Web a úskalí komunikace

Úplně volně, ale prosím slušně. Než něco napíšete, rozmyslete si, jestli tím někoho nenaštvete.

Web a úskalí komunikace

Příspěvekod Brasl » sob říj 31, 2015 17:25

Poslední dobou sem moc nepřijdu, ale zaznamenal jsem konflikt mezi Zorou a Namorem, téma bylo uzavřeno. Chtěl jsem se vyjádřit k patetickému ohlášení odchodu Zory, vlákno opět uzavřeno. Tedy musím založit vlastní, pokud se chci vyjádřit.

Web je něco co tu ještě nikdy nebylo, lidé na něj nejsou adaptovaní. Jedno z největších úskalí webu je, nedržet si odstup a identifikovat se s ním. To vede zákonitě k emocionálnímu kolapsu. Přesně to se stalo Zoře. Měl jsem s ní před cca rokem konflikt a pokoušel se ji tohle sdělit, neuspěl jsem. Mám v úctě jak její znalosti tak odvedenou práci.
Pořád ale platí: "Co je moc, to je moc. Celá koza v polívce, to de vo nemoc". :D

S Namorem v mnohém souhlasím, ne ve všem, dopustil se , co jsem zaznamenal (nečtu vše), porušení zásady, že pro pravdu se lidí nejvíc zlobí. Dopadl lépe než Mistr Jan.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Web a úskalí komunikace

Příspěvekod Homelessbar » ned lis 01, 2015 8:35

Nic proti, ale Zora měla vůči panu "Selingerovi" pravdu. Tento pán se vůbec nesnážil a vždycky hodil jen text, co chce přeložit. Žádné prosím nebo děkuji, natož snaha o samostatné přeložení textu. Pouze jenom naskenovaný text. Proto se ani nedivím Zoře, že se nad tím rozčílila.
Uživatelský avatar
Homelessbar
 
Příspěvky: 186
Registrován: ned lis 24, 2013 22:02
Oblast pátrání: Morava

Re: Web a úskalí komunikace

Příspěvekod Brasl » pon lis 02, 2015 10:19

Homelessbar píše:Nic proti, ale Zora měla vůči panu "Selingerovi" pravdu. Tento pán se vůbec nesnážil a vždycky hodil jen text, co chce přeložit. Žádné prosím nebo děkuji, natož snaha o samostatné přeložení textu. Pouze jenom naskenovaný text. Proto se ani nedivím Zoře, že se nad tím rozčílila.


Mě jde spíše o podstatu než o to co kdo řekl. Na webu se setkáte s různými lidmi s různou motivací. Běžná osobní komunikaci se skládá z 90% neverbální složky (chybí zpětná vazba). To na Webu chybí. Nevíte s kým se bavíte, a jaká je jeho motivace.
Kdysi jsem na jednom fóru dostal zodpovězenou otázku, na níž jsem dlouho neměl odpověď, tak jsem se cca 20x odpověděl na oplátku na nějaké otázky. Narazil jsem. Bral jsem to osobně, nedržel si odstup a nesouhlasné vyjádření a jeho forma mě urazili. Tedy jsem se namíchl, urazil, a 3/4 roku se tam nepodíval. (proto chápu postoj Zory) Přehodnotil jsem přitom svůj přístup a "nedostali " mě tam znovu ani tři grammar nazi, kteří byli hezky sehraní (hnusná zkušenost). Každá fórum není tak poklidné jako toto. Chvála Bohu za to. Na jednom fóru bez pravidel jsem získal dost zkušeností v tomhle směru (grammar nazi, trollové co se stcervoucně každé dva měsíce loučili, aby se zas vrátili, flameři, stalking).

Člověk není stvořen k tomu, aby říkal NE, musí se to naučit. Toho užívají prodejci a marketing. Pokud člověk řekne NE, a myslí to vážně, tak se mu do krve vyloučí hormony a bude 1/4h trvat, než se to vrátí k normálu. Po tu 1/4 hodinu bude jednat emocionálně, nikoli racionálně (není po tu dobu schopen říci ano). Pokud si nebude člověk držet od webu emocionální odstup, tak se mu bude stávat právě tohle.

Na fóru je jenom určité místo pro vyjádření, a pokud to místo zabere jeden člověk, byť s erudovanými odpověďmi, tak ostatním bude chybět prostor (buď odejdou, nebo ho budou chránit). To je to v čem s Namorem souhlasím.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Web a úskalí komunikace

Příspěvekod Kašpar » pon lis 02, 2015 16:31

Můžete říci NE, a přitom být nad věcí.
Takže to jde i bez hormonů.

edit: po bitvě je každý generál.

Toť vše.
Naposledy upravil Kašpar dne pon lis 02, 2015 18:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Web a úskalí komunikace

Příspěvekod Brasl » pon lis 02, 2015 17:43

Kašpar píše:Můžete říci NE, a přitom být nad věcí.
Takže to jde i bez hormonů.


A přesně o to jde. To se člověk ale musí naučit.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20


Zpět na Úplně volně - ale slušně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků