Stránka 1 z 1

rh faktor modrá krev

PříspěvekNapsal: úte pro 24, 2019 23:32
od minehava
.

Re: Modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 11:17
od kimes
minehava píše:Zdravím, jen pro zajímavost :)
Modrá krev
Stále častěji slyšíme o tom, že členové královských rodin se žení s příbuznými. Ačkoli je to považováno za incest, stále se to děje, protože k tomu mají důvod, kterým je nemíchat Rh faktor. Všichni z nich mají Rh negativní a nechtějí se smíchat se zbývajícími 85% lidmi, kteří mají krevní skupinu Rh pozitiv.

Sňatky jsou spojeny prostřednictvím dohody. Příkladem takového manželství je manželství prince Philipa a královny Alžběty II. Princ Philip je její bratranec z druhého kolene.

Důležitost krevní skupiny pro ně spočívá i v tom, že všechny královské rodiny na světě jsou příbuzné. Fáze „modrá krev“ je opodstatněná, protože když krevní skupina Rh negativní je zoxidovaná, stává se modrou. Téměř 85% lidí má krevní skupinu Rh+, ale VŠECHNY královské rodiny mají Rh–. Věda na tuto otázku zřejmě nemá odpověď: Všichni primáti ale mají Rh pozitivní krev, zatímco mezi lidmi se vyskytuje určité procento osob s Rh negativní krví. Ještě zajímavější je, že tyto osoby nejsou v populaci zastoupeny rovnoměrně, ale koncentrují se v určitých národech a etnických skupinách. Největší procento osob s RH neg.- Baskové -Španélsko, Francie, Židé.

Minehavo - při vší úctě - můžete nám sem dát odkaz, kde jste tuto snůšku nesmyslů posbírala... hematologové z toho musí být šílení...

Re: Modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 11:23
od Viridis
Je to odtud, pěkná blbost :-)
http://poutnicicasem.blog.cz/1706/lide- ... rh-negativ
Mám Rh-, můj muž Rh+, bez injekcí máme 2 zdravé dospělé kluky Rh+ .... Celá moje původní rodina - matka, otec - je Rh-, sedláci a mlynáři od půlky 17. století. Z Moravy a částečně Slovenska. A moje krev je na vzduchu červená, přísahám! :D :D :D
Ne všechno, co je na internetu, je pravda, bohužel.

Re: Modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 12:19
od minehava
.

Re: Modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 12:29
od Radix
Ottův slovník naučný:

Modrá krev (špan. sangre azul), označení krve šlechtické. Výraz tento pochází prý ze Španěl, kde rytíři západogotští, kteří byli pokládáni za něco vznešenějšího, lišili se od tmavých Morisků tím, že bílou jejich pletí krevní žíly promodrávaly.

https://cs.wikisource.org/wiki/Ott%C5%A ... C3%A1_krev

Re: Modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 12:40
od minehava
.

Re: Modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 13:27
od zburget
No, nejsem ani lékař, ani chemik, ale pokud mě moje školní paměť ještě sahá, tak krev je červená kvůli hemoglobinu, který obsahuje železo.
Rh+ (jak jsem si teď našel) se od Rh- liší tím, že na povrchu červené krvinky je antigen D - je to tedy čistě biologické látka ve stopovém množství.
Pokud budeme jakkoli (na vzduchu nebo laboratorně) oxidovat krev, dojde k oxidaci především toho železa a to jednoduše "zrezaví" - proto krev na vzduchu zhnědne. Nenapadá mě, jak by přídomnost jednoho antigenu mohla změnit barvu krve na modrou.
Jo, možná existuje postup (jak píšu, nejsem ani chemik, ani lékař), jak pomocí smíchání krve s nějakou detekční látkou lze zjistit přítomnost onoho anitgenu a ani nevyvracím, že při tom může onen roztok zmodrat. Změny barev jsou celkem běžné - stačí do vody z červeného zelí nebo z červené řepy dát cokoli zásaditého (třeba obyčejné mýdlo - ne tekuté). A naopak, pak do toho zkuste kápnout citron.

Stejně tak bych byl velice opatrný s tvrzením, že VŠICHNI členové VŠECH královských rodin mají Rh-. Něco takového se prostě nemáte šanci dozvědět. Tohle budou jen čisté spekulace, až konspirační teorie.


Ovšem nejdůrazněj bych se chtěl ohradit proti frázi, že na každém šprochu pravdy trochu. To snad může fungovat mezi vesnickými drbnami, ale ani omylem se něco takového nikdy nesmí tvrdit o žádném článku na Internetu!!!
Nebo mi chcete tvrdit, že když tady teď napíšu sebevětší pitomost, tak si taky řeknete totéž a že začnete přemýšlet nad tím, že na tom možná bude něco pravdy? :roll:

Stejně tak nikdy nemůže platit, že 100× opakovaná lež se stane proavdou.

Re: Modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 13:30
od minehava
.

Re: Modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 13:31
od zburget
minehava píše:Také jsem to nevymyslela s tou krvi, ze je modra, ale jiní za mě a ja to zde pro zajimavost uvedla. Nic víc.
Odkaz? Důvěryhodnost zdroje?

Re: Modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 13:35
od minehava
.

Re: Modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 14:12
od zburget
No, pokud někdo na odborném fóru (a dovolím si tohle fórum označit za odborné) zveřejní nějakou informaci, pak se dá předpokládat, že je ta informace myšlena vážně. Obzvlášť, když je taková informace vložena do již existujícího vlákna a informace se tváří zcela vážně. Nedivte se pak, že když se někomu z dalších členů fóra na takové inormaci něco nezdá, že se ptá po zdroji.

Můj dotaz směřující ke zdroji informace o zmodrání krve Rh- byl veden čistě zájmem o postup, jak toho dosáhnout. Pokud tedy můžete vložit odkaz na zdroj, kde se o tom píše, velice rád si to přečtu (myšleno naprosto vážně).

Velice rád si přečtu cokoli, u čeho se zasměju. A klidně, nechť je to vloženo sem, do tohoto fóra, a přesně do této sekce. Jen by mělo být jasné, že se jedná o něco pro pobavení. A třebo to nemusí ani vyplývat z první věty, klidně ať se to pobavení schovává až ve větě poslední. V tomto případě ale nic nenasvědčovalo tomu, že se jedná o zábavný text ani na první, ani na žádný další pohled.

Re: Modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 14:15
od minehava
.

Re: rh faktor modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 14:23
od Zora
minehava píše:Zdravím, jen pro zajímavostTéma bylo odděleno od původního příspěvku k TV seriálu.

Upozorňuji, že bývá dobrým zvykem vkládat odkazy k převzatým článkům, pracem a pod... a snad není na škodu připsat, že jde o nesmyslné tvrzení - určené pouze (snad) pro pobavení. Z

Re: rh faktor modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 14:25
od minehava
.

Re: Modrá krev

PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 14:30
od Kiara
Viridis píše:Je to odtud, pěkná blbost :-)
http://poutnicicasem.blog.cz/1706/lide- ... rh-negativ
Mám Rh-, můj muž Rh+, bez injekcí máme 2 zdravé dospělé kluky Rh+ .... Celá moje původní rodina - matka, otec - je Rh-, sedláci a mlynáři od půlky 17. století. Z Moravy a částečně Slovenska. A moje krev je na vzduchu červená, přísahám! :D :D :D
Ne všechno, co je na internetu, je pravda, bohužel.

Já mám také Rh- a bohužel jsem ještě nikdy nezpozorovala, že by moje krev na vzduchu zmodrala :mrgreen: