Jak to chodí na MyHeritage?

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Jak to chodí na MyHeritage?

Příspěvekod IvanaP » stř srp 07, 2013 22:53

Prosím poraďte mi. Našla jsem tam jednoho svého předka v rodokmenu někoho jiného a když to rozkliknu chce to po mě dolary. Je nutné zaplatit? A ukáže mi to po zaplacení ten záznam nebo dovolí mi to zkontaktovat správce toho rodokmenu?
IvanaP
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 07, 2013 17:40
Bydliště: Brno

Re: Jak to chodí na MyHeritage?

Příspěvekod lerak » čtv srp 08, 2013 7:43

Jestliže je ten rodokmen co jste našla na MyHeritage pak to bez peněz nejde, ale mohla by jste snad požádat správce rodokmenu o přístup do jeho rodokmenu. U Ancestry je 14 dní přístupu zdarma, když jim ukážete kartu.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Jak to chodí na MyHeritage?

Příspěvekod Zora » čtv srp 08, 2013 8:20

Pošlete mně přes SZ odkaz na onen rodokmen a kontakt na Vás - text, který chcete poslat správci.
Mám na heritage účet bez osob, takže systém nemůže zjistit shodu...
Jen tu vaši hledanou osobu nemohu vyhledávat ze svého účtu na myheritage, opět bych měla zablokovanou cestu:-))))


Ne vždy to vyjde, ale už se mně to párkrát podařilo, takže mohu zkusit. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jak to chodí na MyHeritage?

Příspěvekod IvanaP » čtv srp 08, 2013 9:29

Díky moc za nabídky, možná je využiju později. V důsledku jednoho mailu jsem narazila na toto fórum a pak na MyHeritage, kam jsem od včerejška jen tak trochu hrábla a mám shody u 5 osob, některé poměrně jisté. Kromě toho je tam určitě ještě jedna další větev, kterou jsem zatím nenašla, takže předpokládám že si to stejně budu muset asi zaplatit.
1. Prosím poraďte mi ještě ohledně podmínek placení, jestli to chápu dobře. Musím si zaplatit celý rok, 6,35 dolaru za měsíc, tj. 76 dolarů za rok což při kurzu dolaru vychází něco pod 1500.- Kč. Nebo můžu zaplatit necelých 40 dolarů na půl roku, což vychází na necelých 800.- Kč. Jsou tam nějaké kredity - co to znamená? Za to získám možnost viděl ostatní rodokmeny a kontaktovat jejich správce, anebo někteří zůstanou dále soukromí a nedostupní? Číhají tam nějaké záludnosti s placením nebo to jde splavně?
2. Chápu to dobře, Family Tree Builder je free, ale potenciální shody mě vyhledá teprve po zaplacení?
3. Je to tak, že po registraci na MyHeritage budu moct psát na nástěnky (bez zaplacení)? Jak je to s Rodinnými stránkami, jsou free anebo tato možnost je také až po zaplacení? Pokud si založím Rodinné stránky a naexportuji celý svůj rodokmen, mohu označit některé záznamy za opravdu soukromé a neviditelné a některé za viditelné?
4. Rodokmen mám v Ancestry 1.0.18b, pochopila jsem to tak, že ho můžu vyexportovat ve formátu ged a MyHeritage ho načte bez problémů (opisovat se mi to nechce, mám tam kolem 390 osob). Je to tak?
5. Četla jsem tu o nějakém Vlkovi, je něčím nebezpečný?

Doufám, že jsem Vás příliš neotrávila - jestli je tam na MyHeritage nějaký průvodce nového uživatele nebo něco takového kde všechny tyhle odpovědi jsou tak mě tam prosím nakopněte, já to nenašla.
IvanaP
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 07, 2013 17:40
Bydliště: Brno

Re: Jak to chodí na MyHeritage?

Příspěvekod Kasr » čtv srp 08, 2013 12:56

Nevím proč se ptáte tady, stačí si pořádně projít web MyHeritage a zjistíte všechno co chcete vědě http://www.myheritage.cz/help/cs/
Navíc i na tomto fóru funguje vyhledávání, nahoře nad lištou je "Hledat"a o MyHeritage je spousta komentářů, tak ho využijte.
Kasr
 
Příspěvky: 172
Registrován: pon lis 05, 2012 20:49

Re: Jak to chodí na MyHeritage?

Příspěvekod IvanaP » čtv srp 08, 2013 15:42

Ještě jednou děkuji všem ochotným za ochotu a všem co mi poradili za užitečné rady.
IvanaP
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 07, 2013 17:40
Bydliště: Brno

Re: Jak to chodí na MyHeritage?

Příspěvekod Zdenek » čtv srp 08, 2013 19:23

Kasr píše:Nevím proč se ptáte tady, stačí si pořádně projít web MyHeritage a zjistíte všechno co chcete vědě http://www.myheritage.cz/help/cs/
Navíc i na tomto fóru funguje vyhledávání, nahoře nad lištou je "Hledat"a o MyHeritage je spousta komentářů, tak ho využijte.


Aha...
U MyHeritage mám rodokmen asi 6 let a na tuto pomůcku jsem dosud nenarazil.

Díky. :D
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků