Umíte číst? ;-)

Úplně volně, ale prosím slušně. Než něco napíšete, rozmyslete si, jestli tím někoho nenaštvete.

Umíte číst? ;-)

Příspěvekod ozana » ned lis 24, 2013 11:15

V SUOIVSOLTSI S VZÝUKEMM NA CMABRIDGE UINERVTISY VLŠYO NIAVEO, ŽE NZEÁELŽÍ NA POŘDAÍ PSÍEMN VE SOLVĚ. JEDNINÁ DLEŮITŽÁ VĚC JE, ABY BLYY PNVRÍ A PSOELNDÍ PÍMESNA NA SRPVÁÉNM MSTÍĚ. ZYBETK MŽŮE BÝT TOTÁNLÍ SĚMS A TY TO PŘOÁD BEZ PORLBMÉŮ PEŘČETŠ. JE TO POTRO, ŽE LDIKSÝ MEZOK NETČE KDAŽÉ PENSÍMO, ALE SVOLO JKAO CLEEK.

Lidský mozek detekuje první a poslední písmeno slova, pak jeho grafickou podobu a hledá v paměti odpovídající výraz. Prvňáček to asi nepřečte, protože nečte celá slova.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Umíte číst? ;-)

Příspěvekod luko » ned lis 24, 2013 13:43

Dobrý... :)
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Umíte číst? ;-)

Příspěvekod Zora » pon lis 25, 2013 12:47

mně to naprosto perfektně funguje, jen je mně líto, když napíšu já zpřeházeně písmena, že to tedy není uznáno vůbec, natož že by se to stalo předmětem výzkumu CU ......
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Umíte číst? ;-)

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon lis 25, 2013 13:14

ale posrim Tě :-)
my Ti to umázne
(nomelha jesm se moc vidářyt, smaý káktrý sovla)
zdá se mi to nbeo to v čišeťně moc nufujegne?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Umíte číst? ;-)

Příspěvekod luko » pon lis 25, 2013 13:21

Možná je trik v tom,že se to líp čte napsaný hůlkovým...
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Umíte číst? ;-)

Příspěvekod Brasl » pon lis 25, 2013 14:22

Díky, viděl jsem to asi před dvěma lety vytištěné, a na internetu to nedokázal najít.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Umíte číst? ;-)

Příspěvekod vaclavzer » pon pro 02, 2013 22:29

Hh když to čtu mám pocit jako bych měl dvojku v krvi. :lol: Tak mi skáčou písmenka normálně.
Nadšenec do IT. Možnost nahlížení do katastru online je fajn, stejně jako vyhledávání v obchodním rejstříku.
vaclavzer
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 02, 2013 19:00

Re: Umíte číst? ;-)

Příspěvekod ota » pon pro 16, 2013 8:12

Jen pro zajímavost Problém s tímto čtením by měli ti co nevidí a čtou hlasovým výstupem či na braillském řádku. I když braillem (bodové písmo pro nevidomé) by to možná pro zkušené nevidomé, nemuselo dělat problém, protože vnímají celé slovo hmatem, jako my očima. Ota
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,

Re: Umíte číst? ;-)

Příspěvekod Zora » pon pro 16, 2013 8:36

Je to především o způsobu čtení, přesně takhle čtou i ti, co nečtou po jednotlivých slovech, ale po řádcích, resp. po odstavcích. Já jsem takhle četla asi od 3. třídy, prostě zakroužit nad stránkou očima podle navyknuté "křivky" a vím, co je na stránce napsáno a můžu jít na další. V mládí mě zkoušeli, doma, ve škole, znala jsem i cizí příjmení, která se na stránce ¨vyskytovala - tedy jejich grafickou podobu. Slova beru jako "obrázek", k tomu se automaticky přiřadí významové slovo z paměti. Jen u příjmení, cizích měst a pod. si pamatuju pouze "obrázek", něco jako piktogram.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Úplně volně - ale slušně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků