Seznam popravených

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Seznam popravených

Příspěvekod otojur » ned lis 18, 2018 21:25

Dobrý večer,

můžete mě prosím nasměrovat, kde bych našel seznam popravených (nebo i zavřených), mezi roky 1945 - 1948 ?

Děkuji
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie

Re: Seznam popravených

Příspěvekod otojur » ned lis 18, 2018 22:29

Už jsem to našel... Je to sice bez prohřešků, ale neva..
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie

Re: Seznam popravených

Příspěvekod Rebeca » pon lis 19, 2018 17:48

...no a poradíte ostatním odkazem na váš nález? Nebo si to necháte pro sebe?
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Seznam popravených

Příspěvekod kimes » pon lis 19, 2018 23:27

Rebeca píše:...no a poradíte ostatním odkazem na váš nález? Nebo si to necháte pro sebe?

Mně by to také zajímalo, zdá se mi skoro absurdní, že by něco takového existovalo jako kompletní, samostatná archiválie
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Seznam popravených

Příspěvekod Zora » úte lis 20, 2018 3:19

Vykonané tresty smrti - Policie ČR
https://www.policie.cz/soubor/sesit-02- ... i-pdf.aspx

Zahrnuje ale roky 1945 - 1989, seznam osob je řazen abecedně, plus příslušný paragraf...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Seznam popravených

Příspěvekod salus » úte lis 20, 2018 7:28

Zora píše:Zahrnuje ale roky 1945 - 1989, seznam osob je řazen abecedně, plus příslušný paragraf...
Z


Jsou tam i dřívější roky např. na stránce 210 je i rok 1923, celé jsem to ale neprocházel.

Jen taková zajímavost na stránce 169 je záznam o popravě Hanouske Hubert. Této popravě byl jako divák kromě jiných osobně přítomen i můj otec. Spousta lidí asi namítne, že to není možné, ale je to tak. Pokud by to někoho zajímalo jak k tomu došlo že byli pozváni i diváci tak mohu popsat, jak se tam dostal otec.
Uživatelský avatar
salus
 
Příspěvky: 176
Registrován: sob bře 23, 2013 15:23
Bydliště: Chrudimsko
Oblast pátrání: Pardubicko (Choteč, Rokytno, Sezemice, Lány u Dašic, Chvojenec, Vysoké Chvojno...) Chrudimsko (Chrudim, Presy, Slatiňany, Trpišov...), Kolín a okolí, Benešovice u Přelouče, Havlíčkův (Německý) Brod a okolí, Benátky nad Jizerou.

Re: Seznam popravených

Příspěvekod Zora » úte lis 20, 2018 7:46

salus píše:
Zora píše:Zahrnuje ale roky 1945 - 1989, seznam osob je řazen abecedně, plus příslušný paragraf...
Z


Jsou tam i dřívější roky např. na stránce 210 je i rok 1923, celé jsem to ale neprocházel.

Jen taková zajímavost na stránce 169 je záznam o popravě Hanouske Hubert. Této popravě byl jako divák kromě jiných osobně přítomen i můj otec. Spousta lidí asi namítne, že to není možné, ale je to tak. Pokud by to někoho zajímalo jak k tomu došlo že byli pozváni i diváci tak mohu popsat, jak se tam dostal otec.


Já jsem to vůbec neprocházela, jsem jsem si vzpomněla, že se mně tento zdroj občas objeví, když vyhledávám nějaké příjmení googlem. Víc o tom zdroji nevím.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků