Rodostrom

Úplně volně, ale prosím slušně. Než něco napíšete, rozmyslete si, jestli tím někoho nenaštvete.

Rodostrom

Příspěvekod galulois » sob zář 28, 2013 17:30

Možná budete mít někdo zkušenosti.... Můj strýc bude mít cca za měsíc 50 a já mu vytvořila rodokmen. Chtěla bych mu ho dát jako opravdu skvostný dárek - bude totiž velmi nemile překvapen a dojat. Proto hledám někoho, kdo mi strom namaluje přesně podle mých požadavků. Nechci to vytisknout z nějakého pc programu, chci opravdu originální dílo. Hledám a hledám, googluju a nenacházím... vyhovovala by mi komunikace skrze mail. Nevíte, prosím, kde hledat? Díky moc za jakékoli rady.
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Rodostrom

Příspěvekod Martin Jílek » sob zář 28, 2013 17:44

Co tohle: http://starecasy.cz/rodokmeny/galerie.p ... ny&lang=cs

Vypadá to krásně-jen ta cena.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Rodostrom

Příspěvekod Radix » sob zář 28, 2013 18:16

- bude totiž velmi nemile překvapen


Pokud myslíte, že tím bude strýc nemile překvapen, proč mu to chcete dávat?
Radix
 
Příspěvky: 3171
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Rodostrom

Příspěvekod galulois » sob zář 28, 2013 19:07

Protože si myslím, že každý by měl vědět, kde jsou jeho kořeny a co za ním stojí. Hlavně ale strýc vždycky nadával na Vysočinu - co je to za kraj a že to jsou "opičí" pseudokopce a já zjistila, že odtud jeho rod pochází. :-) Hezké, ne?
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Rodostrom

Příspěvekod galulois » sob zář 28, 2013 19:11

Ten odkaz výše je nádherný, cena asi přiměřená práci, ale nad mé možnosti. Nicméně díky za inspiraci.
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Rodostrom

Příspěvekod terminal » sob zář 28, 2013 19:19

No a co zkusit šablony od Claricie?
http://www.fler.cz/zbozi?ucat=111700
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Rodostrom

Příspěvekod Appian » ned zář 29, 2013 4:18

galulois píše:Ten odkaz výše je nádherný, cena asi přiměřená práci, ale nad mé možnosti. Nicméně díky za inspiraci.


Mne ty ceny pripadaji uplne nesmyslny a nadsazeny. Ale to u hodne veci v dnesni dobe.
Uživatelský avatar
Appian
 
Příspěvky: 382
Registrován: pon kvě 21, 2012 21:42

Re: Rodostrom

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned zář 29, 2013 7:25

To Appian: souhlasím, že je to docela dost, paní píše, že to trvá měsíc a chce několik konzultací.... na druhou stranu, živit se dneska rukama není žádná sranda, právě proto, že originální ruční práci málokdo dokáže zaplatit..... z vlastní zkušenosti vím, že nechat si zaplatit skutečné hodiny strávené nad prací, tak si moje "knihy" nikdo nekoupí- prostě proto, že díky věcem "Clever", "Made in China" apod. není známa skutečná cena práce....
včera jsem zase viděla tohle: http://zpravy.idnes.cz/fotografie-zames ... anicni_nat
a zase mě přešla chuť koupit si cokoliv....
Tak asi se dám na malování rodokmenů :-)
snad nejsem úplně off topic.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Rodostrom

Příspěvekod Brasl » pon zář 30, 2013 8:14

Má te několik možností :
a) nechat si to vyrobit - finančně náročné a dostatečný časový předstih
b) vyrobit sama - dovednost, prostředky a čas
c) využít některou z nabízených služeb

Měsíc je krátká doba, to tak stihnete asi jen c). Navíc, pokud k tomu nemá vztah, tak to neocení.

Namalované na dřevě? Ten materiál dovoluje víc. Velice hezky by vypadal plasticky, dřevořezba a třeba i ta polychromie. Nebo vypalování, apod. Na papíru, třeba ručním, zase vypadá dobře klasické perokresba (nemusí být vše vždy barevné). To jen abych si nápad nenechal pro sebe.

Ani úprava v PC se neobejde, pokud to nechcete někomu zadat, bez znalostí a dovedností. Zkoušel jsem třeba z Ancestry, kde se nechá něco v základu upravit, to uložit v SVG formátu, a potom to doupravit v Inkscape (vektorový grafický editor), jde to, nechá se tam vložit pozadí a další věci v Jpg. Přitom se se vším zachází jako s objekty. Výsledek potom uložit v jiném (požadovaném) formátu a nechat si to velkoformátově vytisknout. Ono to jde i jako pracovní pomůcka, převést do PDF a pomocí třeba PosteRazor (umí to i některé tiskárny) vytisknout jako slepitelné na A4. Při kombinaci více programů se nechají dělat divy. Zkoušet, vědět, naučit se.

Tolik asi ode mne. :)
Naposledy upravil Brasl dne pon zář 30, 2013 8:58, celkově upraveno 1
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Rodostrom

Příspěvekod Zora » pon zář 30, 2013 8:33

Odvažuji se napsat, že já bych a priori přemýšlela nad vkusem obdarovávaného, jeho zvyklostech, velikosti bytu (aby ten "výtvor" měl vúbec kam umístit a neskončil někde na půdě) a především v dimenzích, že v jednoduchosti je krása a někdy méně znamená více.
Nedomnívám se, že pseudohistorické provedení - byť sebelepší - nějak pozdvihne hodnotu badatelského úsilí.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rodostrom

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon zář 30, 2013 9:39

máš pravdu.... zamyslet se na vkusem obdarovaného je hodně důležité.
ale na druhou stranu, snad nadchne i to, že si někdo dal tu práci a rodokmen nejen našel, ale i pěkně nakreslil, aby mu udělal radost.... a snad to nebude radost jen ze slušnosti.
nám přijde všechno, co vidíme a nacházíme srozumitelné, ale těm, co to nikdy nedělali, asi strom řekne nejvíc- nejlíp se v něm zorientují.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Rodostrom

Příspěvekod Zora » pon zář 30, 2013 10:07

No, odvažuji se ještě jednou...
Dostat od myslivce darem parohy šestnácteráka, byť získané díky jeho precizní mušce, s láskou vypreparované, a rozhodně asi velmi cenné, chápu, že mně chtěl udělat nesmírnou radost a vzdal se svého asi kapitálního úlovku, ale byla bych bezradná - slušně řečeno.
Každý máme přece jiný vkus....
Nedokázala bych sedět v třeba v místnosti s knihovnami nebo s klavírem a mít paroží před očima nebo nad hlavou...... tohle mě naprosto míjí... Samozřejmě, druhému se to naopak může líbit...

Ještě horší pro mě by byl vzorně ručně namalovaný a zarámovaný obraz s tím šestnácterákem.
Asi bych si šla v lepším případě koupit ještě trpaslíka..., v horším.... raději nepsat.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rodostrom

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon zář 30, 2013 10:19

jsi mě rozesmála- taky nám zůstali po dědovi parohy (z jelena) a pořád se je neodvažujem vyhodit- hrůza :-)
konec off topic(u)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Rodostrom

Příspěvekod Brasl » pon zář 30, 2013 11:18

:D
Vybavuje se mě synovcova svatba v hájence, a on má tuhle kapitální jelení ozdobu nad svou židlí. :D

K tématu. Řešení je zpracovat to do desek.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Rodostrom

Příspěvekod carlos » pon zář 30, 2013 12:01

Já jsem si to udělal na PC a potom vytisknout na plotru, či ve zmíněném PosteRazoru rozdělit na A4, či A3 a slepit.

http://img24.eu/v-54kk6f5a.jpg
Uživatelský avatar
carlos
 
Příspěvky: 833
Registrován: čtv kvě 10, 2007 15:39
Oblast pátrání: Liberecko, Semilsko
http://www.genealogieglaser.euweb.cz/index.html
http://vlach.webz.cz
http://zds-rochlice.webz.cz/
R1b - R-Y19469 - R-F2610
https://www.yfull.com/tree/R-Y19469/
https://www.yfull.com/mtree/H3p/

Další

Zpět na Úplně volně - ale slušně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků