Kde hledat?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Kde hledat?

Příspěvekod Lasztovicza » úte led 28, 2014 18:44

Dobrý den.
Začal jsem se také zabývat genealogií a hned na začátku jsem se dostal do úskalí. V matrice, kde jsou vypsány svatby, jsem narazil na mojí možnou praprababičku. Je u ní také napsán datum narození (18.2.1889). Když jsem ji ale hledal v matrikách obce Valašské Bystřice (tehdy se ta obec jmenovala Velká Bystřice), nikde o ní nebyl jedinný záznam. Nevíte prosím proč? A nevíte kde ji najít?
Uživatelský avatar
Lasztovicza
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned led 12, 2014 20:57
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Valašsko (Valašská Bystřice, Hutisko-Solanec,Vigantice,Rožnov, Dolní Bečva, Trojanovice, Velké Karlovice, Tylovice)

Re: Kde hledat?

Příspěvekod Martin Jílek » úte led 28, 2014 18:52

Vítejte na fóru.
Prosím vložte odkaz matričního zápisu.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Kde hledat?

Příspěvekod Lasztovicza » úte led 28, 2014 19:23

Obrázek

Týká se jich ten záznam úplně nahoře. Jmenuje se Bortlová Anna.
Uživatelský avatar
Lasztovicza
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned led 12, 2014 20:57
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Valašsko (Valašská Bystřice, Hutisko-Solanec,Vigantice,Rožnov, Dolní Bečva, Trojanovice, Velké Karlovice, Tylovice)

Re: Kde hledat?

Příspěvekod Gringo » úte led 28, 2014 19:33

Podle toho co vidim, bych zkusil urcite matriku v Hutisku
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 558
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Kde hledat?

Příspěvekod Lasztovicza » úte led 28, 2014 21:10

Děkuji mnohokrát, rozhodně to zkusím.
A nevíte ještě prosím, kde v matrice nalézt jejího manžela Jana Křivu? Jako datum narození má uvedený 2. leden 1883 ale v matrice, ve které jsou jména pokřtěných uveden nikde není.
Uživatelský avatar
Lasztovicza
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned led 12, 2014 20:57
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Valašsko (Valašská Bystřice, Hutisko-Solanec,Vigantice,Rožnov, Dolní Bečva, Trojanovice, Velké Karlovice, Tylovice)

Re: Kde hledat?

Příspěvekod calmar » stř led 29, 2014 17:30

No, já bych to Hutisko ani nezkoušel :-). Je tam přece jasně napsáno, že přílohou je ve farním archivu uložen nevěstin křestní list z farního úřadu ve Vlčovicích...
calmar
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř zář 15, 2010 14:11
Bydliště: Opava
Oblast pátrání: Pomezí středních, severních a východních Čech
Bučovicko
Západní Těšínsko
Hranicko-Kelečsko-Valašsko
Hodonínsko
Opavsko

Re: Kde hledat?

Příspěvekod Lasztovicza » čtv led 30, 2014 17:56

Děkuji mnohokrát. Vůbec jsem si toho zápisu nějak nevšímal. V těch Vlčovicích jsem ji našel. Opravdu děkuji.
Uživatelský avatar
Lasztovicza
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned led 12, 2014 20:57
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Valašsko (Valašská Bystřice, Hutisko-Solanec,Vigantice,Rožnov, Dolní Bečva, Trojanovice, Velké Karlovice, Tylovice)

Re: Kde hledat?

Příspěvekod Lasztovicza » pon úno 10, 2014 20:38

A nevíte ještě prosím kde najít jejího manžela Jana Křivu? U toho svatebního zápisu je napsáno že byl z Velké (dnes Valašské) Bystřice a narodil se 2.1:1883. Jenže v matrice narozených není. Nevíte kde jej najít?
Uživatelský avatar
Lasztovicza
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned led 12, 2014 20:57
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Valašsko (Valašská Bystřice, Hutisko-Solanec,Vigantice,Rožnov, Dolní Bečva, Trojanovice, Velké Karlovice, Tylovice)

Re: Kde hledat?

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon úno 10, 2014 21:01

Matriky jsou pro Valašskou i Velkou Bystřici (dokonce zvlášť)
ale Křívy jsem viděla jen ve Velké.....
Našla jsem Jana, ale není to on. Tenhle byl syn Barbory Kříva, nemanželský.....

A u potomků toho páru náhodou není u otce jiná obec?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Kde hledat?

Příspěvekod Lasztovicza » úte úno 11, 2014 11:40

Ne bohužel není, celá jejich rodina pocházela z oné Velké Bystřice u Rožnova (od roku 1921 je tato obec známa jako Valašská Bystřice). Ta druhá Velká Bystřice, kde jste asi toho nemanželského Jana Křivu našla, bude ta co leží při Olomouci. To není ono :(
Uživatelský avatar
Lasztovicza
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned led 12, 2014 20:57
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Valašsko (Valašská Bystřice, Hutisko-Solanec,Vigantice,Rožnov, Dolní Bečva, Trojanovice, Velké Karlovice, Tylovice)

Re: Kde hledat?

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte úno 11, 2014 12:41

jejda :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Kde hledat?

Příspěvekod Zora » úte úno 11, 2014 12:57

Mně se už bohužel nezobrazuje záznam z matriky, ale snad tam bylo že otec Křiva byl pasekář, syn Křiva byl košíkářský dělník. Pokud opravdu není narození Křivy ve Velké Bystřici, velmi pravděpodobně bych hledala v okolních pasekářských obcích. Je možné, že otec se "zamlada" pohyboval mimo Velkou Bystřici vzhledem k povolání pasekář. Z

ještě dodatek -
jako staré příjmení je Vaše hledané uváděné na Hutisku

Starých rodin, jež přes 100 let na témž místě přebývají, je mnoho. Ocelka čís. 9, Kedroň 12, Holčák 13, Koláček 14, 15 (fojt.) a 95, Majer 18, 84 a 142, Pavlica 19 a 116, Mikunda 31, 97, Remža 38, Mikulka 48, Matisčák 52, Podešva 67, Vančura 68, Barabáš 70, Maléř 72, Bělunek 73, Válek 76, Mráček 80, Vavřín 90, Machus 96, Křiva 103, Bortel 110.

http://www.hutisko-solanec.eu/1.22-historie-hutiska
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Kde hledat?

Příspěvekod artepa » úte úno 11, 2014 14:41

Stejným rodičům se ve Velké Bystřici v čísle 1876 narodilo dítě, v matrice je zapsané.
Podle indexu tam zapsán není ... Jedině projít matriku, zda při svatbě špatně nenapsali datum a do indexu ho zapomněli napsat...
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Kde hledat?

Příspěvekod Lasztovicza » stř úno 12, 2014 19:19

Děkuji, zkusím jej najít :)
Uživatelský avatar
Lasztovicza
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned led 12, 2014 20:57
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Valašsko (Valašská Bystřice, Hutisko-Solanec,Vigantice,Rožnov, Dolní Bečva, Trojanovice, Velké Karlovice, Tylovice)


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníků