Je možnost hledat dále?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Je možnost hledat dále?

Příspěvekod lpetto » pon kvě 23, 2022 12:53

Dobrý den,

mám možná hloupý dotaz - aktuálně jsem při sestavování rodokmenu možná narazil u dalšího hledání - aktuálně se pohybuji okolo r. 1690... a matrika v Dolním benešově (Opava) je od roku 1692.. Je možnost hledat nějak dále do minulosti?
Zkoušel jsem před hledání full textem, ale nic staršího mi to pro tuto lokaci nenašlo..

Děkuji za případné tipy.
lpetto
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned úno 20, 2022 17:46
Oblast pátrání: Bohuslavive, Závada, Bělá, Hať, Petřkovice, Šilheřovice (okres Opava, Ostrava)

Re: Je možnost hledat dále?

Příspěvekod pavel.m » pon kvě 23, 2022 12:56

Většina matrik v tomto období končí. Pokračovat lze např. pomocí guntovnic.
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1514
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Je možnost hledat dále?

Příspěvekod lpetto » pon kvě 23, 2022 13:07

S tímto jsem se setkal velice okrajově.. tyto gruntovnice existují pro každou oblast? tedy i pro Dolní Benešov?
lpetto
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned úno 20, 2022 17:46
Oblast pátrání: Bohuslavive, Závada, Bělá, Hať, Petřkovice, Šilheřovice (okres Opava, Ostrava)

Re: Je možnost hledat dále?

Příspěvekod pavel.m » pon kvě 23, 2022 13:15

To je otázka na zkušenější. Ja na ty moravské čekám. :D Ale Dolní Benešov je pokud se nepletu pod opavou a tam jsou některé online
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1514
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Je možnost hledat dále?

Příspěvekod Zora » pon kvě 23, 2022 13:39

lpetto píše:Dobrý den,

mám možná hloupý dotaz - aktuálně jsem při sestavování rodokmenu možná narazil u dalšího hledání - aktuálně se pohybuji okolo r. 1690... a matrika v Dolním benešově (Opava) je od roku 1692.. Je možnost hledat nějak dále do minulosti?
Zkoušel jsem před hledání full textem, ale nic staršího mi to pro tuto lokaci nenašlo..

Děkuji za případné tipy.


http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... %3D&row=12

je to ikonka domeček s plotem

Zkuste hledat, ale bohužel mně to tedy nefunguje podle zadání obce...
Neznám natolik místopis, že bych od boku střelila, o který se může jednat velkostatek.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Je možnost hledat dále?

Příspěvekod zeter » pon kvě 23, 2022 16:10

fond je asi Velkostatek Dolní Benešov, NAD 620, popis fondu:
"Fond je poměrně neúplný a některé archiválie byly poškozeny vlhkem. Torzo zahrnuje majetkoprávní agendu k odprodeji, intabulaci, převodu a nájmu pozemků, v hraničních záležitostech, k vodnímu a patronátnímu právu, např. ke kostelu a škole v Dolním Benešově. Nalezneme zde také zlomek justičních spisů, doklady o lesním hospodaření a lovu, účetní knihy a hospodářské mapy. v r. 1998 byly získány plány objektů velkostatku. Část písemností ke správě panství je zamanipulována ve fondu Velkostatek Šilheřovice, kde sídlila od 2. pol. 19. stol. společná správa Rotschildovských velkostatků na pruském území."

Jediná gruntovnice, kterou mi to tam najde, je pro Kozmice
https://digi.archives.cz/da/permalink?x ... 68d00ce8a5

Ve fondu toho zmíněného Velkostatku Šilheřovice gruntovnici nenacházím žádnou.

Nějaké novější pozemkové knihy pro Dolní Benešov jsou ve fondu Pruský královský úřední soud Hlučín, nejstarší je od r. 1742.
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Je možnost hledat dále?

Příspěvekod lpetto » pát kvě 27, 2022 8:12

Děkuji za info...
lpetto
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned úno 20, 2022 17:46
Oblast pátrání: Bohuslavive, Závada, Bělá, Hať, Petřkovice, Šilheřovice (okres Opava, Ostrava)


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků