jsem uvedla, je možné, že se opisy dochovaly. Víc k tomu nevím. Podávala jsem pouze zprávu o tom, jak je hodnocen oficiálně stav dotazované matriky.
Jaké jsou moje možnosti, je mně jasné, zatím nemám v plánu tímhle směrem pátrat. Hledám předka, nevím, ve které matrice, odněkud přišel..... musím napřed vyloučit dostupné matriky, navíc si dělám sbírku těch, kde potřebné listy chybí. Tahle zvolská není jediná. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matrikář flákač?

Příspěvekod petanhuda » čtv úno 13, 2014 10:40

Vážený pane Hudíku,
k Vašemu dotazu Vám sděluji, že mezeru ve zvolských matrikách nelze ničím nahradit, protože druhopisy matrik pro celou brněnskou diecézi začínají až rokem 1777 a starší se bohužel nedochovaly.
S pozdravem
Mgr. Jana Blažková, MZA Brno
Uživatelský avatar
petanhuda
 
Příspěvky: 323
Registrován: úte dub 16, 2013 18:38

Re: Matrikář flákač?

Příspěvekod Phaare » pon úno 17, 2014 11:40

Někdy se to stává, podobný úkaz je například v matrice pokřtěných pro Rakovník. Na zápis z 18. 5. 1631 navazuje zápis z 1. 6. 1636.
Snad se to dá omluvit válkou.

http://actapublica.eu/matriky/praha/pro ... ?strana=21
Hledat předky není ztráta času. Hledat předky je hledání ztraceného času.
Uživatelský avatar
Phaare
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte říj 12, 2010 20:30
Bydliště: Nový Bydžov
Oblast pátrání: https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... cCQRkNTuAc


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků