Kam až?

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Kam až?

Příspěvekod jirkakr » stř kvě 15, 2013 13:37

Možná nepatřičný a blbý dotaz
Kam až?
Kam až se dá v hledání historie svých či jiných předků dojít?Kam a jak až jste došli,pokud to není tajné?
Nechci nikoho zkoumat,ani se štourat v soukromí.Jenom zvědavost.Prosím a děkuji.
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Kam až?

Příspěvekod terminal » stř kvě 15, 2013 19:01

No, žádný dotaz není nepatřičný :) Kam až se dá dojít např. napsla p. Wölfl v radách do začátku v odstavci "Stanovíme si cíl..."
http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=31&t=5475
A tajné to (většinou) není... Každý se rád pochlubí úspěchy. A to je právě to relativní co pro každého znamená slovo úspěch. Pro někoho - co nejdál po otcovské linii,
pro jiného třeba nalezení všech předků v šesté linii, atd... atd...
Já osobně jsem došel "nejdál" po otcovské linii do Berní ruly. A jak? Nu postupně jsem nelézal rodiče, jejich svatbu, jejich narození...
V součastné době ale mimo hledání předků spíše zkoumám jak žili, kdy se stěhovali, co dělali, jak vypadala ves kde předci žili, pokud to jde, obec navštívím, projdu se po hřbitově (většinou potomci příbuzných mých předků ve vsi zůstávali a mnohdy nacházím jejich hroby...), podívám se (pokud stojí) na dům, kde předci žili (i když je mi jasné, že je dům po x-té přestavován...)
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Kam až?

Příspěvekod lerak » stř kvě 15, 2013 19:56

Je to tak jak napsal terminal. Doloženého předka mám z r. 1584 s odhadem narození cca1525. Tam jsem došel po meči od dědečka. Dále nejsou archiválie nebo ty které jsou mají jména bez příjmí, identifikace je obtížná takže dále to nejde. Člověk navštěvuje vesničku-rodiště předků. Hledá bývalou krčmu, kterou předek měl, ale šestnácté století je spíše pro archeology. V 16. století bylo v Čechách 1000 pivovarů jak píše Prof. Jaroslav Čechura. Skoro v každé vesničce byl malý pivovar. A tak dále si člověk skládá mozaiku časů minulých. :)
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků