Stránka 1 z 1

myheritage opraví rozostřené fotky

PříspěvekNapsal: pát čer 19, 2020 9:46
od filmovymaniak

Re: myheritage opraví rozostřené fotky

PříspěvekNapsal: pát čer 19, 2020 10:08
od zburget
Ach jo. MH vymýšlí s odpuštěním kokotiny, celý "civilizovaný" svět tím pak prasí staré fotky. A ještě si dotyční myslí, jak fotky vylepšili.
Prošel jsem tu galerii na zive.cz poctivě celou. Můj postřeh - MH na fotkách upravuje víceméně selektivně jen obličeje a u vousatých chlapů jen oblast očí a nosu. Fotka pak působí … jak to napsat … divným dojmem.
To si troufám říct, že ve většině případů bych dosáhl lepšího "vylepšení" po chvíli hraní ve Photoshopu. Aspoň by tedy byly úpravy provedené na celé fotce a nevypadaly by obličeje tak uměle.

Co bylo ale naprosto dokonalé je, jak si na zive.cz hráli s tou fotkou modelky a co dokázal ten automat vytáhnout z totálně rozostřené fotky.
Je vidět, že mají načtené obrovské množství obličejů a pak jim to tak nějak dává relativně zajímavé výsledky. Ale bohužel, opravdu jen na obličeje.

Podle mého názoru se takovýmihle rádobyvylepšeními fotek jen ničí jejich autenticita a patina. Mám na to stejný názor, jako na jejich úžasný vynález kolorování čb fotek.
Věřím ale, že se najde dost zoufalců, kteří si za tyhle nesmysly budou ochotní ještě zaplatit. A o peníze přece jde až na prvním místě, že!

Re: myheritage opraví rozostřené fotky

PříspěvekNapsal: pát čer 19, 2020 10:12
od Zora
Souhlasím,
jen drobnost ke kolorování fotek. Před několika lety tady byl odkaz na jednoduché kolorování. Vyzkoušela jsem a výsledek byl zajímavý... Nevím, samozřejmě, jak se nová fotka blížila k barvám oblečení, ve kterém byli fotografovaní lidé, ale mě osobně to velice potěšilo. Ty staré, černobílé obrázky změnily "výraz", byly příjemnější a hlavně, lidé jakoby získali svého ducha...
Udělala jsem si jen asi pět snímků, mám je uloženy s původními černobílými a všem příbuzným to při prohlížení dělá radost...

Re: myheritage opraví rozostřené fotky

PříspěvekNapsal: pát čer 19, 2020 10:32
od zburget
Tak - proti kolorování fotek jako takovému nic nemám - kolorují se staré filmy, fotky se kolorovaly už před 100 lety. Vyráběly se takhle pohlednice, kde v ateliéru už taky nevěděli, jak vypadal originál.
Ale o to nejde. Kolorovanou fotku je potřeba vnímat, jako "umělecké dílo". Barevnost je potom taková, jakou si přál ten, kdo barvil. A záměrem klidně můžou být zelené obličeje, modrá tráva a fialové střechy. Je to prostě umělecký záměr autora.
Důležité je, aby tyhle kolorované fotky nikdo nevnímal, jako autentický materiál. Aby lidi nenabyli dojmu, že přesně tak to tenkrát vypadalo.
Ano, už opravdu jen proto, že nikdo nezjistí, jakou barvu mělo např. oblečení. A to ani podle odstínu šedé. Na každou barvu jsou stříbrné soli, které se ve fototechnice používají citlivé jinak. Např. jsou málo citlivé na červenou, naopak citlivější jsou na zelenou. Proto třeba tráva vychází světlej, než by měla a naopak (červené) střechy jsou výrazně tmavší.
Nikdo tak nezjistí, jstli má slečna na sobě světle červené nebo tmavě zelené šaty. Obojí budou na čb. fotografii vypadat úplně stejně (tmavě).

Kolorování fotek je hezké, ale musí se s tím hodně, hodně opatrně.

To, co jsem na tom kritizoval je hlavně postup spousty (s odpuštěním) tupých lid, kteří takhle nakolorují všechno co mají a budou se chlubit tím, jak oni mají v rodokmenu všechny fotky barevné, i ty z 19. století.

Re: myheritage opraví rozostřené fotky

PříspěvekNapsal: pát čer 19, 2020 11:26
od Zora
někdy třeba i ze 17. století :-)
Z