Hrobové místo Stříbrná okres sokolov Vyřešeno děkuji

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Hrobové místo Stříbrná okres sokolov Vyřešeno děkuji

Příspěvekod key » čtv lis 16, 2017 21:54

Dobrý den ,

obracím se na vás s prosbou o pomoc pátrám po pradědovi o kterém jsem zjistila že bydlel v obci Stříbrná na Sokolovsku.Zemřel 30.1.1967 v Kraslicích a pohřben byl právě ve Stříbrné. Zjistila jsem z obecního úřadu kde bydlel ale žádné další informace mi neposkytli,jedná se mi o jeho hrobové místo nikdo se o hrob nestaral tudíž nevím kde přesně ležel ,paní na úřadě mi sdělila že evidenci o tom kdo kde na hřbitově je nemají odkázali mě na faráře v Kraslicích a ten mi sdělil že má záznamy až od roku 1980.Nevím jak dohledat a hlavně od koho, kde tedy byl či stále je. Osobně jsem na hřbitově byla ale bohužel spousta hrobů je neoznačena :-( máte někdo rady co s tím ? ráda bych si hrob přihlásila a starala se o něj


díky
Naposledy upravil key dne úte lis 28, 2017 0:19, celkově upraveno 1
key
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:05

Re: Hrobové místo Stříbrná okres sokolov

Příspěvekod Polexina » čtv lis 16, 2017 22:11

Kdysi jsem také hledala hrob a jediný, kdo přesně věděl, kde ten hrob byl, byl majitel pohřební služby v místě.
P
Polexina
 
Příspěvky: 281
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Hrobové místo Stříbrná okres sokolov

Příspěvekod key » čtv lis 16, 2017 22:23

zkoušela jsem se informovat na hřbitově v Kraslicích kde mi řekli že tento hřbitov nemá město Kraslice ve správě :( tudíž žádné informace nemají.Pohřební služba v okolí je jen Excellent v Kraslicích a google mi našel toto
Stříbrná
Provozovatel veřejného pohřebiště:
Obec Stříbrná
Stříbrná č.p.670, 358 01 Kraslice
Tel.: +420 352 686 938
stribrna@volny.cz

email mi přišel z obecního úřadu ve Stříbrné
Dobrý den.
Bohužel nemáme jiné informace, než dobu pobytu.

Přeji příjemný den.



Obecní úřad Stříbrná 670
tel. 352 686 938
fax 352 686 462

tak teda nevím :-( napadl mě státní archiv v Jindřichovicích myslíte že by se tam dalo něco dohledat?
key
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:05

Re: Hrobové místo Stříbrná okres sokolov

Příspěvekod JahoMi » pon lis 20, 2017 19:36

Dobrý den.

Je to dost divné. Kniha zemřelých se musela vést povinně dle zákonu o pohřebnictví platného už v tom roce 1967. Takže o uložení do hrobu záznam asi byl. Napadá mi že se vedla do toho roku 1980 a pak se stratila, starší knihy jsou občas v Soka, tedy v tomhle případě v Soka Cheb nebo ty Jindřichovice.
TY Michal
JahoMi
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 22, 2015 14:07
Bydliště: Králův Dvůr
Oblast pátrání: Chrudim, Polička, Klenice, Dohalice, Mžany, Králův Dvůr, Beroun, Hudlice, Mořina, Mořinka, Josefova Huť u Plané, Mnichov u Mariánských Lázní, Škvořetice a okolí Blatné.

Re: Hrobové místo Stříbrná okres sokolov

Příspěvekod key » úte lis 21, 2017 23:17

Zdravím vás ,

zkusím se obrátit na archiv,paní mi opět napsala


Dobrý den ,
Jinak jsem Vám psala, že vedeme pouze evidenci hrobů, které si pozůstalí přihlásily. Ostatní hroby máme jen očíslované, ale není možné, abychom vedli i hroby bez označení, či hroby opuštěné. Žádné hroby, tedy ani opuštění jsme nelikvidovali. Pokud není na hrobě deska s údaji, nebude možné Váš hrob identifikovat.
Děkuji za pochopení a přeji příjemný den


jsem z toho zoufalá :-( farář nic neví a nemá , obec též nic na co bych se měla v archivu soustředit při hledání, nikdy jsem tam nebyla
key
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:05

Re: Hrobové místo Stříbrná okres sokolov

Příspěvekod Barbora » pát lis 24, 2017 12:36

Napište mi jméno, jsem z Kraslic - zkusím se poptat pamětníků
Barbora
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř črc 02, 2014 14:45
Oblast pátrání: Blansko a okolí

Re: Hrobové místo Stříbrná okres sokolov vyřešeno

Příspěvekod key » pon lis 27, 2017 15:32

Moc děkuji za pomoc všem obzvlášt Barboře :-) moc děkuji opravdu MOC!
key
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:05


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků