Jak zprostředkováváte rodokmen?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Jak zprostředkováváte rodokmen?

Příspěvekod Ancestorka » ned říj 20, 2013 12:35

Zdravím,
zajímalo by mě jak svým příbuzným nebo přátelům ukazujete rodokmen. Obzvláště, když máte vše v počítači a ne všichni tomu rozumí. Tisknete diagramy?
Popř. hledáte různé informace o době, ve které žili atd? Připadá mi strašně strohé ukázat jen jména a datumy narození a úmrtí.

PS. Jedná se hlavně o ty příbuzné nebo přátele, které rodokmen opravdu zajímá.
Uživatelský avatar
Ancestorka
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv úno 28, 2013 20:43
Oblast pátrání: Vsetín, Kateřinice, Trnava, Liptál, ...
Kladky
Hnojník, Horní Žukov

Re: Jak zprostředkováváte rodokmen?

Příspěvekod Míla » ned říj 20, 2013 13:20

Myslím se, že je na každém, jakou formu si zvolí, Mám zpracovaný rodokmen formou alba, kdy k jednotlivým generací, pokud to bylo možné, mám doloženou fotografii místa -chalupy ve které se rodili se stručnějšími popiskami základu jednotlivých rodin a fotkama.Pak mám ve zvláští knize formou rodinné kroniky rodokmen blíže rozepsán. Samozřejmě v počítači ho mám taky, tam je na vás, čí program si zvolíte. Problémem je, že objevuji stále nové skutečnosti a pořád dopisuji a přepisuji,ale popisky v albu se lehce vyměni.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: Jak zprostředkováváte rodokmen?

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned říj 20, 2013 13:24

nebudu Vám psát nic o mém, protože to zatím nemá žádnou úroveň, ale mrkněte, co dělají kolegové....
jen pro inspiraci...
viewtopic.php?f=12&t=8330&p=39330&hilit=%C4%8Dasov%C3%A1+osa#p39330
a tady
viewtopic.php?f=15&t=10507&p=49270&hilit=carlos#p49270
a tady
viewtopic.php?f=14&t=4455
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Jak zprostředkováváte rodokmen?

Příspěvekod Míla » ned říj 20, 2013 13:42

Tak to jsem zase něco skoukla- úžasné,jen by to ještě chtělo se to naučit s tím záhadným přístrojem jménem počítač udělat.Ale i tak si myslím, že i to, co je napsáno ručně bude mít čase historickou hodnotu pro potomstvo. A jestli si to někdo bude chtít udělat podle svých představ, tak snad aspoň ocení mou snahu že bude mít k tomu podklady.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: Jak zprostředkováváte rodokmen?

Příspěvekod LucieZach » ned říj 20, 2013 16:24

Jsem na tom podobně, taky tápu. Zatím mám také jen jména, data, názvy obcí a povolání u mužů. Ale snažím se všechno psát ručně. Jednou to tu po mně zůstane, tak alespoň budou mít památku a doufám, že pro ně bude milejší, že to mají napsané mou rukou. Co já bych zato dala, kdybych nějakou takovou památku po předcích měla....
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Jak zprostředkováváte rodokmen?

Příspěvekod Air15 » pon říj 28, 2013 16:21

Ancestorka: vždy s nějakou významnější aktualizací si z programu který používám (Ancestry) tisku graf, který ukazuju příbuzným a známým. A již nějakou dobu pracuju na rodové kronice, kterou plánuju jednou vytisknout v tvrdé vazbě a darovat rodinným příslušníkům
Air15
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř kvě 08, 2013 18:06
Bydliště: Praha-západ
Oblast pátrání: Úhonice, Drahelčice, Lidice, Loděnice u Prahy, Chrustenice, Rudná u Prahy (Dušníky, Hořelice), Chýně, Horoměřice,

Re: Jak zprostředkováváte rodokmen?

Příspěvekod terminal » pon říj 28, 2013 17:34

Tak já osobně pro příbuzné rodokmen zprostředkovávám internetem... Používám Ancestry od Nethara a čas od času data aktualizuji...
http://vranovi.xf.cz/
Ono totiž jak se mi rodokmen rozrůstá a nacházím potomky mých předků tak ne všechny zajímá kompletní vývod či rozrod. A toto je dle mého ideální jak si ten dotyčný "vyzobne" co ho zajímá.
Poslední dobou se zajímám hlavně o to, kde a jak předci žili... Co se v té době dělo, jedlo, kolik si mohli vydělávat, proč se stěhovali, jak vypadala vesnice v době, kdy tam předci žili, atd, atd...
A jako Lucka se sanžím také psát ručně jakousi "kroniku mého života" Tedy co si pamatuji z dětství, co jsem slyšel z vyprávění atd... Snad to někdy někdo ocení :-)
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků