Mnichovská zrada

Úplně volně, ale prosím slušně. Než něco napíšete, rozmyslete si, jestli tím někoho nenaštvete.

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod Zora » ned lis 07, 2021 14:20

Odpověď třeba někdy přes SZ, ale předem to považuji z mé strany za zbytečné.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod zeter » ned lis 07, 2021 15:02

Nepovažuji za nutné ve výměně názorů pokračovat - ostatně o většině příbuzných témat jsme se spolu přes SZ bavili opakovaně a dlouho, a shodli se, že se neshodneme (dokonce taky opakovaně :-) ). Tady v tématu (v rámci Úplně volně) je to debata ovšem nesoukromá a pluralita názorů podle mého názoru více než vhodná - ať si to pak každý přebere podle svého, třeba až to tu bude za pět let náhodou číst.
Hlavní náplň a fungování fóra je myslím těmihle občasnými "přestřelkami" ohrožena málo, spíš vůbec.
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod Zora » ned lis 07, 2021 15:21

Sorry, držím se toho, co napsal kolega Burget.
Nakonec debatovat takto -

Posouváš to ještě dál, než jsem to sám v přiznané nadsázce posunul sám, takže Ti z toho nutně vychází bezvýchodná absurdita

to považuji za naprosto zbytečné. Mé názory znáš, nic se na nich nemění a obávám se, že ani v budoucnu ne, pokud nebude taková situace, že by se o nich muselo mlčet.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod luko » ned lis 07, 2021 16:18

....Takže - máme tam toho, koho jsme si jako národ zvolili, mám tam toho, koho si jako národ zasloužíme....
To je právě problém. Koho volit, když jsou tam takoví "kvalitní" kandidáti. Každé volby těžce vybírám nejmenší zlo. :roll:
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod zeter » ned lis 07, 2021 18:07

A co bych měl o smysluplnosti "debaty" říkat já, když např. "shrneš" moje vyjádření
uzavírání různých pochybných aliancí zcela bez ohledu na opravdu společné zájmy (V4 je v současné podobě smutný omyl)
jako (cituji)
jakékoliv aliance - omyl?
To jsou přece zcela rozdílné výroky.

Názorová pluralita je normální, a dokud se tu budou řešit obtížné otázky dějin (dějiny jsou jedna veliká obtížná otázka!), které mají jasný přesah i do současnosti, jsou různé neshody v interpretaci toho či onoho nejen nevyhnutelné, ale podle mě i prospěšné (pokud se to odehrává v mezích slušnosti, není toho moc, nebo to nepřeteče mimo vyhrazený chlívek): názorové bubliny, kde se všichni plácají po ramenou a halasně spolu souhlasí, jsou beztak mor dneška.
Nevidím žádný důvod, proč by tohle veřejné fórum mělo být takovou bublinou a sloužit jako nějaké světonázorové útočiště. Snadno bych mohl skončit parafrází na tu Zořinu závěrečnou poznámku o nuceném mlčení, ale to si asi každý domyslí sám.
Howgh.
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod Zora » ned lis 07, 2021 18:56

Citovala jsem Tvé vyjádření a k Tvým jednotlivým "tématům " jsem to pak ve svém vyjádření shrnula stručně, většinou bez přívlastků.

Zřejmě jsem si nesprávně vysvětlila slova, slovní spojení různé pochybné aliance.
Nenapadla mě žádná aliance, která by byla rozumná, (nebyla by pochybná), a to v souvislosti s Tvým vyjádřením ke smlouvám (základem jakékoliv aliance je vzájemná smlouva) .
.... Ke všem smlouvám je nutno přistupovat opatrně, to platí vždy a všude, na druhou stranu bez základní důvěry se jakýkoli systém vzájemných vztahů rozpadne...

Nevím, jak se poznají různé pochybné aliance, které jsou uzavírány zcela bez ohledu na opravdu společné zájmy, netuším, zda v této diskusi máš na mysli své hodnocení nebo nějaké všeobecné, nebo snad jde o myšlenky někoho jiného, s kým Ty souhlasíš.
Stejně tak netuším, kdo určuje (jedině správně), kde jsou (nejsou) společné zájmy.

Píšeš pouze o V4, někdo další může mít přesně opačný názor a totéž platí třeba o NATO nebo nakonec i EU (netuším, zda v tomto případě smím, můžu použít slova aliance. Snad podle definice na WIKI můžu).
Prostě Tvůj názor nesdílím, a není třeba mě přesvědčovat. To, že mají lidé různé názory je přece běžné... navíc nepatřím k těm, kteří se snaží něčí názor za každou cenu měnit. Jen si stojím za tím svým.
Chápu, že budeš mít opět potřebu mně něco vysvětlovat, když tak přes SZ.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod kimes » ned lis 07, 2021 21:51

Zora píše:Citovala jsem Tvé vyjádření a k Tvým jednotlivým "tématům " jsem to pak ve svém vyjádření shrnula stručně, většinou bez přívlastků.
....
Píšeš pouze o V4, někdo další může mít přesně opačný názor a totéž platí třeba o NATO nebo nakonec i EU (netuším, zda v tomto případě smím, můžu použít slova aliance. Snad podle definice na WIKI můžu).
Prostě Tvůj názor nesdílím, a není třeba mě přesvědčovat. To, že mají lidé různé názory je přece běžné... navíc nepatřím k těm, kteří se snaží něčí názor za každou cenu měnit. Jen si stojím za tím svým.
Chápu, že budeš mít opět potřebu mně něco vysvětlovat, když tak přes SZ.
Z

Zoro, prosím , šetřete energii, my ji tady na fóru potřebujeme na něco jiného, než na diskusi s vykladačem dějin k obrazu svému!
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod Mistr Jan » ned lis 07, 2021 23:06

Myslím, že je na zeterovi a Zoře, o čem se chtějí bavit.
A propos – vzhledem k tomu, že není úplně možné znát naprosto kompletní pravdu, tak mi přijde docela scestné nazývat zetera "vykladačem dějin k obrazu svému". To bychom tak mohli nazvat kohokoli, kdo nesouhlasí s naším názorem na věc historickou, ať už je nakonec jakýkoli.
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod zburget » pon lis 08, 2021 0:20

kimes píše:…než na diskusi s vykladačem dějin k obrazu svému!
Důrazně vás varuji, abyste žádným způsobem nenapadal jiné členy tohoto fóra!!!
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod kimes » pon lis 08, 2021 9:05

zburget píše:
kimes píše:…než na diskusi s vykladačem dějin k obrazu svému!
Důrazně vás varuji, abyste žádným způsobem nenapadal jiné členy tohoto fóra!!!

Pane Burgete:
1. nikoho jsem nejmenoval, ani nenapadal - moje jedna věta byla určena Zoře, proto to přímé oslovení ... a když už to nazvete "napadání", že vám nevadilo jak v předmětné diskusi byla "napadána" Zora
2. mám právo - jako každý - na svůj názor a můj názor byl v relaci s názvem vlákna,... mým názorem je mj. i to, že moderátor fóra není samosoudce, který by rozhodoval o tom, jak má můj názor vypadat,
3. naprosto souhlasím s názorem, že by se na toto fórum neměla zatahovat politika (nebo politický výklad dějin), což někteří účasníci s oblibou dělají - zřejmě od vás nedostali důrazné varování!!!
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod zburget » pon lis 08, 2021 15:54

A tentokrát naposledy! Následovat už budou z mé strany opravdu represe!
Nepamatuju, že byste zde na fóru někdy někomu s něčím pomohl. Minimálně za poslední rok tedy ne. To by samo o sobě nevadilo, spousta lidí si sem chodí pro pomoc a rádi jim všem pomůžeme. Co mi ale vadí je, že se s oblibou zapojujete do diskuzí tam, kde se můžete do někoho jakýmkoli způsobem navážet. Nevadí, že nikoho nejmenujete, všichni vždycky přesně ví, o kom mluvíte. A věřte, že když čtu nějaký takový příspěvek, už budu "startovat na drc".

kimes píše:Pane Burgete:
1. nikoho jsem nejmenoval, ani nenapadal - moje jedna věta byla určena Zoře, proto to přímé oslovení ... a když už to nazvete "napadání", že vám nevadilo jak v předmětné diskusi byla "napadána" Zora
2. mám právo - jako každý - na svůj názor a můj názor byl v relaci s názvem vlákna,... mým názorem je mj. i to, že moderátor fóra není samosoudce, který by rozhodoval o tom, jak má můj názor vypadat,
3. naprosto souhlasím s názorem, že by se na toto fórum neměla zatahovat politika (nebo politický výklad dějin), což někteří účasníci s oblibou dělají - zřejmě od vás nedostali důrazné varování!!!


ad 1) alibismus - v příspěvku adresovaném Zoře byl hanlivým způsobem označen jiný člen tohoto fóra. Já příspěvky četl a ani v nejmeším jsem nenabyl dojmu, že by Zora byla napadána. To, že na spoustu věcí mají Zora a zeter rozdíné názory, takdy všichni víme. Proto se do jejich diskuzí já zásadně nemíchám. Kdybych nabyl dojmu, že zeter Zoru jakkoli napadá nebo uráží, okamžitě bych zakročil. Nicméně - Zora má dost nástrojů k tomu, aby se mohla bránit sama. Pokud by to bylo potřeba, měla by moji plnou podporu. Stejně tak ale budu případně bránit urážení nebo napadání zetera. A vůbec nehraje roli, komu ve které čáti diskuze dávám víc za pravdu.

ad 2) moderátor nerozhoduje o tom, jak má vypadat názor kohokoli. Ale moderátor tady je, bude a musí být policajtem se skoro absolutní mocí. Skoro proto, že nejvyšším vládcem zde je Admin. Není tady žádná demokracie, na to zapomeňte. Nicméně žádný zásadní krok zde žádný moderátor neudělá bez toho, abychom to mezi sebou, moderátory, nekonzultovali.

ad 3) myslím, že můj požadavek na nezatahování politiky na fórum byl i zde dost zřetelný. Politické téma samo o sobě by tady ničemu nevadilo. Nakonec, jak zde zaznělo, celá historie je politiky a politikaření plná. Problémem je, že se skoro vždycky politická debata zvrhne v bitku. A je daleko jednodušší takovému požáru předcházet, než ho následně hasit. Kdbyste se do této diskuze naprosto zbytečně nemíchal, tak by vychladla posledním Zořiným příspěvkem, stejně, jako všechny diskuze předchozí.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod kimes » úte lis 09, 2021 0:22

[quote="zburget"]A tentokrát naposledy! Následovat už budou z mé strany opravdu represe!
Ano,"pane učiteli", děkuji za váš výklad mých myšlenek. Zejména to o té demokracii a zbytečném míchání se do diskuse, je povedené! Vidíte - já myslel, že svobodná (demokratická) účast na diskusi ve stylu "úplně volně ale slušně" platí i tady a i v případech, kdy se vám to nelíbí. Ale pracujte na svém egu dál - abychom si rozuměli,to není napadání, to je povzbuzení!
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod zburget » úte lis 09, 2021 9:13

Info pro ostatní, uživateli kumes bylo uděleno varování "Za zbytečné rozhádávání diskuzí, navážení se a urážení ostatních účastníhů fóra."

Info pro kimes, nemám důvod zvyšovat si jakkoli svoje ego. Já o moderátorskou funkci nijak nežádal a nemám ji za potřebí. Pokud Admin nazná, že mi nepřísluší, budu dál rád jen obyčejným členem tohoto fóra. Moderátorská funkce možná vypadá, jako nějaká výsada, ale zeptejte se Zory, co to skutečně obnáší - napadání a urážky přes SZ, e-mailem, otravování, dožadování se svých požadavků za každou cenu… Zeptejte se Zedira, který moderátorem byl a nesnesl to, jak se k němu chovali jiní.
Tato diskuze je nadepsaná: "Úplně volně, ale slušně". Opakuji, … ale SLUŠNĚ!. Vaše příspěvky tuto jednoduchou základní podmínku nasplňují. Do diskuze se klidně zapojte, jakýkoli názor na nadhozené téma bude vítán. Ale pište své názory na dané téma, nikoli své názory na jiné účastníky fóra. To vám opravdu tolerovat nebudu. Nemůžu. Pokud by tady kdokoli začal urážet vás, budu vás bránit úplně stejně. Tím si buďte jistý. Budu bránit, protože musím, i uživatele, s jejichž názory vůbec nesouhlasím. Budu bránit ale uživatele, jakožto osobu, nebudu bránit jeho názory. Můžu do diskuze napsat, že s tím a tím nesouhlasím, můžu napsat, že to a to je podle mě úplně jinak. Nikdy ale nesmím kohokoli kádrovat, o nikam napsat, že je vykladačem dějin k obrazu svému, i kdybych si to 1000× myslel. Stejně tak o nikom nebudu psát, jak si tady honí svoje ego, i kdyby to byla nad slunce jasnější pravda. Protože se tady bavíme slušně a nikoho nechci ani v náznaku urážet. Mě si klidně urážejte, já jsem moderátor, vrchnost a diktátor a ty je potřeba bít klackem všude, kde je potkáte. A jsem na to celkem zvyklý. I když většina útoků nechodí veřejně, ale pro ostatní skrytě přes SZ nebo e-mail. Tak je to tady od vás takové trochu zpestření.

Ad demokracie na fóru - není, nebude, nemůže být. Máte pocit, že jsou moderátoři nějaký volený orgán? Nejsou. Jsou vybraní a dosazení Adminem. Myslíte, že mě to těší? Ne. Netěší. Chcete mít podíl na odpovědnosti za chod fóra? Napište Tabymu, že byste chtěl být moderátorem. Jestli uzná, že je to dobrý nápad, udělá to a můžete nám tady pomáhat se správou fóra. My za to, že fórum moderujeme nemáme žádnou odměnu. Nejsma ani kamarádi Admina. Ani ho osobně neznáme. Ani nejsme v řádném kamarádksém vztahu. V podstatě nejsme poslední dobou ve vůbec žádném kontaktu. Ono to na "obyčejného" účastníka fóra může dělat dojem, že jsme tady s Adminem jedna ruka, velcí kamarádi, vrchnost nebo nějak jinak privilegovaná skupina, ale není tomu tak. My třeba navrhli nějakou změnu na fóru a nedošlo k tomu (Admin naznal, že to tak udělat nechce). Naopak provedl změny, které nepovažujeme za nutné nebo třeba i užitečné. A my je teď máme hlídat a obhajovat. Ale to píšu jen pro dokreslení situace.
Každopádně platí, že kdokoli, se může přihlásit, že by chtěl pomoct s moderováním fóra. My (moderátoři) na přidělení nebo odebrání moderátorské funkce nemáme obecně žádný vliv.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod kimes » úte lis 09, 2021 11:27

[quote="zburget"]Info pro ostatní, uživateli kumes bylo uděleno varování "Za zbytečné rozhádávání diskuzí, navážení se a urážení ostatních účastníhů fóra."

Vaše osobní názory nesdílím, za víc mi nestojíte, tečka...
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Mnichovská zrada

Příspěvekod matju » úte lis 09, 2021 12:18

kimes: Názory sdílet nemusíte, myslím, že volně tu může i k politickému tématu napsat kdokoliv.
Ale myslím, že v rámci slušnosti dlužíte jak zeterovi, tak zburgetovi omluvu. A možná i Zoře, protože jste její diskuzi odklonil do sfér, kde ji určitě mít nechtěla.
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

PředchozíDalší

Zpět na Úplně volně - ale slušně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků