Co lze najít v dobovém tisku.

Úplně volně, ale prosím slušně. Než něco napíšete, rozmyslete si, jestli tím někoho nenaštvete.

Co lze najít v dobovém tisku.

Příspěvekod Zora » ned čer 09, 2013 21:03

Pátrám po mlynářích z rodu Halla v okolí Tišnova a rozplést klubko příbuzenských vztahů a souvislostí mezi jednotlivými mlýny.. .
Zkusila jsem systém Kramerius, dobový tisk. .... ha, ha, ha, dozvěděla jsem se o dalších mlynářích a mlýnech Hallových po celé republice (takže super zmatek) a jednu perličku k tomu:
Inzerát nějakého drogisty (příjmení Hull ???) ze Slaného, kam přetiskl "pochvalný" list mlynáře Hally tohoto znění:

Račte mně zaslati ještě jednu dávku vašeho zázračného přípravku proti krysám, účinek téhož je výtečný, hlavně tím, že jinému zvířeti jeste neškodný a jen krysy a myši zahubí se zcela. Nevím ani, jak bych Vám svůj dík nejvroucnější vzdáti měl za Vaši zázračnou pomoc a znamenám se Vám s úctou František Halla, mlynář v Lažánkách na Moravě.

Drogista měl pravdu, Franz opravdu působil cca před sto lety na dnešním Hálově mlýně, ale zda tam doposud nemají myši a krysy, jsem při své návštěvě nezjišťovala. :D Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29130
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Zpět na Úplně volně - ale slušně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků