Propojení Myherritage s FS

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Propojení Myherritage s FS

Příspěvekod pavel.m » úte bře 21, 2023 11:28

Dobrý den,

chci se zeptat zda nevíte něco víc než já o propojení těchto dvou stránek. Vím, že to na MH ve shodách umí vyhodit, že to daný záznam nalezlo na FS. Umí ale FS stahovat rodokmeny z MH a připojovat do jejich stromu? Nebo to tam někdo musí napsat? Protože se celá větev co jsem dělal (a na MH ji nikdo jiný nemá) objevila na FS, ale bez podstatných informací co já ve svém MH mám včetně otazníků atp. protože to nemám podložené ty domněnky. Na FS se to ale prezentuje jako realita. Tak mě zajímá, jestli se to stahlo automaticky, nebo to odemne někdo přepsal do FS i s "chybami".

Díky
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1514
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Propojení Myherritage s FS

Příspěvekod jkjk » pon dub 24, 2023 15:21

Nijak propojené nejsou, odlišný vlastník i provozovatel. Ale FS je plně dostupné zdarma, proto z něj spousta komerčních databází čerpá. FS má spoustu vlastních zdrojů (už tam nabíhají i nějaké české zaindexované matriky), ale z MH nijak nečerpá. Ale to samozřejmě nikomu nebrání v tomu, aby to postupně ručně přepsal (i těmi chybami). Autor je v historii vždy vidět, chyby se dají rovnou upravit, případně v záložce "spolupráce" u každé osoby se dá na chybu či nejistý fakt upozornit.
jkjk
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř srp 26, 2009 16:57
Oblast pátrání: Prachaticko, Mělnicko, Mladoboleslavsko, Uherskohradišťsko, Slovensko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků