Zvláštnost v antikvariátu

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Zvláštnost v antikvariátu

Příspěvekod terminal » sob čer 15, 2013 12:00

Zdravím všechny...
Včera jsem u nás v antikvariátu natrefil na (pro někoho) poklad:
11 ks deníků porodní babičky. Jde o jakousi p. Plačkovou (posléze provdanou - snad Samkovou - to si nejsem jist), která vykonávala svou praxi a tedy zaznámenávala každý svůj porod v Čisté a okolí mezi roky 1912 - 1930.
Tak jsem jen zasmutnil a poudám si... kruci, tady se to jen tak zbůhdarmy válí a pro někoho to má cenu zlata. Máte - li někdo tedy někoho, kdo se v Čisté a okolí v těch letech narodil, napište mi. zkusím se domluvit s majitelem o nahlédnutí a opis záznamu. Bohužel ale chce to prodat pouze jako celek za cca 2000,- . Přeji hezký víkend :-)
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Zvláštnost v antikvariátu

Příspěvekod Pichnat4 » sob čer 15, 2013 18:32

terminal píše:Zdravím všechny...
Včera jsem u nás v antikvariátu natrefil na (pro někoho) poklad:
11 ks deníků porodní babičky. Jde o jakousi p. Plačkovou (posléze provdanou - snad Samkovou - to si nejsem jist), která vykonávala svou praxi a tedy zaznámenávala každý svůj porod v Čisté a okolí mezi roky 1912 - 1930.
Tak jsem jen zasmutnil a poudám si... kruci, tady se to jen tak zbůhdarmy válí a pro někoho to má cenu zlata. Máte - li někdo tedy někoho, kdo se v Čisté a okolí v těch letech narodil, napište mi. zkusím se domluvit s majitelem o nahlédnutí a opis záznamu. Bohužel ale chce to prodat pouze jako celek za cca 2000,- . Přeji hezký víkend :-)

Dobrý den, můžu se zeptat o jakou Čistou se jedná?
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Zvláštnost v antikvariátu

Příspěvekod terminal » ned čer 16, 2013 11:41

Dobrý den.
To abych řek pravdu nevím, ale vzhledem k tomu, že prodává hned vedle mapu rakovnicka z roku 1920, tak myslím že to je Čistá u Rakovníka. Zítra se tam zastavím a dám vědět...
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Zvláštnost v antikvariátu

Příspěvekod terminal » pon čer 17, 2013 14:15

Tak je to čistá u Rakovníka. Dále pak jsou tam obce Všesulov a Chmelištná.
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků