Odkud předek pocházel.

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Odkud předek pocházel.

Příspěvekod Zora » úte zář 21, 2021 20:41

Zkusil jste sčítání? Nevím sice, ve kterém roce Váš předek zemřel, ale při troše štěstí byste ho mohl najít, bývá tam uvedena obec narození.
první sčítání 1857, další 1869
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Odkud předek pocházel.

Příspěvekod airdesigner » stř zář 22, 2021 9:37

Zora píše:Zkusil jste sčítání? Nevím sice, ve kterém roce Váš předek zemřel, ale při troše štěstí byste ho mohl najít, bývá tam uvedena obec narození.
první sčítání 1857, další 1869


nápad je to dobrý, bohužel zemřel 1851, takto rané sčítání pro danou obec se stejně nedochovalo
airdesigner
 
Příspěvky: 384
Registrován: úte říj 01, 2013 12:42

Re: Odkud předek pocházel.

Příspěvekod airdesigner » čtv pro 02, 2021 16:39

tak jsem s tím sám trochu pohnul, gruntovní knihy Kunice něco poskytly....jen se mi nedaří najít zápis úmrtí Václava Smolíka, který má v gruntovní knize zaneseno v roce 1774 jak rozděluje svojí pozůstalost dětem a vyplacení za funus a mši svatou....ale jeho zápis úmrtí jsem prostě nenašel a to jsem prohledal rádius různých obcí až desítky kilometrů, předpokládám, že zemřel doma....jak moc pravděpodobné je, že se zápis nenapsal do matriky....
airdesigner
 
Příspěvky: 384
Registrován: úte říj 01, 2013 12:42

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků