Škoda lásky ...

Úplně volně, ale prosím slušně. Než něco napíšete, rozmyslete si, jestli tím někoho nenaštvete.

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod zeter » pon říj 19, 2020 7:01

Já bych měl jednom dvě poznmky:

ad pravidla - mně připadají nastavená celkem rozumně, v součtu rozhodně šetří čas (všem) a vedou začínající rodopisce správným směrem; podle mých zkušeností se jimi naprostá většina řídí. Ke konfliktům dochází jen občas a řekl bych není důvod se tím nechat otrávit nebo tomu přikládat příliš velkou váhu.

ad facebook - a tohle je připomínka zásadní - obsah facebooku je nepřístupný vyhledávání zvnějšku, např. googlem - zatímco zde vzniká nesmírně obsáhlý a cenný soubor informací přístupný komukoli.
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod kimes » pon říj 19, 2020 9:03

Monika píše:
zburget píše:

A k tomu ostatnímu, promiňte, pane Burgete, kimesi a greghousi, ale nemám potřebu nic moc psát. Opakuji:
Monika píše:"Nevelebím" facebook. Navrhla jsem jej sanssoucimu jako alternativu.

Jste na facebooku a nelíbí se vám tam? Nejste na facebooku, a tedy netušíte, jak to tam chodí a jen se něco domníváte? To není moje věc. Nepropaguji jej.
V tom dlouhém psaní jsem se jen snažila vysvětlit panu Burgetovi, jak to tam chodí (když jej nezná). A teď už mi jen připadalo slušné odpovědět mu na otázky.

Děkuji za debatu a přeji všem hezký týden.

Moniko, nikdo Vás tady "neobviňuje" z propagace Facebooku, ale Vy zase nepredikujte, že netušíme jak to tam chodí - asi každý z nás má své zkušenosti se sociálními sítěmi z denního života - ale to je o něčem jiném ... No nakonec, mlčení k jiným názorům, je také odpověď.
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod zeter » pon říj 19, 2020 17:24

Když ono je možná občas mlčení vůbec ta nejlepší možnost.

Zdá se mi, že největší problémy jsou v sekci Čtení starých materiálů. To je logické, protože je tam nejvíc nováčků, a mezi nimi nutně budou takoví, co mají nějaký "problém s autoritou", nebo si pokyny moderátorů z nějakého důvodu vezmou zbytečně osobně, kolikrát možná proto, že na první dobrou nedocení, co to pro luštitele je, x-krát denně zbytečně dohledávat, nemít dostatek textu pro srovnání atdatd (a že tím vlastně škodí sami sobě!), a proto jim pravidla připadají jako nějaká buzerace. Zároveň se mi líbí, že toto fórum má ambice takříkajíc didaktické (což ale taky aždý nemusí zkousnout, taky k vlastní škodě).
Čili: pokud se někomu nelíbí, jak moderátoři moderují Čtení, tak tam prostě nemusí chodit - a nebo naopak - tam chodit může dál a "guerillově" dočítat dotazy těch, kteří se i přes opakované upozornění pravidly řídit z nějakého důvodu nechtějí, a dokonce u toho kolikrát mají abych tak řekl "blbé kecy".
Zkrátka: nevíme, kdo je "na druhé straně", snad měl jen blbý den a reaguje zbytečně podrážděně.
Možná by někdy bylo lepší - když se tazatel začne nesmyslně stavět na zadní - to prostě nechat být: posláním moderátora nemusí nutně být dotyčného "přinutit" k dodržování pravidel - uporozním jednou, dvakrát - nepřepsal, nedoplnil, ignoruji; pokud se s tím nakonec někdo přece bude chtít patlat, budiž - ale nechať to tam klidně visí do aleluja.
Jinak - za Zorou a panem Burgetem stojím, mně samotnému nastavená pravidla jako čtoucímu pomáhají, a jak poznamenal ozana, štábní kultura není špatný nápad.

To je asi vše, co jsem chtěl říct (pardon, doříct), leda snad - nejsem tu zas tak dlouho, ale hrozně by mě mrzelo, kdyby se to tu začalo nějak personálně rozpadat kvůli nějakým zbytečným animositám. Prosím všechny: zvažte, co je v sázce.
Děkuji.
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod Zora » pon říj 19, 2020 17:37

Bohužel, jediná obrana proti těm, kdo nedodržují pravidla, nerespektují upozornění, je nečíst jim. V opačném případě jsou jim pak pravidla i nadále zcela u..., tedy ukradená.

Tohle pravidlo zasahuje i ty, kteří v daném případě umí pomoci, chtějí pomoci, ale musí čekat, až tazatel opraví. I to je jakási daň tomu, že fórum zůstává přehledné a že se skoro vždy měří všem stejným dílem.
I moderátorům se to stává, sama jsem opomněla připsat jazyk, ihned následovalo upozornění od kolegy... Podruhé jsem blbě zmáčkla Caps - a VYŘEŠENO se objevilo jako vyřešeno... Následovala naprosto oprávněná výtka opět od kolegy moderátora...

Takže prosím, tam, kde je upozornění moderátora na potřebnou opravu, doplnění, reagujeme my ochotní teprve tehdy, když k opravě, doplnění dojde...

Jednou jsou např. čtečky schopné přepsat slovo ze zmršeného skenu, ale dělat pořád to rozhodně nebudou...

Nedávno si jedna kolegyně dokonce stěžovala, proč po ní žádáme opravy, úpravy, když u jiného příspěvku to požadováno není... Následovalo vysvětlovaní, že příspěvek je asi pět let starý a v té době byla pravidla trochu jiná.
Zpřísnilo se to právě díky těm, kteří nedokážou pochopit, vstřebat, že třeba předmět je určující a nepatří do něj jméno a příjmení narozené osoby.

Díky, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod Zora » pon říj 19, 2020 18:04

K příspěvku Moniky

.. je ze strany moderátorů uplatňována selektivní přehnaná tvrdost, tedy jednomu "projde" bez jakékoli reakce něco, za co jiný "sklidí" buď příliš "tvrdé" nebo sérii "napomínání" od různých moderátorů (vždyť to stačí napsat jednou, ale každému a ne jen někomu),
c) jsou přesouvány do "koše" dotazy, kde je sice porušení pravidel, ale jedinou "vinou" tazatele je to, že dotaz neupraví a nikoli to, že tazatel reaguje útočně.

Žádný z moderátorů není na fóru 24 hodin. Jsou časy, kdy tu není žádný, takže se může stát, že se někdo dočká odpovědi, aniž by musel opravovat.
Snažíme se upozornění na potřebu opravy vložit i po odpově+di, ale ve většině případů se to mine účinkem.

Do koše přesouvám ty dotazy, kde tazatel po čase nereaguje na nic, nebo ty, kde tazatel "vysvětlí", proč nic vkládat nehodlá.

Beru to tak, že má nějaký důvod, proč se nemůže podřídit pravidlům fóra a pak má tedy smůlu a možná mu pomůže nějaké jiné uskupení genealogů nebo profesionál.
Já tazatele ve většině případů neznám, takže těžko můžu někomu třeba nadržovat :-)

Ano, pokud má někdo výhrady k fungování fóra, jsem ochotná mu vysvětlit pravidla, potřebu konkretní opravy nebo fungování fóra, nic proti.

V případě kolegy Sanssouci je problém v tom, že on tyhle výhrady vznáší opakovaně, jednak na fóru, jednak přes SZ, někdy i ve formě osobní invektiv .

Je přesvědčen, že by fórum mělo fungovat tak, aby on mohl odpovědět tehdy, když zná odpověď. Nerespektuje fakt, že moderátor fórum řídí a má k tomu racionální důvody.

Vysvětlovala jsem mu to opakovaně, nabízela jsem možnost moderování, nabízela jsem, aby vznesl na Tabyho výhrady k pravidlům, vždy zareraguje tak, že na tohle nemá čas...
Po čase se ozve se stejnou výhradou, rozproudí tím diskusi a moderátoři se musí opět zpovídat, proč udělali to, či ono a co je k tomu vedlo. Svůj čas pak nevyužijí k pomoci, ale řešení žabomyších válek.

Takže Sanssouci dostal opakovaně vysvětlení, jak fórum funguje, jaké má pravidla, opakovaně mu byla nabídnuta možnost moderovat, a opakovaně byl upozorněn na možnost žádat změnu pravidel. Výsledek?
Vážím si jeho znalostzi němčiny, nakonec je to Němec, kdo by uměl lépe poradit... jeho přístup k neustálé kritice a znevažování práce moderátorů se mně nelíbí.
Doplňte si sama. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod Zora » pon říj 19, 2020 18:06

Monika píše:
Zora píše:Takže prosím, tam, kde je upozornění moderátora na potřebnou opravu, doplnění, reagujeme my ochotní teprve tehdy, když k opravě, doplnění dojde...


Zoro, vy víte, že si vás nesmírně vážím jako genealožky, jako neúnavné vyhledávačky dat pro jiné a jako člověka. A doufám, že také víte, že vás plně respektuji jako moderátorku. Tohle je ale to jediné, v čem se neshodneme. I přesto ale i toto u čtení plně respektuji (viz ta má dvě pravidla fungování jakéhokoli fóra).

Podle mě je naprosto na místě upozornit někoho, že nedodržel pravidla. Nikde v pravidlech ale není, že se na dotaz nesmí odpovídat, dokud nebude uveden do souladu s pravidly. A to je to, co mi vadí - požadování něčeho, co není v pravidlech. Myslela bych, že buď ať se každý sám rozhodne, zda na takový dotaz chce nebo nechce odpovědět nebo pak takovou podmínku přidat do pravidel.


Moniko, jak ale pak chcete vyžadovat dodržování pravidel? To mně tedy hlava nebere...
Jediná možnost, co moderátor může použít - neodpovídat, znemožnit odpověď. Neexistuje jiná varianta, jak "donutit" tazatele k opravě, k dodržení pravidel.

Pak samozřejmě dotčení kolegové chodí na FB. Ok, nic proti, Z

edit - poslední zmatečný dotaz byl přesunut do koše, protože tazatelka sama napsala - nechte to plavat.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod zburget » pon říj 19, 2020 18:29

Já se v tom už něchtěl dál šťárat, ale jen pro vysvětlení, snad se kolem toho nezvedne nějaký flame…

Monika píše:a) někdo z moderátorů vyžaduje něco, co v pravidlech není (například přidat jména a příjmení v případě, že se má číst jen kousek textu, v němž se nevyskytují) a tvrdí, že je to nutné, jinak nikdo neodpoví (ano, reflektuji tím teď onen poslední případ),
V tomhle případě, kvůli kterému vznikla tahle nešťastná diskuze vypadal záznam následovně: Jmén Příjmení von Obec. Tazatelku zajímala obec. Takže požadavek, aby přepsala alespoň jméno byl požadavek na to, aby přepsala "pár slov" před tím, co ji zajímá. Nic víc. Takže tady jsme opravdu nechtěli absolutně nic nad rámec pravidel. Chtěli jsme jen přesně identifikovat záznam, který ji zajímá. Kdyby byla napsala, že je to záznam z 8. října, tak bych jí tu obec přečetl taky.

b) je ze strany moderátorů uplatňována selektivní přehnaná tvrdost, tedy jednomu "projde" bez jakékoli reakce něco, za co jiný "sklidí" buď příliš "tvrdé" nebo sérii "napomínání" od různých moderátorů (vždyť to stačí napsat jednou, ale každému a ne jen někomu),
Selektivita se zde objevuje, to je fakt. Ale… Daleko mírněj a světší tolerancí přistupuju k novým uživatelům, kterým klidně i ten předmět sám opravím do stavu, v jakém ho požadujeme. Pokud se ale jedná o někoho, kdo je na tvar předmětu nebo na nutnost přepisu alespoň něčeho upozorňován opakovaně a snad pokažné, tak tam už moc shovívavý být neumím. To už kolikrát nabývám dojmu, že tazatel pravidla porušuje úmyslně a systematicky. Jak s takovým uživatelem naložit? Zrovna teď tu visí jeden dotaz, kde se tazatelka chová tak, že napíše dotaz a pak už nereaguje vůbec na nic. Ani na upozornění, že vložila nefunkční odkaz. Snažím se ji kontaktovat i přes e-mail, nereaguje.

c) jsou přesouvány do "koše" dotazy, kde je sice porušení pravidel, ale jedinou "vinou" tazatele je to, že dotaz neupraví a nikoli to, že tazatel reaguje útočně.
Já osobně do koše přesunuju ty dotazy, které z jakéhokoli důvodu zůstanou dlouhodobě nevyřešené po tom, co tazatel práskunl dveřmi a nebo nereaguje na upozornění, že je třeba něco doplnit nebo opravit. Nevím, jak jinak s takovými dotazy naložit. Nechávat je ve čtení nemá smysl, do vyřešených nepatří, protože vyřešené nejsou. A nikdy nebudou. Jestli má někdo lepší nápad, jak s nimi naložet než přesun do koše, sem s ním!

O to víc nechápu, proč jste se tu do mě v tak hojném počtu "pustili" (berte to, prosím, s nadsázkou, vše v uvozovkách; děkuji). A o to víc mě mrzí, jak se i zde na fóru projevuje to rozdělování společnosti, to stavění se všech proti všem, to umělé vytváření nepřítele, aby bylo proti komu bojovat.
Možná váš první příspěvek sem do tohoto vláknavyzněl jinak, než jste zamýšlela. Ale řeknu zcela upřímně, že kritika od vás mě zamrzela ze všech nejvíc - protože vás vnímám, jako člověka, který ví, o čem mluví. Když si o mě otře hubu nějaký zhrzený debil (nemyslím nikoho konkrétního), tak je mi to totálně šumafuk. Rovněž tak mě velice mrzí to, jak vnímáte atmosféru na fóru. Velice rád bych udělal cokoli pro to, aby se to změnilo, ale nevím co :-(


Ještě facebooku: No ano, je jaký je. Opakuji, nepropaguji jej, jen jsem pro pana Burgeta zhruba vysvětlila jeho fungování. Nezatajovala jsem jeho negativa.
Přesně tak jsem tuto informaci vzal a děkuji za ni. Je to ale v podstatě zase jen další střípek do skládačky, který mě utvrzuje v tom, že o FB nemám nejmenší důvod ani uvažovat.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod zburget » pon říj 19, 2020 18:36

Monika píše:Podle mě je naprosto na místě upozornit někoho, že nedodržel pravidla. Nikde v pravidlech ale není, že se na dotaz nesmí odpovídat, dokud nebude uveden do souladu s pravidly. A to je to, co mi vadí - požadování něčeho, co není v pravidlech. Myslela bych, že buď ať se každý sám rozhodne, zda na takový dotaz chce nebo nechce odpovědět nebo pak takovou podmínku přidat do pravidel.
No, na jednu stranu to vnímám úplně stejně, ale… Nikde mi to nevadí, problém je špatně napsaný předmět. Modelová situace (která se tady opravdu vyskytuje): Uživatel napíše předmět úplně špatně. Je upozorněn na opravu, neopraví. Přijde ochotná čtečka, přečte, součástí odpovědi je upozornění, že je do předmětu něco potřeba doplnit. Uživatel poděkuje, předmět neopraví. Následně je ještě jednou upozorněn na to, že v předmětu něco chybí a že pokud dotaz považuje za vyřešený, má ho tak označit, abychom mohli poklidit. Tazatel nereaguje, neopraví neoznačí, že je vyřešeno a vloží další dotaz s opět špatně napsaným předmětem.
Tak… A teď jak s takovým tazatelem naložit? Dělá tu binec (chybějící údaje v předmětu) a komplikuje úklid (neoznačení vyřešeného).

Navrhněte prosím řešení (tohle není dotaz jen na Moniku, já si jen vypůjčil její příspěvek, to je případný dotaz na všechny).
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod sanssouci » pon říj 19, 2020 18:50

Mě n i k d y nešlo o dodržování pravidel fora.
Já jsem pořád kritizoval, jak se tady zachází s
tazateli a s nováčkama. Už několik tazatelů a
nováčků tady zablokovalo komunikaci. Diví mne
to, že to Zburget a Zora nevidí a že se neptaji, proč
to tak je. Na nich to samozřejmně nezáleží.

Zoro, co se píše v SZ, to není jednoduše veřejné. Psal
jsem Ti jenom, že Tě nerozumím.

Můj text je kritika.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod zburget » pon říj 19, 2020 19:16

sanssouci píše:…Diví mne
to, že to Zburget a Zora nevidí a že se neptaji, proč
to tak je.
Já to vidím a ptám se proč. A vadí mi to a mrzí mě to. Ale jak jsem psal - mou primární povinností zde na fóru je udržování pořádku a do toho patří i vyžadování dodržování pravidel.
Když uživatel nejen že nedodrží, ale výslovně odmítá dodržovat pravidla, co s ním mám dělat? Spousta nováčků nemá problém s pravidly, nemám problém já s nimi a nemají problém oni se mnou.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod Zora » pon říj 19, 2020 19:21

Nic jsem ze soukromé korespondence nezveřejnila, a Ty si zcela jistě za tím, cos napsal, stojíš.
Každá z nováčků se může na cokoliv zeptat, pokud nerozumí, není mu něco jasné. Jednáme s nimi zcela normálně, ale upozorňujeme a trváme na dodržení pravidel.
Nevím přesně, co znamená:

....Už několik tazatelů a
nováčků tady zablokovalo komunikaci....

Pokud má někdo nefunkční odkaz na jeho mail či SZ, netuším, jak se to týká moderátora nebo snad dokonce mě.

Upozorňuji veřejně a komunikaci přes maily se vyhýbám, i když jsem přes mail oslovena. To "podle Tebe zablokování" moderátor opravdu neovlivní.
Pokud sem někdo chodí, nevkládá další příspěvky, nekomunikuje (jak píšeš), pak zřejmě využívá toho, že dnes se na fóru dá najít spousta potřebných údajů.

Pokud si to mám vysvětlit tak, že chceš poslat soukromou zprávu s radou, když to nejde veřejně, pak poradit neumím a ani nechci.
Moderátor opravdu nemůže nikomu zablokovat komunikaci.

Víc se k Tvým invektivám vyjadřovat nebudu, nebo to zase skončí posměšnou básničkou... Ta už přece na fóru - tedy veřejně- byla, že.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod zburget » pon říj 19, 2020 19:35

Monika píše:…V tomhle světle mi připadá přehnané i přesouvat taková témata do koše (já bych je nechala u čtení, jak psal zeter, a po nějaké době přesunula do "vyřešeno" i bez toho vyřešení).
Já už nějakou chvíli dělám to, že vždycky v neděli obešlu e-maily tazatele, kde je poslední příspěvek starší, než týden a zeptám se, co s jejich příspěvky, které nejsou označené, jako vyřešené.
Většinou se omluví, že zapomněli a příspěvek obratem označí. Druhá skupinka se probudí a zjistí, že jim tam ještě něco chybí, příspěvek oživí a on se dořeší - případně je označen, jako ležák.
Třetí skupinka se neozve.
Třetí skupince pošlu další neděli ještě jedno upozornění (tedy spíš dotaz, co s tím jejich příspěvkem). No a po dalším týdnu, kdy se nikdo neozve a na fóru se přitom ukázal, ty příspěvky, kde bylo odpovězeno, uklidím do vyřešených. Otázkou zůstává, co s těmi nevyřešenými - tedy s těmi, kde tazatel nijak nereaguje ani na příspěvky v jeho vlákně, ani na zmíněné e-maily. Přesouvat do vyřešených je podle mě nesmysl, protože to vyřešené není. Mohl bych to smazat, ale to taky není dobře. Minimálně proto, aby byla vidět historie jednání daného uživatele. Jediné, co mě napadá, je přesun do koše. Já příspěvky po přesunu do koše nezamykám, kdyby se náhodou tazatel nějak vzpamatoval a projevil snahu to dořešit, můžu to vlákno přehodit zpět. Ale to sa zatím nestalo.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod zburget » pon říj 19, 2020 19:39

....Už několik tazatelů a
nováčků tady zablokovalo komunikaci....
Pochopil jsem to tak, že se jedná o několik tazatelů a uživatelů, kteří práskli dveřmi a odešli. Chápu, že pro sanssouciho není vyjadřování v češtině úplně jednoduché a snadno napíše něco, co dává trochu jiný smysl, než chtěl.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod Zora » pon říj 19, 2020 19:59

K Monice
Je mi i trochu divné, že jsou tu zeleně označení jako moderátoři lidé, kteří zde nikdy nic nemoderovali. Opticky to vypadá, že je tu hodně moderátorů a ve skutečnosti to tak není. Mrzí mě, že vám s tím nedokážu pomoci, už jsem to několikrát zvažovala, ale neměla bych na to čas, jen bych zvětšila počet těch zeleně označených nic nedělajících.

Fórum funguje nevím přesně někdy od r. 2010(dá se dohledat)
Za tu dobu se tu objevilo více moderátorů, někteří se této práce opravdu účastnili, jiní se sice nabídli , ale nic nedělali.
Mnozí z těch, kteří odvedli obrovský kus práce, už prostě na fórum nechodí nebo zavítají zřídka...
¨Mají třeba své profistránky, nebo se zabývají něčím zcela jiným, některé otrávily neustálé výtky a napadání... Nejde totiž jen o veřejně připsané reakce, ale i o soukromé zprávy či dokonce maily.

Taby ponechává označení moderátora všem, i těm, kteří se třeba cca před dvěma roky nadšeně přihlásili a vůbec nic jako moderátoři nekonali, nereagovali na zprávy v technické sekci - snad šlo o plusy do curriculum vitae:-)

Někteří také využili zviditelnění pro své profesionální stránky - neodsuzuji.
Pokud si dobře pamatuju, moderátoři Jan a Zedir požádali o odstranění zelené barvy - jak to napsat :-), když se nechtěli - nemohli účastnit moderátorské práce. Je možné, že to bylo více osob, ale další si neuvědomuji.

Zakazování, raději bych to opsala slovy - nedopovídáme, nereagujeme na dotazy, které nejsou v souladu s pravidly ... tak to je třeba řešit s Tabym. Moderátor nemá možnost upravovat pravidla.

Banování - Naposledy jsem to napsala kolegovi v souvislosti s opakovanými výhradami k práci moderátora. Důvod byl ten - několikrát jsem to ve vlákně vysvětlovala, že vznese námitku, já mu vysvětlím, co a proč je v příspěvku nesprávně nebo co je třeba opravit, tím se vyprovokuje debata, diskuse, moderátoři všeho nechají a řeší... Je mu nabídnuta možnost moderování, nikdo ze stávajících moderátorů nemá "patent na rozum", je nabídnuta možnost obrátit se na Tabyho....
Kolega neudělá nic, s vysvětlivkou, že na to nemá čas, ale za určitý čas se opět ozve s tím samým.

Takže - nemám už co nabídnout , sama považuji svá opakovaná vysvětlení za dostačující, on nevznese ani dotaz na Tabyho, moderovat nechce z nedostatku času...

Pokud se neobjeví v jeho textu něco nového, jen neustálé omílání stejných výhrad, pak žádám o respektování stanoviska moderátora, v opačném případě by mohl následovat ban.

A jak sám kolega připouští, soukromá korespondence existuje.... tedy věřte mně, že vím, o čem píšu.
A pozor, ze soukromé korespondence jsem nezveřejnila naprosto nic, jen jsem uvedla, že se spousta věcí děje i mimo veřejný prostor.
Veřejné diskuse kolem pravidel s tímto kolegou jsou přece na fóru dohledatelné.
Jen mě tak napadá, že možná kolega občas napsal přes SZ, aby to zůstalo soukromé... :-)


Pokud se týká banování někoho jiného, neuvědomuji si - opravdu- situaci, že bych já udělila ban pouze za to, že chybí v předmětu jazyk.

Nakonec bych uvedla - včera jsem se cíleně této diskusi nevěnovala, vyhledávala jsem třem kolegům souvislosti kolem předků. Bezvadně využitý čas, super bádáníčko, já moc spokojená, že se podařilo najít, smutná, že v jednom případě přes velkou snahu zatím ne... A myslím, že to bylo bezvadné využití mého času, určitě to i kolegům pomohlo. Tohle má pro mě smysl, ne opakovaně kolegovi vysvětlovat, proč, co jak a kdy... Sorry.

jestli jsem zapomněla na něco reagovat, nebylo to cílené, omlouvám se, ale tyhle diskuse jsou pro mě fakt dost vysilující...
Pokud se na fóru nebude udržovat pořádek , pak nastane chaos a nedohledatelnost...
Máme tolik plánů, co změnit k lepšímu, jak přeorganizovat třeba různé sekce, podsekce VYŘEŠENO, jak poskytnou výhodu registrovaným členům, aby se nestalo z fóra z části jen centrum, kde si každý vyzobá, co potřebuje, aniž by vložit informaci potřebnou zase druhým. Je třeba upravovat Cizí v matrice - zabírají zbytečně místo v nezodpovězených dotazech... v plánu je shromáždění důležitých a zajímavých odkazů na jednom místě. .... dalo by se pokračovat.
Vše je to o tom, že se musí přečíst - přelétnout skoro každá sekce, v některých i skoro každý dotaz, vyhledat odkazy, o kterých vím, že na fóru existují.... zhodnotit a někam přesunout... Něco vázne na Tabym, je třeba jeho souhlas nebo nějaká změna, oprava... bohužel...
Tohle považuji za smysluplnou práci moderátorů, jsem moc ráda, že kolega Burget má své představy, plány a že část z nich se podařila realizovat. Třeba to pomže více kolegům, než neustálé se přetahování o to, zda je tazatel chudinka.
Za naprosto neproduktivní považuji neustále se vracející diskuse, které nemají výsledek... a přesto se znovu objeví...

Já jsem teď časově vytížená rekonstrukcí domu, většina moderátorských činností zůstala na kolegovi Burgetovi... To je mně líto, moc se mu za to omlouvám, a současně děkuji za čas, který on vkládá.... časem se snad dá vše naplánované do pohybu...

Nemyslím to zle, ale asi jsem řekla vše, co můžu k problematice dodat. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Škoda lásky ...

Příspěvekod ozana » pon říj 19, 2020 20:40

sanssouci píše:Mě n i k d y nešlo o dodržování pravidel fora.
Já jsem pořád kritizoval, jak se tady zachází s
tazateli a s nováčkama. Už několik tazatelů a
nováčků tady zablokovalo komunikaci. Diví mne
to, že to Zburget a Zora nevidí a že se neptaji, proč
to tak je. Na nich to samozřejmně nezáleží.

Zoro, co se píše v SZ, to není jednoduše veřejné. Psal
jsem Ti jenom, že Tě nerozumím.

Můj text je kritika.

Takže našim problémem (t.j. moderátorů) je, že nováčci mají problém s disciplinou?
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

PředchozíDalší

Zpět na Úplně volně - ale slušně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků