Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Úplně volně, ale prosím slušně. Než něco napíšete, rozmyslete si, jestli tím někoho nenaštvete.

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod zburget » sob led 23, 2021 17:22

Karla55 píše:Dříve byly příspěvky na politická témata v této sekci odmítány. Proč je tomu najednou jinak?
Pokud by se jednalo o politické téma, ten příspěvek by tady nebyl. To vám zaručuju. Ano, týká se politika, ale ze země, se kterou prakticky nemáme dnes nic společného. Nejde tam ale ani o politiku, ani politické názory. Viděla jste ten odkazovaný film?
Podle mého názoru to sem nepatří.
Přímo to sem opravdu nepatří. Ale současně nepřekáží a podle pravidel fóra nemám žádný argument k tomu, abych to mohl smazat.
Toto je genealogické fórum a hádat se o propagandě té či oné strany můžete někde jinde.
Ještě jednou - viděla jste ten dokument? Není v něm ani propaganda, ani antipropaganda žádné strany. Ani Ruské a už vůbec ne takové, která je spojena s politikou naší. A předpokládám, že se tady shodneme na tom, že když už bychom se chtěli pohádat o politice, tak má smysl se hádat jen o politice naší. A to se zde ani nestalo ani doufám nestane.


A dál píšu obecně - tedy následující text nepatří uživatelce Karla55, ale všem.-
Spor je zde o to, jestli v této sekci může být tento příspěvek. Odpověď je - podle pravidel ANO. Může se mi to nelíbit, můžu se zde v tomto směru takto vyjádřit, ale to je tak všechno, co s tím můžu (i jako moderátor) dělat. Ideální postup by ovšem byl - nelíbí se mi to, nicméně mě to neuráží = ignoruju to. Nemusím sem hned vypisovat, jak je to nevhodné a že jsem přesvědčený o tom, že se to tu nikdy nemělo objevit.

Jsme zde na Genealogickém fóru. Odborném fóru. Máme zde spoustu opravdu celkem odborných sekcí. Úplný závěr seznamu sekcí ve fóru patří části "Jen tak pokec" - tedy naprosto nezávazné povídání. A zde je jedna ze dvou sekcí nazvána "Úplně volně - ale slušně". Co má prosím popis takto nazvané části společného s genealogií? Takhle sekce je zde právě proto, aby se tady mohlo psát a diskutovat prakticky o čemkoli.
Jestli máte potřebu, klidně zde diskutujte o problematice chovu králíků nebo že jste dnes upekli něco podle sousedčina reseptu a že je to tak dobré, že se s tím máte potřebu podělit s ostatními. Kllidně si tady můžeme každé ráno popřát hezký nový den a večer dobrou noc. Postěžovat si, že nás v práci pěkně nakrknul šéf (nebo podřízený). Proč ne? Třeba zjistíte, že i ti genealogičtí odborníci, suchaři moderátoři, experti programátoři, hostorikové, latiníci a já nevím kdo ještě všechno se tady pohybuje, jsou taky jen lidé, kteří mají rodiny, svoje zaměstnání, svoje všední starosti a i jiné koníčky, než jen genealogii. Poškodí něco takového úroveň fóra? Ani omylem! Chcete si spolu pokecat jen tak u kávy? Nemusíte chodit na Facebook - popovídejte si rovnou tady na fóru. Kdyby se tahleta sekce používala víc, možná bychom se tady i navzájem líp znali a nebyla by tady občas tak "blbá nálada", která jako jediná tohle fórum poškozuje a snižuje jeho úroveň. Kdy nám všem už konečně tady tohle dojde?
Jak někdo napíše cokoli negenealogického, hned je mu to někým otučeno o hlavu. To vám všem přijde v pořádku a normální? Argumentem je, že to tady není sociální síť. Jenže pak tady brečíme, jak odtud utelki lidi, kteří byli kvalitními odborníky na genealogii, na latinu, na heraldiku, na historii… A kam že to utekli? na Facebook, na Okouna a do jiných kecáren!!! Proč? Protože nemají zájem o zatuchlé, zkostnatělé fórum, kde je zakázáno si jen tak popovídat. Člověk je tvor sociální a potřebuje prostor pro komunikaci, potřebuje se družit s jinými. Proč udtud utekla Monika? Právě proto, že už tady nebylo nic, co by ji drželo. Zbyla tu pro ni jen ta "blbá nálada". Co z toho máme my všichni ostatní, že nám odešel člověk, který má do detailu zmáknuté pátrání v Halíči. Co budou dělat všichni ti kazatelé morálky, až budou potřebovat něco dohledat v Halíči? Koho se půjdou zepatat? Kdo ji teď poradí? Přimět moniku k odchodu byl fakt takticky geniální počin. A není to vina jednoho člověka, je to vina nálady na tomto fóru.
Vzpamatujte se prosím všichni!
Buď si tady budeme hrát na jediné uprděné superodborníky na světě a všichni ti skuteční odborníci odtud utečou a nebo se začneme chovat jako lidi = uvědomíme si, že jsme "jenom" lidi a začneme se navzázem takhle respektovat a třeba se sem ti skuteční odborníci ještě vrátí.
Jaké tohle fórum bude, jaká tady bude nálada a atmosféra, to záleží jen na nás všech. Ta tady nebude z rozhodnutí admina ani z rozhodnutí deseti moderátorů i kdyby o tom stokrát hlasovali. Bude tady takové prostředí, jaké si to všichni společně uděláme. A já rozhodně nestojím o to, aby se tady v každém příspěvku tazatel dopředu omlouval, pokud porušil některé z pravidel! A stejně tak nestojím o to, aby se uživatelé báli napsat jakýkoli příspěvek proto, že jim někdo rovnou vynadá, že to sem přece vůbec nepatří. Jestli to půjde takhle dál, tak to tady přestane být zajímavé i pro mě (teď určitě by pár lidí zajásalo, že se mě konečně zbaví :-)).

Tak! To je vše, co jsem chtěl říct já. Jak to tu bude vypadat dál, je teď na vás všech ostatních!
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod zeter » sob led 23, 2021 18:46

(Já jenom abych snad nejapným žertem trochu odčinil svůj případný podíl na dramatizaci téhle diskuse - pan Burget zmínit problematiku chovu králíků... v rodokmenu mám vzdáleného příbuzného, o němž je mi známo toliko datum narození, že byl úředníkem, a že byl činovníkem Spolku chovatelů drobného zvířectva. Poselstvím budiž: prosím nepodceňujte dějiny a dobový kontext, protože i z něj jednou jaksi budou dějiny, a ty dějiny bezprostředně ovlivňují individuální osudy, a ty individuální osudy jsou pak součástí něčího rodokmenu: a my potom tápeme, co, kdy, kde a proč ti naši předkové tropili.)
zeter
 
Příspěvky: 3296
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod Karla55 » sob led 23, 2021 19:27

Mnoho slov, zburgete, a tak se v nich lehce ztratí, že některé věci překrucujete.
Zastavím se jen u jednoho:
zburget píše:Proč udtud utekla Monika? Právě proto, že už tady nebylo nic, co by ji drželo. Zbyla tu pro ni jen ta "blbá nálada"............ .... Přimět moniku k odchodu byl fakt takticky geniální počin. A není to vina jednoho člověka, je to vina nálady na tomto fóru.

Protože zmizelo to, proč sem chodila. A jak ta blbá nálada vznikla?
O tom se tady x-krát obšírně a marně diskutovalo, tak to nebudu opakovat. Pochybuji, že si to nepamatujete. A právě proto tento Váš výrok považuji za pokrytecký.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod zburget » sob led 23, 2021 20:17

Karla55 píše:Mnoho slov, zburgete, a tak se v nich lehce ztratí, že některé věci překrucujete.
Prosím o přesné vypsání všeho, co jsem překroutil. Aby se to náhodou v těch mých mnoha slovech neztratilo. A k tomu soupisu, který od vás očekávám, se nebudu vyjadřovat. Nechám, nechť pak každý sám zváží, jak dalece je pravda to, co jsem napsal. Jen slibuju, že se nad tím sebekriticky zamyslím.
zburget píše:Proč udtud utekla Monika?

Protože zmizelo to, proč sem chodila. A jak ta blbá nálada vznikla?[/quote]Buďte si 100% jista tím, že zrovna odchod Moniky nesouvisí s mou osobou. My mezi sebou neměli žádný problém a komunikovali jsme spolu naprosto normálně až do úplného konce. A to až do doby, kdy už na tomto fóru nebyl jediný její příspěvek. Možná jsem byl dokonce poslední, kdo se s ní tady rozloučil. Proto jsem si dovolil právě její odchod zmínit jako jeden příklad za všechny.

Jak vzniká "blbá nálada"? Tím, jak se k sobě lidé navzájem chovají. Tím, jak (ne)jsou (ne)ochotní (ne)respektovat názory a práva jiných. Na této "blbé náladě" tak máme svůj díl viny my všichni. Ani mne, ani vás nevyjímaje. A jestli je tady někdo, kdokoli, kdo si myslí, že na tom svůj díl viny nemá, nechť první hodí kamenem.
A taky, pokud se všichni nebudeme snažit o to, aby tady byla nálada lepší, tak tady nikdy lepší nebude.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod Zora » sob led 23, 2021 20:40

Karla55 píše:Dříve byly příspěvky na politická témata v této sekci odmítány. Proč je tomu najednou jinak?
Podle mého názoru to sem nepatří. Toto je genealogické fórum a hádat se o propagandě té či oné strany můžete někde jinde.


Bohužel, tahle sekce nemá pravidla, čili nelze objektivně určit, který příspěvek ano a který ne. Doposud vše fungovalo tak, že každý z přispívatelů rozhodoval sám za sebe a racionálně, .
Před časem jsme blokla jakýsi vtip, snad to bylo o Zemanovi, a následně o Soukupovi. (předtím si nic nevybavuji) ( v době, kdy jsem moderovala sama)
U vtipu mě k tomu vedla pouze úvaha, že tady neřešíme politické osobnosti, jejich chování, ale genealogii.
V následných SZ a emailech jsme se obratem dozvěděla, že fandím Soukupovi, nebo proč ho nemám ráda, že jsem zemanofil a Zemana nesnáším... a další nesmysly i dost hrubého zrna.

Další dva konfliktní příspěvky vložil Ozana, ryby Bečva a Putin ., za sebe píšu - nevím proč.

Kdysi tady psala Monika, že jsme jedno z mála fór, kde se k sobě chováme s úctou a neobjevují se tady žádní maniakové ani v diskusích..
Přimlouvala bych se za to, - tedy proti názoru kolegy Ozany a Burgeta - abychom tuto sekci Volně - ale slušně- nějak použili spíše ve vztahu ke genealogii.

Nabízím možnost:
Mnozí z nás mají potřebu si popovídat, nebo napsat své zkušenosti z bádání, o tom, co je překvapilo, nebo z čeho měli radost, smutek... co bylo v jejich rodu zajímavého, výjimečného...
Takové ty nečekané zážitky ze života genealoga...

Zkusme postupně vybudovat "něco" k té kávě, tedy něco si moci přečíst a něčím naopak přispět, případně rozšířit příspěvek toho před námi.


Zkusme najít možnost, jak se vymanit z této nepříjemné situace v sekci volně ale slušně. .
Přivítám jakékoliv nápady, možnosti, ale konstruktivní. Nepišme to, co je špatně, ale věnujme se tomu, jak sekci zlepšit, změnit.

Vaše nápady, představy mně klidně pište přes SZ, nebo dalším moderátorům, slibuji, že se budeme snažit o co nejrychlejší řešení.

Jestli mohu požádat, nevtahujme do této diskuse problematiku sekce čtení. Tam je to velice obtížné , není den, aby se někdo nepokoušel přijít "zadarmo" - tedy bez vlastní snahy " ke všem údajům, někdy i s výhrůžkami a pomyslným dupáním nožiček... .
Moderátoři nemají moc možností, jak udržet fórum na dobré úrovni.


Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod zburget » sob led 23, 2021 20:53

Zora píše:Nabízím možnost:
Mnozí z nás mají potřebu si popovídat, nebo napsat své zkušenosti z bádání, o tom, co je překvapilo, nebo z čeho měli radost, smutek... co bylo v jejich rodu zajímavého, výjimečného...
Takové ty nečekané zážitky ze života genealoga...
V tomhle se naše názory liší, ale vůbec nic proti tomuhle návrhu nemám. Jen mně osobně přijde pro tyto účely vhodnější "Povídání volně na genealogické téma". Ale pokud se bude povídat o genealogii i zde, vůbec ničemu to nebude nevadit.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod Zora » sob led 23, 2021 20:54

Hledám řešení, jak využít sekci -volně ale slušně - kolegové budou mít určitě lepší nápady, byl to jen nástřel.
z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod zedir » sob led 23, 2021 21:03

Jsem ten poslední, kdo by se zastával dnešního trendu, kdy každou chvíli někdo z plných plic křičí na všechny strany, že ho něco uráží a automaticky tak očekává nějaké výhody, ústupky a bez argumentů má pocit, že situaci (spor, debatu...) vyhrál a chce si vydupat to své; naopak jsem to tu mnohokrát kritizoval. Zároveň mi ale opravdu nepřijde jako dobrý nápad sem zanášet politiku, i když nedošlo k porušení pravidel dané sekce a i když tu bylo řečeno, že konkrétní video ani nijak politické není. Upřímně - já ho sice neviděl a nezajímá mě a sledovat ho nebudu, ale jestli se týká Putina, tak se to přece vždy nějak týká politiky. Politika, náboženství nebo sport přitom patří k těm nejvýbušnějším tématům, když napíšu, že jsem ateista, křesťan, muslim, žid, komeťák, sparťan, slávista nebo volič oranžových, modrých, zelených či rudých, vždycky tím proti sobě popudím mnohem více lidí než když řeknu, že jsem dobrovolným hasičem nebo v místním sdružení sběratelů známek - a znovu opakuji, je jedno, že to sekce umožňuje. Kdokoliv sem takové téma zavede, tak si může být jistý, že je jen otázkou času než se ozve opozice k uvedenému tématu. Když bude někdo pro Putina, ozve se někdo proti. Dost na tom, že už tak v obecné historii i samotné genealogii je spousta výbušných témat, přijde mi zbytečné sem zavlékat další konfliktní témata či oblasti, tím se blbá nálada určitě nevyřeší, naopak. Celou situaci bych přirovnal ke sportu, který jsem zmínil - k čemu je mi platné, že budu na základě objektivních faktů a statistik mít dokázané, že tým soupeře je opravdu příšerný, také tuto skutečnost nebudu vykřikovat v soupeřově kotli, protože mi tak velí zdravý rozum. A to jsem si jistý, že přece všichni máme své silné názory na politiku, náboženství, sport a milion jiných témat. Problém s debatováním těchto oblastí je v tom, že naprostá většina lidí se tu neodvolává na fakta, ale jen na své dojmy, pocity, potřeby věřit té své pravdě a jedná v čistě emocionální rovině, takže je zbytečné se snažit jeden druhému dokázat ten svůj pohled, tak jak klidně někomu vysvětlíte, že slovo čte špatně, protože tento znak znamená v kurentu něco jiného než v humanistickém písmu.

Za sebe říkám, že sekce "volně" je samozřejmě na místě a byla by škoda, kdyby zmizela, ale přijde mi opravdu moc svobodně pojatá, určitě bych výslovně zakázal alespoň dnešní politiku (probírat politiku Rakouska-Uherska nebude tak výbušné, i když je jasné, že se tu objeví monarchisté i jejich odpůrci, nacionalisté i oikofobové). Samozřejmě vím, že tak jednoduché to není, protože stejně vždy zůstane na moderátorovi, aby rozhodl, jak moc nebo málo je politické to konkrétní téma. Osobně bych nejraději viděl, kdyby se volná sekce týkala pokud možno co nejvíce genealogie a historie a co nejméně dnešních témat. Pochopitelně je nemožné vytvořit nějaký mustr, takže odpovědnost bude stále zůstávat na každém jednotlivém člověku jako dosud, což je kámen úrazu a základ všeho úspěchu i neúspěchu. Ostatně jak někdo řekl, zavřete pár lidí do jedné místnosti a hned si začnou vymýšlet argumenty, proč jeden druhému zakroutit krkem.

Možná by šlo místo sekce, kde každý bude zakládat svá volná - nová - vlákna, vytvořit jen několik pevně daných, které bude mít každé napsané seznam povolených (diskutovaných) témat. Pokud bude někdo chtít řešit něco více, může si vždy psát SZ. Myslím to tak, že by existencí určitých debatních místností odpadla možnost přidávat témata o Bečvě a místo toho vytvořit dejme tomu sekci "kuchyně", kam kdo bude chtít, bude psát, co zrovna vaří nebo "auto-moto". To samozřejmě střílím od boku, jen popisuji princip. Kdo bude chtít nějaké téma přidat, že mu bude chybět (třeba vodáctví), tak vždy se může ozvat moderátorovi a navrhnout něco nového.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod zburget » sob led 23, 2021 21:47

zedir píše:…jestli se týká Putina, tak se to přece vždy nějak týká politiky.
Opravdu netýká. Je nutno zhlédnout, pak teprve soudit. Politiky se to týká jen do té míry, že je ten člověk politikem. A opakuju, neobhajuju ani to video, ani umístní odkazu na něj sem.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod zeter » sob led 23, 2021 21:49

Jsem unavený, nevyspalý, po náročných dvou dnech, ale stejně...
Co to prostě a jednoduše nechat být? Fakt je tahle titěrná, jen sem tam frekventovaná volná sekce na úplném konci stránky, do které nikdo není povinován chodit, takovým ohrožením čehokoli, že je potřeba vymýšlet nějaké další regule a brikule a pak trávit čas vymáháním, posuzováním? Vždyť to nedává smysl. Zhádat se lze o čemkoli, v sekci o jídle se můžeme například do krve přít o to, jestli banán loupat od špičky nebo od šťopky - vás i vás, milí kolegové, by možná překvapilo, jak nesamozřejmá vaše volba je!
Nechte to být.
Politika je kontroverzní téma. No tak proč ne, tak se tam prostě pár uživatelů zhádá, prokleje se do třetího a čtvrtého pokolení... A co. Dovolávat se toho, že tohle tu přece nemá a nemůže být, je nakonec jen argumentační zbabělost, která předpokládá nějakou univerzální pravdu na té či oné straně a dovolává se nějaké moderátorské autority, přičemž dotyčný k tomu pak přijde jako slepý k houslím. To ničemu neprospěje.
Proč tím moderátoři mají vůbec ztrácet čas? Podváže to nějak odborné funkce a kvality fóra?
A kdyby něco opravdu přerostlo v nějaký nechutný flame - nástroje na to, jak to utnout, jsou? Jsou.
Navrhuji ponechat status quo, řešit jen problémy, které se vymknou z obecně akceptovatelných mezí.
Řešit zásadně a posteriori, nikoli a priori.
Cokoli jiného je plýtváním časem a zdroji - když vidím, kolik času tu strávil pan Burget vzásadě absurdním kompetenčním sporem... vždyť je to zbytečné zbytečné zbytečné.

A když se tohle bezvýznamné, málo regulované okénko v horizontu let fakt zvrhne a neosvědčí (jako že jsem nic takového za posledních x let nezaznamenal), no tak se pak zavře, zabední a hotovo.
zeter
 
Příspěvky: 3296
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod zedir » sob led 23, 2021 21:56

zeter píše:Zhádat se lze o čemkoli, v sekci o jídle se můžeme například do krve přít o to, jestli banán loupat od špičky nebo od šťopky - vás i vás, milí kolegové, by možná překvapilo, jak nesamozřejmá vaše volba je!
Nechte to být.


No právě v tomto vidím problém - právě proto, že se lze zhádat o čemkoliv, je třeba mít nějaká pravidla, nějaké sekce, nějaké nápady, jak předcházet problémům a řešit je... Sám jsem s lidmi v neustálém kontaktu a neustále vidím, čeho jsou schopní díky své povýšenosti, aroganci, své "pravdě" a že lidé jako společnost jako celek, tak i takové obyčejné fórum jako je to naše potřebují mít nastavená pravidla, jinak se vše zvrhne v chaos, kdy si každý bez ohledu na toho druhého dělá co chce. Problém je i to, že když se tu bude tolerovat politika nebo nějaká výbušná témata, tak se toho chytí spousta lidí, kteří si řeknou, že to mohou přece taky, jednoduše platí přímá úměra - čím více problémů teď, tím více problémů v budoucnu. Když se něčemu negativnímu nevystaví stopka, tak se to nabaluje jako lavina. Mluvím i ze svých zkušeností moderátora.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod zburget » sob led 23, 2021 21:58

zeter píše:…jestli banán loupat od špičky nebo od šťopky - vás i vás, milí kolegové, by možná překvapilo, jak nesamozřejmá vaše volba je!
Takhle nakousnout takové dilema a nedát sem vyluštění - to se, kolego, fakt nedělá! :roll: Tak teda od špičky nebo od šťopky??? :?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod zeter » sob led 23, 2021 22:21

zedire, jak se ukázalo právě zde v tomto tématu, v této diskusi: i pokud jsou nastavená pravidla (jsou), a celkem jasně a autoritativně vymezené role moderátorů (taky jsou)... pokud se to někomu nelíbí (zde např. kimes), klidně se zhádá o pravidla a o role moderátorů, možná ještě vehementněji než o původní věc.
Jak tohle chcete řešit, nevím, ale připomínám, že např. v Anglii mají Hydepark, kde si každý může blábolit, co chce, a zajímá se o to jen ten, kdo se o to zajímat chce. Časem se ukázalo, že to ničemu valně nevadí.
Tato sekce je okrajová. Pokud se zruší, bude mi to upřímně jedno (a pokud by měla vytěžovat moderátory, tím spíš zrušit). Nesouhlas v jiných sekcích tím ostatně nebude dotčen.
zeter
 
Příspěvky: 3296
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod zeter » sob led 23, 2021 22:23

pane Burgete, já loupu od špičky, ale každý štěstí svého strůjcem :-D
zeter
 
Příspěvky: 3296
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Palác pro Putina. Historie největšího úplatku

Příspěvekod zedir » sob led 23, 2021 22:37

Jen ještě maličkosti.
zeter píše:Politika je kontroverzní téma. No tak proč ne, tak se tam prostě pár uživatelů zhádá, prokleje se do třetího a čtvrtého pokolení... A co. Dovolávat se toho, že tohle tu přece nemá a nemůže být, je nakonec jen argumentační zbabělost, která předpokládá nějakou univerzální pravdu na té či oné straně a dovolává se nějaké moderátorské autority, přičemž dotyčný k tomu pak přijde jako slepý k houslím. To ničemu neprospěje. Proč tím moderátoři mají vůbec ztrácet čas? Podváže to nějak odborné funkce a kvality fóra?


Vám očividně ne, ale mně vadí představa lidí, kteří se zde hádají o politice (nebo čemkoliv jiném). Osobně mám dost toho, jak se odevšad valí na člověka politika se svou špínou, ať chce, nebo nikoliv. Opravdu nevím, proč bychom to měli byť i jen v minimální míře akceptovat zde. Nikdo se nedovolává moderátorské autority, to mě špatně chápete. Právě proto, že není možné rozhodnout o objektivní pravdě, tak místo toho, aby moderátor (lépe admin) rozhodoval, která strana sporu je "správná", tak zakáže, aby tu tyto spory vůbec vznikaly - tím, že politika nebude na fóru dovolená.
Odbornost fóra to nijak neohrozí, ale zhorší to zmiňovanou blbou náladu, která brzy zase způsobí nejeden flame. Kolikrát se tu za poslední rok dva řešily debaty na téma přísnosti fóra, pravidel, různé žabomyší války, kdy se cítí nějaký nováček ukřivděný... Nemáte pocit, že těch sporů je stále více? Já tedy rozhodně ano.

zeter píše:Proč tím moderátoři mají vůbec ztrácet čas?


Moderátoři by tím přece neztráceli ani sekundu navíc - vždyť již nyní posuzují u každého příspěvku, který čtou, zda překračuje danou mez/splňuje pravidla, nebo nikoliv. Pokud budete mít kritérium "nebýt vulgární" a budete si číst nějaký příspěvek, tak přece stejnou dobu, kterou tím strávíte (čtením a posuzováním), přece věnujete například posuzování dvou kritérií "nebýt vulgární" a "nepsat o politice", proč by tím měli moderátoři ztrácet nějaký čas navíc? Nechápu. Pokud budete v matrice na jednom místě a ve stejné době hledat dva předky, také je přece budete hledat při čtení zároveň a nebudete tu matriku procházet dvakrát.

zeter píše:Navrhuji ponechat status quo, řešit jen problémy, které se vymknou z obecně akceptovatelných mezí.
Řešit zásadně a posteriori, nikoli a priori.


Tohle mi nepřipadá jako šťastné řešení, prostě čekat, co fórum přinese a problémy řešit až pak. Neumím si představit jedinou práci, kde by zaměstnavatel kladl důraz na řešení problémů, až nastanou a dal takovému přístupu přednost před tím, že jim bude předcházet. Proč bychom se měli s takovým přístupem spokojit na fóru, kde kdysi opravdu byla atmosféra neporovnatelně lepší než dnes. Ostatně osobně moderování chápu jako činnost, která má vést, usměrňovat, vytyčovat směr, ne být až jakousi drábskou činností a vykonáváním sankcí. Jak jsem psal, čím více ustoupíte, tím více se vám to vrátí (historicky například appeasement, že), proto je zapotřebí (dle mě) moderovat fórum tak, že nějaká témata prostě budou tabu, protože těch sporů bude jinak čím dál více přibývat. Tím odpovídám na vaši otázku, jak to řešit. Nyní moderátor takové potenciálně výbušné téma totiž smazat nemůže, protože v sekci "volně" může být, ale když bude téma zakázané, pak není problém. Je mi jedno, že si lidé pak myslí, že daný moderátor je diktátor, který cenzuruje (jako kdysi o mně), jinak to ale nejde. Jistě se shodneme, že tu nemají co dělat rasistické nebo antisemitské příspěvky - nechme stranou případné porušování zákona a podívejme se na to eticky a morálně - proč byste takové příspěvky plné nenávisti zakázal a nechal nenávistné příspěvky o politice? Nebo byste je tu také nechal a měl na to stejný názor, že vlastně zase o tolik nejde?
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

PředchozíDalší

Zpět na Úplně volně - ale slušně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků