Kmenový list vojáka

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Kmenový list vojáka

Příspěvekod Miro1 » úte dub 07, 2015 14:54

jj, souhlasím, že měsíc je slušná doba.
Ale znáte to, jsem nedočkavý, co zjistíme...Nevíme s jistotou místo narození, matriky se nedochovaly,místo narození máme jen z "Krameria" ze záznamu o jeho zranění v roce 1915, takže doufáme, že kmenovým listem si potvrdíme naše domněnky...Obzvláště, když tady čtu, co vše o vojácích evidovali...
Miro1
 
Příspěvky: 208
Registrován: pát kvě 09, 2014 17:08

Re: Kmenový list vojáka

Příspěvekod Semik » úte dub 07, 2015 20:12

Sagitarius píše:Teď jsem se díval na jejich info, kmenové listy ročníky 1887-1900 kompletně vyskartované. :-(
Chci se zeptat, pokud byl děda ročník 1895, ale byl legionářem v Rusku, to by snad měly být i jiné záznamy než jen kmenový list, ne? Má tedy smysl si vůbec žádat o nějakou rešerši?

U legionářů se často zachovalo víc než jen kmenový list, a tak má význam zkusit nechat dohledat i "skartované" ročníky.
Semik
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: Kmenový list vojáka

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte dub 07, 2015 20:36

:?: Tak já nevím- psala jsem na VHU obecnou žádost (abych se vyhnula specifikaci, v čem mají hledat) a napsali mi, že nic....
Mám sice zkušenost, že v jednom případě mi to dohledal knihovník VUA, ale že bych jim chtěla psát, podívejte se ještě do knihovny :?:
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Kmenový list vojáka

Příspěvekod Miro1 » úte dub 07, 2015 21:36

je to podobné téma - možná by to šlo sloučit:
viewtopic.php?f=13&t=277
Miro1
 
Příspěvky: 208
Registrován: pát kvě 09, 2014 17:08

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků