Prosba - určeno pro nick Kasr

Úplně volně, ale prosím slušně. Než něco napíšete, rozmyslete si, jestli tím někoho nenaštvete.

Prosba - určeno pro nick Kasr

Příspěvekod Zora » sob zář 21, 2013 23:18

Dobrý večer,
vážím si Vašich znalostí, stejně jako si vážím znalostí a touhy po pootevření dvířek do života předků všech lidí, kteří chodí na toto fórum.
Velice si cením všech těch, kteří se na mě dál obraceli o radu, s prosbou o pomoc nebo psali "jen" povzbuzení - přes SZ nebo osobní mejly (díky)

Sešli se tady lidé, kteří mají rádi genealogii, někdo začíná, jiný je super pokročilý, někdo zná Moravu, jiný zase Slezko či Čechy. Někdo umí číst, jiný to zkouší a učí se......

Ano, já jsem udělala chybu, (nebyla určitě první a stejně tak, bohužel, ani poslední) uznala jsem ji, nestačilo to. Přestala jsem tedy díky Vám na fóru reagovat na dotazy těch, kterým by třeba má pomoc přišla vhod.

Pokud ale vidím Vaše příspěvky (starší i ty novější) , pak nechápu, proč jste neustále nabroušený, proč upozorňujete na nesprávnosti tam, kde vůbec nejde o podstatu věci, jakoby jste spíše vyhledával sociální prostřední fóra pro jeho anynymitu a ne pro genealogii jako takovou. Neumím jinak pochopit, proč jsou právě Vaše reakce tak přísné, zavánějící příkrým odsouzením.

I ti znalci, odborníci, kteří málokdy udělají chybu, většinou používají formulaci:
"Vidím tam, mělo by tam být, vypadá to jako, domnívám se, že...."
Proč to asi všichni děláme?
Nikdo z těch, které tady na fóru znám, nechce totiž nikomu vědomě ublížit, zkreslit informaci, zavést tazatele nesprávným směrem. Jen jsme lidé. Omylní lidé, tak na to předem upozorňujeme, v případě chyby uznáváme, omlouváme se. Právě slušně vedené diskuze jsou účelné k tomu, aby se odhalila chyba a společně se našlo správné řešení. Někdy k tomu pomůže i drobné odbočení od genealogických témat, zavtipkovat... proč ne.

Zamyslete - především do budoucna- zda by z Vaší strany nemohly být příspěvky formulovány přijatelněji.

Jen namátkou - třeba místo dotazu:
"Proč odhadujete když to Felix je. Doufám, že se budete zase rozčilovat. Nejde o odhadování ale o přečtení!" je mnohem přijatelnější povzbudit jak tazatele, tak "čtečku" odpovědí: " Ano Felix je správně, i já jsem to přečetl stejně"

"Zkuste počítat, výpočet není ani trochu náročný."
(Vaše reakce na mou neschopnost orientovat se v opavských matrikách ...)
Lépe formulovaná odpověď: "Máte nastaveny správně filtry? Dělá se to takto : ..." by asi pomohla nejen mně, ale i dalším.
(Počítat opravdu umím :-), v případě vyhledání matriky pro Opavu nepoužitelné, ale kvůli sdělování si dosaženého vzdělání tu nejsme).
Naštěstí se našli Ti, kteří rádi pomohli, byť se jim - znalcům Opavy- asi dotaz zdál logicky hodně pitomý a většina raději radila neveřejně ... proč asi...

Dohadovat se o rozdílné náplni funkcí admina a moderátora vzhledem k dotazu, jak může autor smazat příspěvek, je až úsměvné - ovšem ne pro toho, který ten dotaz potřebuje smazat ...

Můžete třeba více odpovídat na položené dotazy, pomáhat tazatelům
- nepochybuji o tom, že umíte mnohem víc, než jste zatím ukázal -
a psát méně své negativní - nic nevysvětlující příspěvky. Vždyť by se mohlo zdát, že číháte na příspěvek, kde byste mohl pisatele pěkně šlehnout, a to určitě není Váš záměr.
Odhaduji Vás na vzdělaného člověka, s velkými znalostmi, bylo by škoda se prezentovat jako "bručoun a protiva" a ne jako znalec, který mnohým z nás může pomoci.
Věřím, že na Vaší straně dojde ke změně a bude nám tu pak (asi všem) příjemněji :-)

Ještě poznámku, pokud si dáte práci a přečtete si mé příspěvky, tak zjistíte, že vždy uvádím odkazy, aby tazatel věděl, kde jsem k informaci přišla, takže třeba i citace ze slovníků není proto, že bych v nich tupě hledala. Němčinu a z části latinu (plus další jazyky) trošku ovládám, stejně tak net, Krameria, vyhledávání možného ze starých textů či hledání dalších zdrojů a vždy se ochotně podělím. Nejsem líná otevřít potřebnou knihu, ráda přepošlu tazateli vše nalezné ve formě skenů..

Stejně tak je zbytečné upozorovat mě, že jde o souvislosti, Protože špatně vidím, tak především hledám možné souvislosti v jiných, pro mě snáze čitelných zdrojích a jsem tím tady dost známá..

Děkuji za Váš čas. Pokud máte potřebu reagovat, navrhuji přes SZ, nechci se ale nijak dohadovat nebo problémy otáčet do nekonečna, víc už k tématu asi nemám co říct.

Přeji pěknou dobrou noc, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Prosba - určeno pro nick Kasr

Příspěvekod Věra Mátlová » ned zář 22, 2013 7:56

Zorko,

už jen pouhý pohled na počet Vašich příspěvků svědčí o tom, že se opravdu maximálně snažíte všem zde pomoci, a to velmi kvalitním způsobem (zejména si jako člověk víc než 30 let pracující ve výzkumu cením toho, že vždy uvádíte zdroj informací a důsledně od nich oddělujete Vaše vlastní domněnky).
Nam non conviens omnibus omnis erit (Ovidius, Umění milovat 3,188) - nebo jak praví národní klasik (klasička?), není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem.
Prosím, nenechte se otrávit a hrajte s námi dál - jistě nejen já bych Vás tady postrádala!!!
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Prosba - určeno pro nick Kasr

Příspěvekod ozana » ned zář 22, 2013 8:29

Kasr dostal 1. varování
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Prosba - určeno pro nick Kasr

Příspěvekod stanley4 » stř zář 25, 2013 6:51

ozana píše:Kasr dostal 1. varování

správne... Zorka vitaj späť ;)
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Prosba - určeno pro nick Kasr

Příspěvekod chasanar » stř zář 25, 2013 8:50

I já jsem moc ráda, že se Zora vrátila. Pamatuji si na mé začátky zde - a první nadšený příspěvek, kde jsem "radila" ohledně stránek Acta publica, jako bych objevila Ameriku :shock: . Samozřejmě jsem byla pěkně utřena - a jediná Zorka přispěchala s útěchou. Od té doby si jí vážím nejen jako odbornice, ale i jako člověka. Ještě jednou jí děkuji za tehdejší podporu a následně i pomoc a rady a doufám, že se nenechá odradit; pro dobro nás všech :D
chasanar
 
Příspěvky: 491
Registrován: pon říj 15, 2012 13:52
Oblast pátrání: Klatovsko,Plzeňsko

Re: Prosba - určeno pro nick Kasr

Příspěvekod Brasl » stř zář 25, 2013 19:59

Podívám se sem teď sporadicky, jsem tady nepříjemně překvapen, také nejsem v obraze, ale přesto bych se rád k tomuto vláknu vyjádřil.
Vážím si Zory, pro její altruismus, a závidím ji její entuziasmus. Tímto ji zdravím. :-)

Musím se ovšem zastat Kasra. Prošel jsem si jeho příspěvky. Některé jsou dost „kousavé“. Neztotožňuji se s ním, ale nepřijde mě, že záměrně někoho napadá, spíše je to jeho rys osobnosti. Takovým způsobem se prostě vyjadřuje normálně.

Ban je něco, co přichází na řadu když už všechno selže. Krajní řešení když selžou ostatní prostředky, nebo je prohřešek takového rázu, že není jiné řešení. Pokud si vzpomínám tak Ban dostal ten co si tu pořídil několik identit a začal napadat ostatní. Také ta hádavá slečna co k tomu připojila ještě kyberšikanu. Obojí Ban je v pořádku, ale Ban proto, že je někdo nepříjemný nebo se s druhým nepohodne? To se mě zdá přehnané, a to i jako výstraha.

Kyberprostor, virtuální realita a totožnost. To je něco, co je pro nás nové. Nikdy nic takového tady nebylo, abychom se na to adaptovali. Nese to sebou problémy, např. nedostatečný odstup a tím i emotivní prožívání (vnímání plus následné reakce). Natrefíme na lidi se kterými bychom se v reálném životě vůbec nesetkali, nebo odmítli bavit. Prostě se ve virtuálu musíme naučit pohybovat, abychom se „nepozabíjeli“. Tak jako v reálu, i když někdy je to jen tak tak.

Nejlepší je držet si odstup od vlastního JÁ. To se sice lehko řekne, ale špatně provádí. :(

Pokud se podívám po Webu na různá fóra, tak trolové, flameři, a další negativa. Oproti tomu je tento web se 4-5 drobnými rozmíškami (oproti tomu co se děje jinde) za rok naprosto pohodový a přál bych si aby to tak zůstalo.

To je asi tak to nedůležitější z toho co mám na mysli.

Pro Zoru : Není malých bolestí.

Pro Kasra : Jsme v otevřeném kyberprostoru, tedy mohou se k příspěvku (jakémukoli) vyjádřit i ostatní. Byl bych rád (vzhledem k fundovanosti většiny vašich příspěvků), kdyby jste to vzal jako zpětnou vazbu. Sami nedokážeme odhadnout co si o nás (psaném) ostatní myslí, a tak reakce ať již pozitivní nebo negativní, je informace a ta má dnes cenu zlata. Jo, a já se tady také kdysi pohádal. Byla to má vina, přiznal jsem ji a omluvil se. To je ale o jiném.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Prosba - určeno pro nick Kasr

Příspěvekod Slim » stř zář 25, 2013 21:01

Další zajímavý názor a lze se s ním téměř bezvýhradně souhlasit. Kdybych byl administrátor, také bych asi k banu nesáhl a využil všechny ostatní dostupné prostředky, jak se s panem Kasrem domluvit. Na internetu jsem myslím od roku 1995 a přestože je mi podobné hulvátství nepříjemné, dovedu se s ním vcelku vnitřně vypořádat. Začne mi vadit až v takovém případě jako zde, kdy způsobí, že začnou odcházet z jeho příčinění přínosní lidé a jiní mají strach cokoliv napsat. Přestože jsem si jistý, že toto primární záměr přispěvatele nebyl. Rys osobnosti sice může pomoci daného pisatele lépe pochopit, ale v žádném případě jej nemůže omluvit.

Opravdu můžeme být rádi, že se můžeme potkávat se zajímavými lidmi, které bychom v reálu asi nepotkali. S odmítnutím bavit se s někým v reálném životě je to u mne jiné, já bych se asi s nikým bavit neodmítl, ale je otázka, zda bych si s ním měl co říct. Toto naštěstí úspěšně řeší specifické zaměření internetových diskuzí, které přiláká většinou lidi stejných zájmů, popřípadě podobného smýšlení. Požehnání zdejšího fóra je, že genealogie vyžaduje trpělivost, nápaditost a určitý vztah k předkům. Kdo si váží předků, dovede si většinou vážit a respektovat i své současníky. I z tohoto důvodu se zde většinou pravidelně setkávají právě takoví uživatelé ve větší míře než na jiných fórech.

Poslední příspěvek pana Kasra je již psán úplně jiným způsobem a přínosný, takže předpokládám, že zdejší slova k němu doputovala. Navrhuji dále se obrušování ostrých hran osobnosti pana Kasra nevěnovat a toto téma dále nejitřit. A panu Kasrovi přeji do života vše nejlepší a ať každý další den v jeho životě je lepší než ten předcházející.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Prosba - určeno pro nick Kasr

Příspěvekod Brasl » čtv zář 26, 2013 20:13

Hezky napsané, souhlasím, jen bych v obecné rovině něco rád doplnil pár myšlenek (postřehů).

Nechtěl bych vzbudit dojem, že administrátoři/moderátoři pracují špatně. Naopak, pracují dobře, to pak vede ke spoléhaní na to, že vyřeší vše. Nevyřeší, není to ani jejich úkol.

Co se na Webu/fóru odehrává, o tom rozhoduje daná komunita. Ta je tou největší silou. Jedinec proti ní nic nezmůže. (netýká se trollů, flamerů, na ty platí jen administrátor).

Lidé se nevyjadřují ke konfliktu, ne ze strachu, ale především proto, že to vnímají jinak. Nejsou osobně zainteresováni, vidí to jinak.

Lidé neodcházejí primárně proto, že se s někým nepohodli, ale proto, že se jim nedostalo podpory od ostatních.

Jsem zásady, že problém by se měl řešit tam kde vznikl. Vlákno se nechá promazat, ale pošramocená důvěra, ego, apod., se hojí špatně.

Mám návrh, nebo prosbu, chcete-li. Pokud se vám něco nezdá, reagujte. Jednak tím prokážete podporu, ale hlavně ukážete, že jsou tu i ostatní.
Jak reagovat ? Naprosto jednoduše, otázkou : „Co tím myslíte?“ „Co tím sledujete?“ apod. je to neutrální, slušné, a může to udělat každý.

Moto :
Slovo je ten nejúžasnější a nejničivější nástroj který člověk kdy vynalezl. Může vyléčit nebo zabít, záleží na užití.

A tím bych to opravdu uzavřel.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20


Zpět na Úplně volně - ale slušně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků