Čím jste psali v 1. třídě?

Úplně volně, ale prosím slušně. Než něco napíšete, rozmyslete si, jestli tím někoho nenaštvete.

čím jste psali v 1. třídě?

gumovací roller
1
2%
propisovací tužka
2
5%
plnící pero
28
64%
pero s namáčecím hrotem (plus dolévací kalamář)
13
30%
 
Celkem hlasů : 44

Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod Zora » ned zář 04, 2022 14:44

Neuvádím možnost tužka, to asi začínal v září každý. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod Mistr Jan » ned zář 04, 2022 15:54

Gumovacím perem, holt mladá generace... :D
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod Zora » ned zář 04, 2022 16:07

Přidala jsem roller do ankety pro naši mladou generaci :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod Mistr Jan » ned zář 04, 2022 16:13

Zora píše:Přidala jsem roller do ankety pro naši mladou generaci :-)
Z

Velice děkuji :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod greghouse » ned zář 04, 2022 21:02

Škoda, že je anketa specifická na 1. třídu. Byť dodnes používám roller od známé české firmy, tak v té první třídě jsem začínal s bombičkou plněným perem, se kterým se mi psalo mizerně, protože jsem si to jako levák v kuse rozmazával. Ve 4. třídě přišla spása v podobě již zmíněného byť nejmenovaného rolleru. :-)
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod Zora » ned zář 04, 2022 21:06

Nic nikomu nebrání, aby se rozepsal... naopak, vše je vítané :-)
Já jsem si třeba vzpomněla, jak se ředil inkoust, aby byl bleděmodrý... a v mém případě taky vzpomínky na zmizík :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod Mistr Jan » ned zář 04, 2022 21:10

U nás se to vyhodnotilo jako ta nejlepší možnost, takže to měl každý – dítě mohlo psát perem, ale zároveň po sobě mohlo opravit případnou chybu.
Pamatuji si, že jsem jednou v první třídě zpanikařil, že nemám gumovací pero, ale jen propisku, a zrovna se psal diktát. Paní učitelka neměla radost, a já taky ne, protože to bylo plné chyb, když jsem je nemohl opravovat. :-D Vymoženosti dnešní doby.

Zmizíkovací pero ovšem používám teď, to gumovací se při mém středoškolském náporu výpisků vypisuje příliš rychle a není zrovna tou nejlevnější variantou. Ta zmizíkovací mi vydrží – a také se dají opravovat – tak nemusím v jednom kuse běhat po papírnictvích. :-)
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod expertdb » pon zář 05, 2022 6:35

1. třída plnící pero, pak přišlo bombičkové inkoustové pero, později číňan. Ten byl asi nejlepší.
expertdb
 
Příspěvky: 151
Registrován: ned dub 15, 2018 9:52
Oblast pátrání: Horní Bečva

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod zburget » pon zář 05, 2022 6:43

Jj, zmizík… To byl vynález!

S tím gumovaím perem psaly ve škole moje děti :-) A u některého z nich ve třídě se přihodil veselý průšvih. On to gumovací pero je založené na tom principu, že gumou se lokálně zahřeje papír a tím teplem inkoust nebo barva či co to je zmizí. No o co šlo - děti psaly písemku. A pak ji měly doma ukázat rodičům a podepsanou donést zpět. A u jednoho ze spolužáků jednoho mého potomka se doma přihodilo to, že některý z rodičů papír s písemkou nějak zmáčel ve vodě. Osušil ji a aby co nejvíc odstranil škody, papír vyrovnal žehličkou. Jenže - po zahřátí inkoust zmizel. TaKže žáček druhý den nesl prázný papír, na kterém byly jen červeně přeškrtané chyby a napsané nějaká nehezká známka :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod Zora » pon zář 05, 2022 6:48

Klikni! Napiš! Vymaž! Přepiš! Přepisovatelný roller Frixion Clicker. Jedinečný výrobek v provedení bez víčka. Stačí kliknout a psát! Speciální atrament - napsaný text je možné vymazat a znovu přepsat na tom samém místě tolikrát, kolikrát chcete. Text zneviditelníte zahřátím na 65 ° C, které vznikne třením ("gumovaním") plastového zakončení rolleru na papíře. Znovu sa objeví při teplotě nižší jak -15 °

Pamatuju si ze školních let syna dysgrafika....
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod Mistr Jan » pon zář 05, 2022 6:55

Jednou ve čtvrté třídě jsem lehce zapomněl, že bylo do češtiny nutně potřeba přinést nový sešit – a já si večer uvědomil, že nemám žádný nepopsaný. Tak jsem začal improvizovat a vzal ten nejméně popsaný (jen pár listů) a vložil ho do páry nad konvici, když si mamka dělala čaj. Vše velmi rychle zmizelo :D
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod zeter » pon zář 05, 2022 7:28

A schválně - kdo si zkoušel psát olůvkem :-)
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod Zora » pon zář 05, 2022 7:30

ryla jsem i do hliněné tabulky - zkusmo ....
Vojtěch Zamarovský mě inspiroval (tuším)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod luko » stř zář 07, 2022 5:41

Plnící pero šlo taky mazat - žiletkou :D Uznávám, dokonalé to nebylo.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Čím jste psali v 1. třídě?

Příspěvekod Made » stř zář 07, 2022 17:37

Vždyť plnící pero má v sobě inkoust (bombičky), takže na mazání klasický zmizík, ne?
Made
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob led 02, 2021 12:07

Další

Zpět na Úplně volně - ale slušně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník