VYŘEŠENO Pěstounská péče

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO Pěstounská péče

Příspěvekod wonders » stř led 05, 2022 21:31

Dobrý večer. Mám pár záznamů dětí které si nějaká žena vzala do pěstounské péče. Většinou ale nevím která to byla. U zápisu děti je i napsáno číslo dítěte. Ať jsem ale hledal kdekoliv nenašel jsem nikde žádný seznam matriku nebo něco jiného kde se dají dohledat zmíněné děti. Setkal se s tímto už někdo nebo poradí mi někdo kde bych to mohl najít? Jedná se cca o rok 1850. Děkuji
Naposledy upravil wonders dne pát led 07, 2022 22:34, celkově upraveno 1
wonders
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned črc 26, 2020 19:50

Re: Pěstounská péče

Příspěvekod zeter » čtv led 06, 2022 8:46

Můžete to prosím trochu upřesnit? Co za záznamy těch dětí to je?
zeter
 
Příspěvky: 3334
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Pěstounská péče

Příspěvekod Zora » čtv led 06, 2022 8:51

Děti v Zemských porodnicích (Praha, Brno, VídeŇ) dostávaly přidělená čísla, která se pak s nimi "táhla" až do dospělosti.

Většinou jsou tato čísla vidět u úmrtních zápisů, je pravděpodobné, že se u těchto zápisů opakuje i adresa úmrtí. Některé rodiny totiž měly v péči více dětí. U těchto dětí byla vysoká míra úmrtnosti. už se to tady probíralo vícekrát, hledejte ve starších záznamech.
Z

edit
viz např. tady
https://digi.ceskearchivy.cz/3363/205/1254/708/54/0

vlevo hned první zápis a pak i další
Vždy doplněno číslo nalezence.

Můžete si přečíst komentáře v tomto vláknu
viewtopic.php?f=16&t=8871&p=41962&hilit=%C3%BAmrt%C3%AD+mal%C3%BDch+d%C4%9Bt%C3%AD#p41962

Ve starších příspěvcích takových případů, event. dotazů najdete více, hledejte.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29357
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pěstounská péče

Příspěvekod wonders » pát led 07, 2022 20:02

Ano paní Zora to odhadla přesně. Je to dítě ze zemské porodnice Praha.

Prošel jsem tu spoustu komentářů ale většinou je to o porodnici v Brně či Vídni. Prahu jako takovou jsem nenašel alespoň ne žádný odkaz na ty záznamy. Hledal jsem tedy znovu na internetu a dostal se k tomu že by to mělo snad být v ahmp.cz tam jsem to nikde ale nenašel. Ta porodnice byla vedle kostelu svatého Apolináře. Mohu tedy poprosit někoho kdo ví přesně ten odkaz na ty záznamy aby mi ho napsal. Děkuji
wonders
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned črc 26, 2020 19:50

Re: Pěstounská péče

Příspěvekod zeter » pát led 07, 2022 20:10

matriky pražské porodnice jsou pod sv. Apolinářem
http://www.ahmp.cz/page/docs/mat_nm_ap.pdf
zeter
 
Příspěvky: 3334
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Pěstounská péče

Příspěvekod Zora » pát led 07, 2022 20:10

http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/Nav ... 4601%29%29
Nevím, jestli se to zobrazí, takže ahmp
pak sbírka matrik
pak Praha II Nové město
Kostel sv. Apolináře

Pozor na čtvereček - vybrat počet zobrazení (kolik matričních knih se zobrazí , nebo pak klikat na další stránky)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29357
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pěstounská péče

Příspěvekod zeter » pát led 07, 2022 20:18

(Technická - podle mě je lepší odkazovat na ty pdf přehledy dostupné odsud http://www.ahmp.cz/index.html?mid=75 , ze kterých se jde na konkrétní knihu do katalogu dostat kliknutím na odkaz - ten jejich katalog je na podobné listování dost nepříjemný)
zeter
 
Příspěvky: 3334
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Pěstounská péče

Příspěvekod Zora » pát led 07, 2022 20:19

Dle zvyku. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29357
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pěstounská péče

Příspěvekod wonders » pát led 07, 2022 22:33

Děkuji za odkazy a postupy. Jsem v tomto archívu poprvé tak se moc neorientuji. Podle návodů to najdu děkuji.
wonders
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned črc 26, 2020 19:50


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků