Pravidla fóra / přísnost

Úplně volně, ale prosím slušně. Než něco napíšete, rozmyslete si, jestli tím někoho nenaštvete.

Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod matju » úte čer 04, 2019 9:22

Prvně chci podotknout, že oceňuju práci Zory i Zbyňka Burgeta na fóru a nechci se jich nijak dotknout, píšu to sem spíše pro zvážení.
Respektuji pravidla tak, jak jsou nastavena, myslím, že je to dobré.
Jen bych možná uvítala, kdyby jste v některých případech nebyli na lidi tak přísní.. Myslím si, že je to zbytečně odradí a naštvou se - teď reaguji hlavně na příspěvek danaos. Přečetla jsem jí to, byť to nebylo úplně přesně podle pravidel, protože mi přišlo, že se alespoň trochu snažil(a). Vzpomínám sama, když jsem začínala, byla jsem ráda, že přelouskám něco, a když si představím, že bych sem přišla s žádostí o radu a někdo mi vyhrožoval banem, nepotěšilo by mne to. Sama s německy psaným textem dodnes hodně bojuji..
A je škoda to lidem zbytečně znechutit. Samosebou pokud nikdo nepřečte vůbec nic, je to v pořádku.
Už jsem si víckrát říkala, že ta přílišná přísnost a lpění na pravidlech, je v některých případech možná na škodu a zbytečně lidi odradí, tak sem si řekla, že to sem tentokrát napíšu.
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Zora » úte čer 04, 2019 10:03

Bohužel, moderátor neumí rozlišit, kdo opravdu neumí, a kdo se jen veze.
Kolegyně Danaos hrdě uvádí, že
má v rodokmenu 13 500 osob, tedy přes třináct tisíc

a neumí kromě jmen vůbec nic přečíst?
V dalších příspěvcích neumí určit ani jazyk.
Ono dá opravdu hodně práce a času, přeťukat zápis písmenko po písmenku, chápu, ale ani ti, co čtou a přepisují to nemají za vteřinu.

Nečtu druhým, neb na to nevidím, ovšem pokud potřebuju něco přečíst pro sebe, snažím se přepsat maximum a za případné doplnění, opravy jsem vděčna.

Mohu Vám uvést z hlavy alespoň deset kolegů, kteří po počátečních výtkách si vzali tabulky a naučili se velice rychle číst Nakonec je to případ i kolega Burgeta.

Pokud chci dělat nějaký koniček řádně, nemohu se spoléhat na to, že to podstatné za mě někdo udělá a já si pak nastrkám předky do tabulky.

A podívejte se také, jak vypadá historie příspěvků Danaos. Třeba pochopíte.
------------
Pokud vnímám u druhého snahu, tak v rámci toho, co umím, znám, snažím se maximálně pomáhat... Chápu, že záludnosti matrik se vstřebávají postupně, takže ochotně dohledám, pomůžu, vysvětlím, to co znám. A to i těm kolegům, kde na začátku byly velké neshody pro jejich přístup.

Tohle fórum opravdu nefunguje jako černá skříňka,....... nevím, zmáčknu knoflík a kolegové se přetrhnou, aby zápis přečetli.
Ne, je třeba vnímat, že začínající nebo méně schopný kolega se opravdu snaží. Chceme se navzájem něco naučit, pochopit, posunout se, ne dělat zadarmo genealogickou službu.

Pokud někdo něco potřebuje "jen" přečíst, pak si může službu zaplatit u profigenealoga.

Nakonec, vše je v pravidlech a těmi je třeba se řídit. Je to povinnost především moderátora.
A taky jsem tady kdysi začínala a rady, které jsem dostala do začátku, byly dost tvrdé, ale neskutečně mně posléze pomohly.

Z

edit
Kolegyně (možná kolega) Danaos tady byla už po páté hodině ráno.
Zřejmě si přečetl -a přepisy a tím to skončilo. Nenamáhal-a se ani přidat VYŘEŠENO o nějakém poděkování těm, co jí pomohli ani slovo...
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod matju » úte čer 04, 2019 10:47

Je mi jasné, že moderátor také není schopen rozlišit něco takového...
Jasně, neznám ještě pozadí vaší další konverzace a historii jejích příspěvků jsem nesledovala... Takže naprosto chápu, že když se chlubí tolika osobami, tak by číst měla alespoň trochu umět, neznám to jméno, tak mi přišlo, že je tu nově...
Tak sem si vpomněla, jak jsem taky nebyla schopná zpočátku přečíst ani jestli je to česky nebo německy...a zželelo se mi ji(ho).
Ale Vaše výtka byla v tomto případě oprávněná.

Teď odhlédnu od příspěvku Danaos. Když jsem začínala na tomto fóru, je pravda, že jsem se vždy snažila něco přečíst, ale spousta příspěvků, kde jsem něco přečetla, vypadala podobně: rozluštěno jméno dítěte a otce a křestní jméno matky. Mám dobrou zkušenost, nikdo mi tvrdou radu nedával. Tak prosím o shovívavost pro nové lidi a trochu u pro ty, co zlobí... Alespoň poprvé a podruhé. :)

A dík, že se tu o to staráte.
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Zora » úte čer 04, 2019 11:08

Do čtení textů se zas až tak nepletu, to bych mohla opravdu zmást. Ale sleduji to a vnímám, že napoprvé je přečteno skoro vždy, případně polovina s tím, aby zkusil nováček přečíst sám , plus návod, jak na staré písmo.
Když se nepokusí, tak co si o tom myslet? Nikdo se přece nikomu nevysmívá, není třeba mít z něčeho strach. Pokud by se snad stalo, zakročím.

Myslím si ale, že přečíst si naše pravidla a dodržet je by měl každý nově příchozí.
Pokud je tu poprvé, podruhé, myslím si, že kolegové vždy nějak pomohou, buď přepisem, nebo alespoň návodem, jak na čtení. Je pak už na každém z nováčků, jak s danou radou naloží.
Nedávno tu proběhl dokonce obrázek, kde si kolega odděloval jednotlivá písmena a "ukradl" vlastní dceři fixky :-).
Dnes přečte opravdu hodně.
Máme tu kolegyni, která začínala není to tak dávno a dnes se obrací o radu opravdu jen u velmi špatně napsaných slov nebo kde si není jistá, přepíše vše, nebojí se (nestydí se) když udělá chybu... Čte opravdu dobře.
Matju, je to opravdu jen o lidech a jejich přístupu. Fórum není charita, máme pravidla, pokud jsou dodržována, pak je vše OK. Jako moderátor nechci, aby bylo fórum zneužívané, ať už profigenealogy, kteří nám naopak nic nedají, nebo těmi, kteří se jen vezou a sami neudělají nic ani pro sebe.
Co si myslet o kolegovi, který zde má 607 příspěvků, je zde od r. 2014 a nedokáže napsat do předmětu jazyk?
Proč bychom to měli po něm opravovat? Proč obírá moderátora o čas?
Máme tady kolegu, který se z počátku vztekal, neustoupil, nebyl ochoten dodržovat pravidla. Pak asi pochopil, že s takovým přístupem mu opravdu nikdo nepomůže... za pár dnů vypadaly jeho příspěvky jinak. Nečte bez chyby, ale je naprosto jasná snaha a pozornost, se kterou ke čtení a přepisu přistupuje.


Vy přiznáváte menší znalost němčiny, je to naprosto pochopitelné, přepíšete to, co přečtete, a nestydíte se za to ( není také proč),
Jenže jsou tu kolegové, kteří pochopí význam zápisu, přepíšou ho částečně v češtině a druzí se mají za ně snažit a přepisovat německý text?

Další nepozná jazyk. Chápu, ale máme na výběr tři jazyky (až na vyjímky)
Pokud mám jeden zápis, kde jsou slova Sohn, Tochter, Vater.. a to jsou skoro všechny zápisy), pak hledám tato opakující se slova v dalších zápisech a podle nich poznám, že jde o němčinu.

Totéž platí u latiny, filius, filia, pater, ...
Češtinu snad pozná každý, i když je psaná podle starších zvyklostí.
A nesmím zapomenout na fakt, že se v matrikách začíná koncem 19. století, teprve pak ve většině případů se dostaneme na kurent... Nějak přece musel tedy začátečník přečíst předcházející zápisy... už by tedy měl alespoň vědět, jaké povolání měl předek a třeba se samostatně podívat do německého slovníku, jak se toto povolání přeloží...
Jenže - to vše chce čas a tak mnozí čekají, že to udělá někdo druhý...

Mockrát jsem opakovala, že pokud bych byla rybářem, musím umět alespoň navázat háček.... Nemůžu čekat, že to opakovaně bude dělat někdo za mě... Ani když už mám "uloveno" 13 500 ryb.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod zburget » úte čer 04, 2019 11:54

I když je mi občas vytýkána různá neochota a arogance vůči tazatelům, tak se vždy všem, kteří zde mají první (nebo některý z prvních příspěvků) snažím primárně poradit, jak se se starými texty poprat. Protože je jednodušší a míň časově náročné někoho naučit rybařit, než za něj chytat ryby. I když někdy bude potřebovat pomoct s navázáním háčku nebo s vytažením velké ryby z vody (když už tady pyl použitý tenhle příměr).
Jenže tenhle můj postup se některým zdejším členům nelíbí. Netuším proč.
A je pravda, že když někomu píšete potřetí, ať text přepisuje přesně tak, jak je v zápisu, už jen proto, že to pomůže jemu samotnému a on počtvrté všechno přepíše moderní češtinou a počtvrté se stejnýma chybama; nebo když někomu třekrát přečtete "s diewecžkou" a on ve čtvrtém dotazu má zase přepsáno "s děvočkou", tak to už vypadá buď jako naschvál nebo jako totální ignorantství. Co takovému tazateli mám napsat? Znovu ho v klidu upozornit, že to dělá blbě, poníženě ho požádat, aby si aspoň přečetl dříve přečtené zápisy (což tady po mně pravděpodobně nedávno žádala kolegyně šušara)? A nebo je v pořádku, že mu napíšu, že je to jako když hrách na stěnu háže, a že by měl přestat hádat a začít číst?
Na nikoho jsem tady nebyl hrubý ani sprostý (to bych si dedovolil a předpokládám, že už bych měl od Zory po právu ban). Uznávám, že v případech, kdy svoji snahu tazatele naučit číst vnímám jako marnou a cítím, že tazatel nemá žádnou prokazatelnou snahu se čtení učit, neodpoustím si občas nějakou ironii nebo narážku. Možná to není dobře. Možná si to ani v první chvíli (v první záchvatu pocitu zmaru) ani neuvědomím. Pokud bych napsal něco nemístného, klidně mě prosím upozorněte. Případně to moderátor může klidně smazat a já si na něj nikam nepůjdu stěžovat, ani ho nazahrnu houfem nenávistných SZ.

Pořád zastávám názor, že všichni členové fóra by měli fóru něco přinášet. Pomoct ostatním tím, co umí, pomocí se čtením, zkušenostmi, předáním kontaktu na MH,… A na oplátku zase můžeme očekávat, že když budeme potřebovat my, bude nám pomoženo někým jiným. Upřímně - o ty, kteří chtějí z fóra jen tahat čas druhých a nic nevracet, tady já osobně v podstatě vůbec nestojím. Ale nikdy to nikomu neřeknu, a i takovému tazateli pomůžu, pokud to bude potřebovat.

Co se týče čtení - ani já nepřečtu všechno a nezřídka přečtu něco blbě. A občas potřebuju se čtením pomoct. A nemám vůbec nejmenší problém s tím, abych přepsal všechno, co přečtu i s tím, co čtu prokazatelně špatně. A to bych teoreticky mohl mít nárok na to se stydět za to, že něco nepřečtu nebo že přečtu nesmysl, když mě takdy někteří mají za čtečku. Nechápu, proč by se měl stydět někdo, kdo se jde právě proto, že se mu to přečíst nedaří? Mně osobně vůbec nevadí, když mi někdo opraví mnou přečtený nesmysl a já kroutím hlavou sám nad sebou, jak je možné, že jsem to neviděl. A ostatní, nechť mě klidně mají za vola. :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod zburget » úte čer 04, 2019 12:01

Zora píše:Co si myslet o kolegovi, který zde má 607 příspěvků, je zde od r. 2014 a nedokáže napsat do předmětu jazyk?
důležitý dodatek - co si myslet o kolegovi, který (nejen v tomto konkrétním případě) nečeká, až tazatel doplní, co po něm požaduje moderátor a má neodbytnou potřebu odpovědět, i když je jeho odpověď neúpná, jím samotným často zpochybněná a někdy až zavádějící…
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Zora » úte čer 04, 2019 12:37

zburget píše:
Zora píše:Co si myslet o kolegovi, který zde má 607 příspěvků, je zde od r. 2014 a nedokáže napsat do předmětu jazyk?
důležitý dodatek - co si myslet o kolegovi, který (nejen v tomto konkrétním případě) nečeká, až tazatel doplní, co po něm požaduje moderátor a má neodbytnou potřebu odpovědět, i když je jeho odpověď neúpná, jím samotným často zpochybněná a někdy až zavádějící…


Kolegu jsem upozorňovala, že dělá ve čtení i překladech zásadní chyby a že svou snahou pomoci může i uškodit. (viz rukavičkář - švec)
To, že kolegovi "napoví", že jde o němčinu, je k ničemu. Je třeba, aby si to tazatel uvědomil a dopsal do předmětu.

Bohužel, jinou možnost jako moderátor nemám.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod matju » úte čer 04, 2019 12:58

Přemýšlím o tom,
jednoznačně - člověk, co potřetí počtvrté stále nerespektuje pravidla tu pro forum žádný přínos nemá. To je bez diskuze a jeho napomenutí, ať to buď dělá dle pravidel, nebo dostane ban je OK.

Stále se ale nemohu zbavit pocitu, že tu teď lidi strašně buzerujem. Ale možná je to jen můj osobní problém. Neřešte - howg.
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Zora » úte čer 04, 2019 13:12

Jen postřeh, těch, kteří nedodržují pravidla, přibylo po zrušení actapublica, tam opravdu stačilo napsat, potřebuji třetí zápis vpravo a ihned přistála odpověď, dost často pak od tazatele následovalo - jé to jsem nechtěla... tak to byl asi třetí...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod matju » úte čer 04, 2019 14:50

No to může být taky tím :)
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod sanssouci » úte čer 04, 2019 15:21

Zoro, pro mne byla actapublica ideální forum. Na jedné staně byl tazatel a na druhé někdo, kdo na tu otázku reagoval. Pomocníků tam bylo velice hodně. Nebyl tam žádný stres a když někdo neměl čas nebo ledacos, tak na tu otázku nereagoval. Ale actapublica nemohla všechno, jak to je tady ve foru. Tady to je složitější. Tady se potkají tazatel a ten, který na to odpoví, na jedné úrovni. Je to tady všechno jako ve velké „rodině“. A jak to někdy v rodinách beží, není těžké uhádnout.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Zora » úte čer 04, 2019 15:27

Ano, obě fóra měla různá pravidla. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod zburget » úte čer 04, 2019 18:02

Já myslím, že tady se taky většina kolegů s odpověďmi nestresuje. Mám čas a vím, přečtu. Nemám čas, přečte někdo jiný.
A ano, snaříme se tady všechny stavět na stejnou úroveň. Rozhodně si o sobě nemyslím, že jsem něco víc, než tazatel, který je tu první den a kurent vidí poprvé v životě.
Naopak, já udělal špatnou zkušenost na AP, když jsem tam dal svůj první dotaz, přečetl jsem všechno, co jsem zvládl a napsal jsem, že je to 3. řádek na pravé straně. První reakce byla, že jsem dostal vynadáno, že kolikrát dokola mají psát, že to není "řádek", ale "záznam" a že jako proč by měli ztrácet čas s někým, kdo není schopný rozlišit základní termíny. No tak jsem se omluvil a šel rovnou sem. A tady mi bylo odpovězeno a vysvětleno.
Takže to je zase moje srovnání zdejšího fóra a bývalého AP.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Dagmar8 » pát čer 07, 2019 20:38

Nedá mi to a musm také napsat, jen podotýkám že se Zorou vycházím velice dobře, mnohokrát mi pomohla, což jsem seč snažila alespoň málem vrátit.

Souhlasím s Matju, že je zde často zbytečná přísnost - pokud posuzuji tak před dvěma lety byla zde úplně jiná atmosféra, občas i vtipkování a nyní mám pocit, že když bych zde něco v podobném duchu napsala, bude zle.
Žádné požadavky na přečtení sem už prostě nedávám - pramení to z toho že mi je přes 70 let - což není omluva samozřejmě - ale prostě nejsem schopna se kurent naučit ani trochu, i když jsem se před dvěma lety opravdu moc snažila se ho naučit a snažila jsem se docela dlouho - ale prostě tam mám zřejmě nějaký blok, nebo mě nějaké buňky co to dokáží přečíst odumřely...nebo nevím...

A zde je kámen úrazu - to, že to nedokážu vadí mi natolik, že než bych sem napsala nějakou hloupost a byla napomínána že takhle tedy ne a ať se více snažím atd...rozhodně by mě to nepřimělo k většímu úsilí, ale spíše k tomu, že když něco neumím, tak sem prostě nepolezu - což se stalo. Sama jsem na sebe přísná a nepotřebuji, aby byl na mně ještě někdo přísnější, než jsem já sama. :D

Snažila jsem se svoji neschopnost vykompenzovat pomocí druhým v kontaktu s nějakými správci stránek...
ale v současné době musím říct, že sem nakouknu sice každý den, přečtu co je nového, podívám se kdo je zase napomenut a jdu pryč. Musím napsat že velmi oceňuji práci Zory a pana Burgeta - ale mám problém ze způsobem komunikace.

Musím říct že mě to v podstatě moc mrzí, protože genealogie mě baví, hledat mám stále co - ale ta atmosféra mě dusí a nedokážu to překonat.Nevím jestli jsem sama, možná je to jen můj problém a nikdo z starších účastníků to tak nevnímá, protože ti noví to nemohou posoudit - mimo Matji :D
Omlouvám se, nechci se nikoho dotknout, ale v podstatě nevím co s tím...
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod zburget » pát čer 07, 2019 21:01

Dagmar8 píše:A zde je kámen úrazu - to, že to nedokážu vadí mi natolik, že než bych sem napsala nějakou hloupost a byla napomínána že takhle tedy ne a ať se více snažím atd...
Tomuhle moc nerozumím - pravidla říkají, že "napsat vše, co přečtete" - no pokud víme, že z nějakého objektivního důvodu nepřečtete, tak proč by vás někdo měl napomínat? Kdybyste se napsala hloupost, nikdo se tomu přece smát nebude. Ani já občas něco nepřečtu, zeptám se tu a napíšu tam tu pitomost, co v tom vidím. Stejně tak, když někomu něco čtu a vidím tam nesmysl, tak ho zapíšu, ale s poznámkou, že to považuju za nesmysl. A předpokládám, že to někoho nakopne k tomu, aby to po mně opravil. Mně jen trochu vadí, když někomu třeba čtařikrát opravuju jedno a totéž a on do pátého dotazu napíše stejný nesmysl. To znamená, že si vůbec nesrovná to, co je mu přečteno a vůbec nepřemýšlí nad tím, co by mělo v textu být. Takový ať se bojí :-) Tenhel přístup ale u zkušenějších lidí a tech, kteří genealogii myslí aspoň trochu vážně, předpokládám nehrozí, takže tam přece žádné obavy nejsou na místě.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Další

Zpět na Úplně volně - ale slušně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků