Kam jste se v rodokmenu vydali?

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát dub 05, 2013 21:18

no to teda....
mam ne prilis caste rodne prijmeni (Metzl-ova), otec se rozhodl, ze ta jmena z Votic, Trebone, Castrova a buhvi odkud jeste spoji do jednoho prastromu, tak jsme na nej zvedava... jenze tahle zidovska vetev moc informaci pred 1794 neposkytne-to byla stanovena povinnost vest matriky pro Zidy... do te doby to bylo leckde a nikde....

no a oklikou jsem pritom dosla k svemu cili: zjistit, zda muj bratr neni posledni zijici nasi vetve, zda zije potomek jednoho z osmi sourozencu meho pradedy a zda nema v supliku fotku, kde jsou pohromade- tak to by bylo uplne nejvic!
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod Twinny » úte črc 04, 2017 20:52

Hledám všechny přímé předky ve všech liniích.
Uživatelský avatar
Twinny
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon čer 26, 2017 16:48
Oblast pátrání: Nákří, Velice, Dubenec, Dívčice, Bohunice, Hvožďany u Chelčic, Hvožďany u Bechyně aj.

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod hroznata » pát srp 18, 2017 9:26

Hezký den,
taky hledám přímé předky ve všech liniích.
Ale nejdále jsem se vydal za Hamburk do Šlesvicka-Holštýnska, pochází odtamtud jedna z babiček mé ženy. Normálně bych tam asi nejel, ale bylo pěkné vidět, jak končí Labe v moři. Paní v německém archivu mi pomohla najít předky až k roku 1663 :)
hroznata
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv led 16, 2014 13:58
Oblast pátrání: Uhlířskojanovicko, Novopacko, Nymbursko

Předchozí

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků