cena starých fotek

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

cena starých fotek

Příspěvekod ond » ned lis 14, 2021 18:19

Vím, že se to genealogie netýká, ale historie ano...tak snad někdo poradí
Potřeboval bych vědět, nějaký odhad, jaká je asi hodnota několika fotografií (11 ks) z obsazování jednoho z českých měst r. 1939 wehrmachtem. Některé fotky jsou dokonce popsané jako "oběd, velitel ten a ten (jejich jména)...", zřejmě nebyly nikde publikovány, jsou zde i momentky, budova s vlajkami s hákovými kříži atd... Někdo by to chtěl prodat za 4 500,-, zdá se vám to moc, nebo málo??
Je mi jasné, že jde o fotky, tedy že jich nikde není více, jako třeba pohlednic...
Naposledy upravil ond dne pon lis 15, 2021 15:41, celkově upraveno 1
ond
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon dub 05, 2021 16:08

Re: cena starých fotek

Příspěvekod Boza » pon lis 15, 2021 6:09

No, zvažte ne prodej, ale věnování do VHU.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1999
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: cena starých fotek

Příspěvekod Zora » pon lis 15, 2021 6:55

Chcete to prodat nebo jste narazil na inzerát a chcete koupit?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29357
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: cena starých fotek

Příspěvekod ond » pon lis 15, 2021 15:40

Narazil jsem na inzerát, zvažuji koupi...

Omlouvám se, nenapsal jsem...
ond
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon dub 05, 2021 16:08

Re: cena starých fotek

Příspěvekod Viridis » pon lis 15, 2021 20:17

Zdravím, nejde říct, co je v tomto případě "správná - přiměřená" cena. Jde o to, jak moc ty fotky chcete a jestli můžete těch 4500 Kč postrádat. Říká se tomu "cena zvláštní obliby" a je to něco zcela odlišného od ceny v místě a čase obvyklé - také tržní. Sbírám pohlednice své domovské obce. Nejdražší mně stála 3000 Kč (blbě jsem přihazovala na aukro, ale nakonec - peníze budou a já ne....). Vědomě a dobrovolně jsem za jednu starou pohlednici dala 3000 Kč, protože mně chyběla. Je to jen na Vás, "správná" cena není. Mějte se fajn. P.
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Re: cena starých fotek

Příspěvekod zburget » úte lis 16, 2021 8:05

Já bych to napsal ještě jinak - každá věc, hmotná nebo nehmotná, má takovou cenu, jakou je někdo ochoten za ni zaplatit. Pokud to ten dotyčný bude prodávat nabízet za 4,5 tis. a nikdo to nekoupí, tak to tu cenu nemá. Pokud to někdo koupí, tak to tu cenu (pro něj) má. Takže - pokud ta sada fotografií pro vás má cenu 4,5 tis. tak to kupte. Jestli to pro vác tu cenu nemá, tak nechejte ležet. Třeba to ten dotyčný časem pochopí, že přestřelil a zlevní. A nebo se najde někdo jiný, pro koho budou ty fotky tu cenu mít a koupí to místo vás.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12713
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: cena starých fotek

Příspěvekod Zora » úte lis 16, 2021 8:48

Možná pomůže prohlédnout ceny za podobné fotky, případně za "ucelené" celky fotografií.
Na aukru jsem našla třeba tohle:
https://aukro.cz/frydek-mistek-wehrmach ... 6968872156

popis
Frýdek Místek Wehrmacht válka okupace svastika Feldpost střelec voják, cena 699 kč, nikdo nepřihazuje, jeden sleduje
(jde ale "jen" o pohlednici s textovou zadní částí)

Zdá se mně ale, že o tyto fotky není až tak zájem (nebo prohlížející odrazuje cena)
z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29357
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: cena starých fotek

Příspěvekod zburget » úte lis 16, 2021 11:02

Jeden z mých techniků sbírá pohlednice naší vesnice. Kupuje, kdekoli najde něco, co ještě nemá. Jednou se na aukru prodávala pohlednice, kterou neměl a ani o její existenci do té doby nevěděl. Bylo na ní nádraží. Prodávající za ni chtěl několik set Kč. Kolega si řekl, že tolik peněz za ni nedá a že počká, až se zlevní. Jenže přišel někdo jiný, kdo sbíral pohlednice nádraží a za tu částku ji koupil. A kolega se dodes bije do hlavy, že pozděj dal za pohlednici i podstatně víc peněz a tuhle jednu konkrétní už od té doby nikdy nikde neviděl. A kdyby se někde objevila, tak je ochotný za ni dát i 1500,-, protože ji nemá a samozřejmě ji chce.
Takže jak jsem psal, záleží na tom, jako cenu to má pro případného kupijícího. Jestli to chce tak moc, že je ochoten za to dát i vysokou částku a nebo to pro něj zase takovou cenu nemá a bude mít raděj 4,5 tis., než ty fotky…
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12713
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: cena starých fotek

Příspěvekod matju » úte lis 16, 2021 12:42

Pro představu, kupovala jsem takto na aukru starou pohlednici vesnice Rtyně u Jaroměře za 120 Kč. Ale nedokážu posoudit jak moc vzácně jsou Vaše fotky...
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků