legitimizační protokol - nespletli se?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

legitimizační protokol - nespletli se?

Příspěvekod arachod » čtv čer 04, 2015 11:07

dobrý den

v zápise z matriky u mého předka nebyl uveden otec jen asi že ho někdo přiznal za svého, napsal jsem si do brněnského archivu a sken mi zaslali, ale nepřipadne mi že je to ten správný, než budu znovu ptát chtěl bych požádat někoho zkušenějšího o pomoc jestli je to ten správný sken.

toto mi poslali z archivu:
Kniha s legitimačními protokoly, svazek V, byla v nedávné době převzata do našeho archivu jako nový přírůstek.
Protože ještě není zpracovaná a zveřejněná, tak Vám sken legitimačního protokolu zasíláme.

sken co mi poslali
http://uloz.to/xHuWWgX8/image00001-jpg

a zápis o kterém jsem psal výše:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... tura=17372

předem děkuji ochotným
arachod
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř kvě 27, 2015 19:22
Bydliště: Hulín
Oblast pátrání: Morava - Vídeň

Re: legitimačními protokol - nespletli se?

Příspěvekod Pichnat4 » čtv čer 04, 2015 11:16

Dobrý den, moc tomu nerozumím, na skenu je narození Jana, ale na přiloženém odkazu z matriky není žádný Jan. Nepíšete o jakou osobu se konkrétně jedná. Jestli se neshodují, tak je chyba.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: legitimačními protokol - nespletli se?

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv čer 04, 2015 11:26

Já myslím, že jsi dal špatný okdaz na uložto.... hledáme Ráčka, pokud si to dobře pamatuju.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: legitimizační protokol - nespletli se?

Příspěvekod Zora » čtv čer 04, 2015 14:11

Manželská dvojice u skenu - narození Johann se brala v roce 1905, tedy před narozením Ráčka (kterého jsem si musela vycucat z prostu - příjmení nebylo uvedeno)
Vám i hledané dítě se po legitimizaci jmenovalo Ráček Florian, k jiné, než legitimizační změně tedy nedošlo. Nemůžete z něj mít najednou Jöhanna
Nic nesouhlasí, zkuste požádat v archivu ještě jednou. Asi omylem do dobré obálky vložili nesprávný papír.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: legitimizační protokol - nespletli se?

Příspěvekod Zora » čtv čer 04, 2015 14:38

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=63

Zde je Ráček Florian uveden v rejstříku k legitimizačním protokolům k roku 1913. (tento rok ho Ráček st. legitimizoval)
Jednoznačně mu zůstalo křestní jméno Florian, původně zaslaný doklad o Johannovi není správný.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: legitimizační protokol - nespletli se?

Příspěvekod arachod » čtv čer 04, 2015 17:07

Mockrát Vám všem děkuji, omlouvám se že dotaz nebyl správně napsán (že jsem nenapsal příjmení - nějak mi to nedošlo) odkaz na ulož.to byl správný, myslel jsem si že mi to z archivu poslali ale kdybych to nejak popletl nechtěl jsem je hned otravovat....... děkuji za výtečné informace

PS: Zora ...... jak jsi věděla že to je v této knize? protože z archivu mi psali:

Dobrý den pane Šuberte,

Kniha s legitimačními protokoly, svazek V, byla v nedávné době převzata do našeho archivu jako nový přírůstek.
Protože ještě není zpracovaná a zveřejněná, tak Vám sken legitimačního protokolu zasíláme.

S pozdravem

Jiřina Švancarová
MZA Brno
arachod
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř kvě 27, 2015 19:22
Bydliště: Hulín
Oblast pátrání: Morava - Vídeň

Re: legitimizační protokol - nespletli se?

Příspěvekod Zora » čtv čer 04, 2015 17:15

Znám brněnské matriky a už jsem občas někomu v zemské porodnici něco vyhledávala.
Můj odkaz je na rejstřík leg. protokolů - tedy seznam dětí podle získaných příjmení podle abecedy a data legitimizace.
Není to kniha legitimizačních protokolů, ta opravdu je ještě nepřístupná - není online
U legitimizačních protokolů jde o matriční knihu:
17377 Brno - město Obce: 2 Zemská porodnice Brno
římskokatolický farní úřad 1912 - 1913

V té se pak najde Váš Florián pod číslem stránky, které je uvedeno v rejstříku (viz můj dřívější odkaz) .
Teprve tam se dozvíte data od nevlastního otce a datum svatby - musel si matku Floriána napřed vzít, potom mohl legitimizovat dítě.
Upozorněte archiv na nesprávně zaslaný doklad, ( na ten čeká určitě někdo jiný), určitě Vám vyhoví. Můžete přiložit i ten odkaz na rejstřík - najdou to pak snáze. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: legitimizační protokol - nespletli se?

Příspěvekod arachod » čtv čer 04, 2015 17:29

Ano už jsem to tak udělal tak snad budou ochotni..... zatím to tak bylo

ještě se zeptám, potřeboval bych najít zápis v matrice o svatbě Floriána Ráčka 1906 a jeho manželky Heřmy Peterové u ní nemám bohužel datum narození....... měli dvě dcery jedna se jmenovala Hermína(nebo Heřma) Ráčková narozena 2.9.1927, a druhá dcera Květoslava Ráčková 10.3.1934 k ní mám jen úmrtní list(zemřela při porodu mojí maminky) jak nejlépe postupovat? rád bych se v tom začal lépe orientovat.....
arachod
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř kvě 27, 2015 19:22
Bydliště: Hulín
Oblast pátrání: Morava - Vídeň

Re: legitimizační protokol - nespletli se?

Příspěvekod Zora » čtv čer 04, 2015 17:59

Znáte aspoň u někoho místo bydliště? bez toho byste hledat jehlu v kupce sena . Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: legitimizační protokol - nespletli se?

Příspěvekod arachod » čtv čer 04, 2015 18:06

Podle rodného listu mé maminky se Květoslava Kopecká rod.př. Ráčková narodila v Brně,okr. týž ... její otec Florián se narodil také v Brně

zatím zkouším nají zápis o svatbě Floriána Ráčka v Brně před prvním narozením dcery (2.9.1927) procházím rok 1927 a rok 1926 nic lepšího mne nenapalo
arachod
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř kvě 27, 2015 19:22
Bydliště: Hulín
Oblast pátrání: Morava - Vídeň

Re: legitimizační protokol - nespletli se?

Příspěvekod Zora » čtv čer 04, 2015 18:11

Přesnou adresu v Brně nemáte? dala by se usoudit fara. Pokud ale nevěsta nebyla původem z Brna, je to obtížené, svatby bývaly u nevěsty.
U osob, narozených po r. 1915 nezjistíte z matrik online nic, je třeba pátrat přes matriční úřady (resp. archiv).
Jde o lhůty pro nahlížení:
http://www.mvcr.cz/clanek/matriky-nahli ... istin.aspx

a pouze pro přímé potomky.
Spousta údajů by mohlo být v dokladech Vaší maminky.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: legitimizační protokol - nespletli se?

Příspěvekod arachod » čtv čer 04, 2015 18:16

ano to vím takže tedy když dám dotaz na archiv tak mi to asi nepošlou a budu tam muset osobně? tedy když nevím kde se narodila nevěsta tak budu muset sehnat zápisy z matriky narozeni jeho dcer..... a tam bude kde se narodila jejich maminka a pak postupovat dále? jenže v Brně je asi spousta matrik kde by mohli být zapsané..... jak jim to mohu nějak upřesnit? předpokládám že nijak....
arachod
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř kvě 27, 2015 19:22
Bydliště: Hulín
Oblast pátrání: Morava - Vídeň

Re: legitimizační protokol - nespletli se?

Příspěvekod Zora » čtv čer 04, 2015 18:22

Vám matriční úřad pošle pouze opis zápisů Vašich rodičů Bohužel ne prarodičů . O ten by musela požádat Vaše maminka, pošlou pouze přímému potomku a to v případě Vaší babičky Vy nejste. Nenechají Vás do uplynutí konkr. Lhůty 100, 75, 25 let ani nahlédnout.

Zkuste ještě počkat na zápis o legitimizaci Fl. Ráčka, bude tam při troše štěstí poznámka ke svatbě a z té by se dalo usoudit,. kde najít sňatek dcery, mohlo dát vyčíst také podle povolání, kde Ráček st. bydlel - podle povolání tipovat pak bydliště..
Jestli bude fungovat sčítání, podívám se na příjmení -
včera mně to tedy nešlo.
Z
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: legitimizační protokol - nespletli se?

Příspěvekod arachod » čtv čer 04, 2015 18:32

má maminka žije tedy když napíšeme do Brna na archiv tak jí by to poslali a stačí přes internet napsat nebo o to nějak požádat a pak přijet osobně? ještě jsem nic takového neřešil......

děkuji za trpělivost
arachod
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř kvě 27, 2015 19:22
Bydliště: Hulín
Oblast pátrání: Morava - Vídeň

Re: legitimizační protokol - nespletli se?

Příspěvekod arachod » čtv čer 04, 2015 18:34

jaké vyhledávání podle příjmení????
arachod
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř kvě 27, 2015 19:22
Bydliště: Hulín
Oblast pátrání: Morava - Vídeň

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků