Pravidla fóra / přísnost

Úplně volně, ale prosím slušně. Než něco napíšete, rozmyslete si, jestli tím někoho nenaštvete.

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Karla55 » pát čer 07, 2019 21:26

Mám stejný pocit jako Matju a Dagmar8. Je tu nevlídno.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Viridis » pát čer 07, 2019 22:23

Dobrý večer,
dovolím si přidat svůj pohled:
Dokud fungovalo fórum na Actapublica, nechodila jsem sem. Tamto fórum nebylo rozdělené na sekce, pro mně přehlednější - podívala jsem se, co nového přibylo podle data na jednom místě. Podle nadpisu se poznalo, co je v příspěvku. Moderátoři tam byli taky, dávali pozor, aby příspěvky nebyly vulgární a "mimo mísu". Kdo potřeboval radu nebo pomoc, požádal, kdo chtěl a mohl, pomohl a poradil. Taky se tam vyskytlo pár "parazitů", ty pak postupně ostatní ignorovali.
Tady je to jiné, sofistikovanější, asi i rozumím proč, ale nemohu si pomoci - když jsem do noci seděla u matrik, a nad ránem konečně narazila na ten dlouho hledaný zápis, chtěla jsem co nejrychleji zjistit, co všechno v něm je a na nějaká pravidla v tu nekřesťanskou hodinu nebylo ani pomyšlení. Prostě jsem se zeptala. Myslím, že ta nedočkavost je společná mnoha genealogům.
Dneska už si toho hodně rozluštím sama a to, co nepřečtu, už mě tolik nevzrušuje, abych si - než sem něco napíšu - nepřečetla, jak má přesně vypadat předmět, abych nebyla vypeskována.
Neznamenáto ale v žádném případě, že si nevážím lidí, kteří to zde zadarmo a ve volném čase vedou. Jen mně někdy úplně nesedí styl paní Zory, což je ale můj, ne její problém.
Na závěr trochu odlehčení: pravidla jsou fajn, jenom od nich nemůžeme očekávat příliš. Moje zkušenost ze zaměstnání - rozešlu tabulku, která se podle mnou sepsaného postupu dá vyplnit jedním jediným způsobem - a zpět dostanu X originálů, navzájem nekompatibilních, které nakonec musím upravit sama. Každý z odesilatelů má relevantní zdůvodnění, proč postupoval, jak postupoval. Moje pravidla pro vyplnění tabulky se dala vyložit X způsoby. Tak je to s pravidly :D .
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Zora » pát čer 07, 2019 23:30

Dobrý večer, každý má svou představu, jak by pro něj fórum mělo fungovat , aby to bylo pro něj ideální.
Ne vždy se dají jednotlivé představy skloubit.
Napsat dotaz podle pravidel je základní, jsou to max. 4 informace.- obec, druh, jazyk a rok rok matriční události.
Co z toho tazatel neví nebo by musel pracně zjišťovat?

Pokud dohledáte zápis, který potřebujete dočíst, chápu že jste nedočkavá. Takže se většinou tázající nesnaží přepsat ani to, co sám přečte, ale rovnou vloží torzo. No a pak stejně ČEKÁ až mu to někdo přečte.
Proč by tedy druzí měli dělat tu "protivnou, zdržující" práci za tazatele? Jen proto, že tazatel je nedočkavý?
Vy v práci rozešlete pečlivě připravený dotazník a stejně máte odpovědi jinak, než byla Vaše představa. Takže pomůže jediné - jasná pravidla a vyžadovat dodržování.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod kimes » sob čer 08, 2019 0:42

Vážení kolegové,
čekal jsem zda diskuse na toto téma, dotýkající se nás všech - uživatelů fóra- se náležitě rozvine, nebo zase zmizí do ztracena, díky naší pohodlnosti. Po šestiletém pravidelném naštěvování tohoto fóra, si dovolím - alespoň heslovitě - napsat své názory k jeho fungování:
- každé odborné fórum takového rozsahu a struktury jako toto - aby plnilo své poslání a očekávání - musí mít pravidla(psaná či nepsaná) a je svatou povinností všech jeho uživatelů je dodržovat - volnomyšlenkářský přístup, jaký je např. na sociálních sítích, sem nepatří a škodí těm disciplinovaným,
- základním úkolem moderátora je diskusi na fóru usměrňovat právě důsledným požadováním dodržování pravidel - je to v zájmu nás všech - je to práce náročná, nevděčná a obsažná - podívejte se na více jak 17 000 příspěvků Zory(tj. více 6 příspěvků denně) a ruku na srdce - kdo z nás by to byl ochoten dělat a pak ještě číst o buzeraci, dusnu nebo nevlídnu?!- za takovou práci je poděkování a uznání málo!,
- souhlasím s názorem zburgeta, že každý z nás by měl na fórum něco přinést - jinak řečeno nejen konzumovat, ale také pomáhat - to se nám moc nedaří a postupem let podíl pouhých konzumentů povážlivě roste; podívejte se na obsah fóra - 130000 přísp. ve čtení starých materiálů a 25000 v otázkách a odpovědích na straně jedné a 2000 vlastních poznatků, 1500 nápadů a 500 nabídek pomoci na straně druhé,
- nejvíc se tady diskutuje o čtení starých materiálů - podle mého názoru je právě tady důsledné(ale i citlivé a slušné - což tady je!) vyžadování pravidel moderátory nejvíce potřeba - řeknu to stručně a drsně - fórum není bezplatná paleografická poradna a projevení vlastní snahy v případě, že na někom něco chci, považuji za základní předpoklad; pomůžu si příkladem z jiného oboru - když napíšete do zahrádkářské poradny žádost aby vám určili odrůdu jablka, nebo nějakého škůdce, tak také musíte svými(třeba laickými) slovy popsat co o nich víte a co se chcete dozvědět.
Bylo by toho ještě více, ale výše uvedené stačí na to, aby to odradilo od čtení. Omlouvám se za zjednodušení, kterých jsem se dopustil, ale nikoli za obsah svých názorů.
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Karla55 » sob čer 08, 2019 0:45

Zora píše: Takže se většinou tázající nesnaží přepsat ani to, co sám přečte, ale rovnou vloží torzo. No a pak stejně ČEKÁ až mu to někdo přečte.
Proč by tedy druzí měli dělat tu "protivnou, zdržující" práci za tazatele?

Z

A jak se to pozná? Jak se pozná, že někdo vkládá "torzo", protože se mu nechce cosi přepisovat, nebo proto, že právě pouze to "torzo" se mu podařilo přečíst?
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Zora » sob čer 08, 2019 4:59

Tazatel např. napíše jméno, příjmení a někdy obec, zná je z minulých zápisů. Dost často v pouze v dnešním tvaru, nečte tedy, jen to zná z minula. Slova Sohn, Tochter v lepším případě doplní česky, tedy sny, dcera... vše ostatní už nechává k přečtení. Dost často nemá žádné údaje o nevěstě, (resp o matce, pokud tam jsou uvedeny).
Nepokusí se o přečtení žádného slova, které je zapsáno v cizím jazyce.
Když čtečka přečte jako pomoc první část zápisu s doporučením, aby zkusil onen kolega sám alespoň něco přepsat, tak ten se už neozve.

Na druhou stranu, mohla bych jmenovat nejméně pět kolegů z poslední doby, kteří zpočátku "nechtěli" nic přepisovat sami, posléze se naučili celkem slušně číst a jejich snaha je naprosto zřetelná.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod zburget » sob čer 08, 2019 8:43

Karla55 píše:A jak se to pozná? Jak se pozná, že někdo vkládá "torzo", protože se mu nechce cosi přepisovat, nebo proto, že právě pouze to "torzo" se mu podařilo přečíst?


Dva současné příklady za všechny:
Prokazatelné a neoddiskutovatelné torzo (přepis německého!!! zápisu): viewtopic.php?f=41&t=47604

správně položený dotaz, ze kterým si tazatelka dala opravdu práci, i když si není jistá skoro jediným slovem: viewtopic.php?f=41&t=47614


Myslím, že je rozdíl mezi dotazy na první pohled více, než zřejmý.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod zburget » sob čer 08, 2019 8:50

Ještě jeden příklad - který považuju za "tak něco mezi" - aspoň trocha snahy, ale těžce odfláknutá:
viewtopic.php?f=41&t=47612

proč odfláknutá? Za jménem otce není označeno chybějící slovo, jméno matky Frančeska v tom tedy nemůže být vidět ani omylem, další prokazatelně chybějící vyznačená slova.
Neznamená to, že takový dotaz nedoplním, ale spousta tazatelů by si s tímto konkrétním dotazem určitě dala víc práce.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Zora » sob čer 08, 2019 9:28

zburget píše:Ještě jeden příklad - který považuju za "tak něco mezi" - aspoň trocha snahy, ale těžce odfláknutá:
viewtopic.php?f=41&t=47612

proč odfláknutá? Za jménem otce není označeno chybějící slovo, jméno matky Frančeska v tom tedy nemůže být vidět ani omylem, další prokazatelně chybějící vyznačená slova.
Neznamená to, že takový dotaz nedoplním, ale spousta tazatelů by si s tímto konkrétním dotazem určitě dala víc práce.


Ovšem podstatné je, a proto jsem taky dávala upozornění na nutnost přepisu v originálním jazyce, zcela původně byl zápis z většiny "přepsaný" česky.
Bohužel, moje chyba, nepoužila jsem při upozornění citaci.


Kolegu - autora dotazu jsem už upozorňovala u předcházejícího příspěvku, ale pokud měl dotaz v jiné sekci, ochotně jsem mu dohledala vše, co potřeboval.
viewtopic.php?f=16&t=47560

Není důvod neporadit , ale je podstatné dodržet pravidla.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod ZEL » sob čer 08, 2019 20:45

Dobře, dovolím si také napsat svůj názor. Dříve se na tomto fóru scházeli amatérští genealogové, kteří si navzájem snažili pomoci. Z různých objektivních důvodů (zejména genealogický boom) se z něj stala poradna, kde zkušenější radí méně zkušeným, a to zejména ve čtení starých textů. Ano, v tomto případě je nutné dodržovat pravidla. Je ovšem otázkou, jestli je cílem fóra vychovat ze začátečníků genealogy pracující jediným "správným" způsobem. Například kolega zburget se jednou zmínil, že si všechny zápisy doslovně přepisuje. Ano, kdysi jsem to také dělala, nyní už ne. Nepovažuji za důležité, jestli je v zápisu dcera nebo cera, výměnkář, vejminkář nebo vějměník, geboren nebo gebohrene apod. Zajímá mě význam textu. Snižuje práci některého z nás, jestli si nezapíše porodní bábu, křtícího kněze a všechny kmotry? Někoho opravdu může zajímat jen vývod, pokud se mu ho povede rychle a bez zádrhelů udělat, proč ne? Přestože nejsem dobrý čtenář, o přečtení některých slov jsem žádala jen zřídka, když jsem si opravdu nevěděla rady. Nyní to už nedělám vůbec, protože je vyžadován explicitní důkaz o tom, že jsem zbytek textu přečetla. Opravdu nepotřebuji, aby mi někdo opravil jedno písmenko v textu, zajímá mě jen ono nečitelné slovo.
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Zora » sob čer 08, 2019 21:10

Přece tahle diskuse není o chybějící porodních bábách nebo křtícím knězi. Je především o tom, že mnozí z nás vloží dotaz, nenapíší ani do předmětu to, co je třeba.
Přepíšou jen minimální část, dost často chybí jakékoliv údaje třeba o nevěstě... i když mnohé údaje mají již přečtené z minulého dotazu. Nenamáhají se přečíst a přepsat opakující se slova, která by měli rozeznat porovnáním z minulých dotazů
Na upozornění nereagují, neopraví, nedoplní...

Pokud někdo potřebuje přečíst jedno slovo, nebo třeba obec původu, může použít sekce Hledám pomoc, nebo Místopis.
Problémy dělají ti, co nejsou ochotni projevit snahu, nepřečtou si ani pravidla a nedodrží je.
Dnes třeba kolegyně poděkovala za přečtení , ale nemá potřebu vložit VYŘEŠENO.
U předcházejících příspěvků to udělala. Jde o to, že každý, kdo se snaží pomoci se čtením, pak otevírá tento příspěvek zcela zbytečně.

Jak je napsáno v pravidlech - rádi pomůžeme tam, kde je projevená snaha. Není vyžadován explicitní důkaz, že zbytek textu tazatel přečetl. Je vyžadována snaha o přečtení.


Jestli kolega opraví jedno dvě písmena , proč by to mělo někomu vadit? Jak jsem psala už kdesi výše, on je precizní, druhý má jiný přístup.
Mnohým z nás je asi jedno, zda je zapsáno gebohrene nebo geborene, jde o význam. Jenže ten se zjistí právě pokusem o přečtení, někdy i o překlad. (Ono těch německých nebo latinských slov není mnoho) . Zajímavé je, že tazatel napíše, že nepřečte, protože nezná němčinu, ale o překlad nepožádá..

Moje osobní stanovisko - velmi špatně na písmo vidím, ale nejtěžší je pro mě přepsat to, co přečtu. Ne proto, že nosím brýle, ale protože je to zdlouhavé, musím opisovat jednotlivá slova písmeno po písmenu, i když znám trochu němčinu, pravopis se mnohdy liší... ... Myslím si, že právě tohle je problém, a mnohdy se tazatelé zkouší na tuhle zdlouhavou a někdy snad i protivnou práci vykašlat. Však on to někdo udělá za ně.

Pravidla se vytvářela loni, někdy v létě, odsouhlasilo je asi pět moderátorů , (nebyla jsem v té době moderátorem) vše jen a jen trpělivou prací Zedira, formulacemi, vyžadováním reakcí od moderátorů, odůvodňováním, řešením možných změn, jiných formulací...

To, že někdo přepíše text nesprávně, je projevená snaha, nikdo se nevysmívá, a naopak, oceňujeme to.

Z










.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod ZEL » ned čer 09, 2019 9:48

Zora: Mrzí mě, že jste mě nepochopila. Nevyjadřovala jsem se k nutnosti dodržování pravidel, ale k atmosféře na fóru. Snažila jsem se, možná zbytečně obšírně, vyjádřit svůj pocit, že se z fóra amatérských genealogů stala genealogická poradna, proč se to stalo a co to s sebou nese. Nutnost dodržování pravidel jsem nezpochybňovala a Vaší práce si nesmírně vážím. Snad by stálo za to doplnit do pravidel větičku, že žádosti o přečtení jednoho slova patří do sekce Hledám pomoc nebo Místopis. Já za sebe bych se tam neodvážila takovou žádost umísti právě proto, že bych to považovala za porušení pravidel (chci něco přečíst, ne najít polohu dané obce, význam sekce Hledám pomoc se od jejího založení posunul už zcela diametrálně).
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod zburget » ned čer 09, 2019 10:45

Já bych tedy i žádost o přečtení jednoho slova nebo názvu vesnice čekal v sekci čtení. Pořád je to žádost o čtení. Nicméně - i když nebudu schopen přečíst nějaké jedno slovo, které mě zajímá (bez ohledu na to, co je to za slovo), nic mi nebrání v tom, abych do dotazu přepsal relevantní část zápisu (klidně celý).
V místopisu bych opravdu čekal pomoc s identifikací správného místa, které jsem přečetl (a ano, může se ukázat, že jsem to přečetl blbě, ale to už je jiný problém).
Pak tady máme ještě sekce výklad pojmů a otázky a odpovědi - ale i zde bych předpokládal, že máme přečteno a jen je potřeba něco vysvětlit.

Každopádně - za špatně umístěný dotaz tady určitě nikdo nikomu hlavu neutrhne, přinejhorším ho moderátr přesune do správné sekce.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod Zora » ned čer 09, 2019 10:55

Zel,

genealogické fórum nebylo nijak omezeno. Každý má právo, možnost se k čemukoliv vyjádřit, vznést jakákoliv dotaz, diskutovat, nebo třeba vložit cokoliv do volné sekce. Klidně i pravidelně povídat... Vítáme co nejvíce informací od těch, kteří se pohybují v dané době, v dané lokalitě, nebo se zabývají podobným problémem, případně jsou znalci na třeba vojenství.

Dodržovat pravidla vyžaduji v sekci čtení, když se objeví příspěvky, které jsou v rozporu s tím, co je psáno v pravidlech.

Do textu pravidel zasahovat nemohu, ale každý má možnost zvážit, zda dotaz na správné přečtení třeba pouze povolání nezařadit do Výklad pojmu. (ano, opět jsme ale u toho, je třeba to přečíst, alespoň z části slovo přepsat, a to obtěžuje)
Nic takového nikde nevidím.
Nevidím skoro nic ani v sekci Místopis...

V žádné jiné sekci není nic tak striktně dáno, snad občas žádám doplnění odkazů, které jsou v textu zmíněny, ne kategoricky, spíš jako rada - rychleji se najde odpověď.

Naprosto otevřeně říkám, že si nejsem vědoma toho, že by dodržování pravidel někoho omezovalo např. v "pokecu" o daném problému v rodokmenu, nebo vysvětlení např. starého řemesla, měn, přepočtů a podobně. Každý se může například vyjádřit svým názorem na možný původ příjmení... nebo vložit zajímavost z matriky, podělit se o své znalosti kolem konkretního povolání, upozornit na zajímavou knihu, nebo dokonce nalezený text .

Je pravda, že mnohé sekce jsou málo využívány, nebo snad jsou zbytečné, ale třeba zase přijde čas, kdy se budou využívat.

V sekci Rady do začátku je vysvětleno fakt dost pojmů, situací, se kterými se musíme v matričních zápisech vypořádat, bohužel si je málokdo přečte, a pokud nerozumí, tak se nezeptá, chvíli dělá mrtvého brouka a pak položí dotaz znovu....

To, že někomu vytknu nesoulad s pravidly a žádám nápravu, se týká jen a pouze daného příspěvku, nedělám si statistiku, kolik kdo udělal přestupků :D , snad jen tam, kde převládne arogance a objeví se neoprávněné méně slušně formulované výtky, tam zasáhnu. (Nejčastěji přes SZ). Příspěvky si ale dost často pamatuji i několik roků, takže vím, že si někdo nechá přečíst, vysvětlit, poděkuje a za rok je tu ten samý příspěvek znovu...
Tak buď přehlédnutí, stane se, nebo spíše fakt, že si sice cosi nechal přečíst, nerozuměl tomu, odložil...

A jen tak mezi námi, pokud někomu odpovím na dotaz, pokud znám správnou odpověď, to není bráno jako vzájemná pomoc mezi dvěma genealogy? Já jsem to tak doposud brala, stejně jako když se zeptám já na problematiku třeba opavského archivu nebo požádám o přečtení.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pravidla fóra / přísnost

Příspěvekod matju » ned čer 09, 2019 21:11

Trochu mne nakonec mrzí, že jsem tuto diskuzi rozpoutala, hlavně kvůli Zoře a Zbyňkovi, protože teď tu musí zase obhajovat svoji práci a pravidla, která už jednou byla po dohodě nastavena...

Jak řekl klasik (klasička :) : " ...není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem..."

A jak píše Kimes - v sekci pro čtení starých materiálů - je vyžadování pravidel moderátory nejvíce potřeba.
Jen stále nevím, jestli je třeba to hnát až tak do extrému. Je fakt, že se tak udrží vysoká úroveň fóra - zbudou tu jen ti skalní, co mají zájem... Ale zase si říkám - víc lidí víc vidí...
Myslím, že spousta lidí těžce nese napomenutí (i já sama sem byla chvíli naježená, když jsem napsala "vyřešeno" místo "VYŘEŠENO", a Zora si toho hned všimla a už mi to psala:).... Na jednu stranu - ano je to jejich problém. Na druhou stranu - přála bych si, aby jich sem chodilo co nejvíc (ze zcela sobeckých důvodů - nikdy nevím, jestli mi zrovna třeba taková Dagmar8 s něčím neporadí :).

Takže za mne:
1) pravidla fóra, jeho členění -do ničeho bych tímto zasahovat nechtěla
2) moderátorům děkuju a přeju jim pevné nervy, jejich nelehké a nevděčné úlohy jsem si plně vědoma (vím, že není v silách moderátora vše sledovat a odlišit a vyhodnotit)
3) přesto si troufnu je prosit o mírnost - chápu, že pravidla se musí dodržovat, jinak by to byla za chvíli anarchie - ale ať nejsme papežštější než papež

příklad:
A) Myslím, že když někdo u žádosti o čtení něco nevyplní, jak má být (jazyk, název atd...) a neuvede, co přečetl, dělá si to horší hlavně sám, protože si tak sám snižuje šanci, že mu to někdo rychle doplní a přečte, pokud to dělá opakovaně, pak bych ho upozornila, ale rozhodně bych ho nebanovala.
B) A když si s tím někdo chce dát tu práci a i přesto mu přečte příspěvek, který nesplňuje pravidla - je to snad zase jen jeho dobrá vůle, rozhodně bych mu za to nic nevytýkala.

A ta prosba o mírnost (ne kvůli sobě, ale kvůli ostatním) - to je přesně ten důvod, proč jsem tento příspěvek psala. Teď už vím, měla jsem to udělat formou SZ, ale holt - pozdě bycha honit :/
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

PředchozíDalší

Zpět na Úplně volně - ale slušně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků