Rody Linhart,Stieglmayer-předkové Tyrše a Fuegnera Ivančice

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Rody Linhart,Stieglmayer-předkové Tyrše a Fuegnera Ivančice

Příspěvekod Zora » pon pro 17, 2012 17:17

viewtopic.php?f=9&t=5921&p=27103&hilit=Linhart#p27103

viewtopic.php?f=9&t=5023&p=22724&hilit=mayer#p22724

Před časem mně dobří rádcové pomohli přečíst mé předky - z otcovy a matčiny strany.

Dnes jsem zcela náhodně narazila na článek, ze kterého zjišťuji, že mám společné předky s Tyršem a Fuegnerem.

Ludvík LInhart, 1683 - 1743 měl mimo pěti synů ještě dceru Joannu. Ta se 1743 provdala za Františka Schmidta, punčocháře v Ivančicích. V roce 1752 se jim narodil syn František, ten se později již jako vážený obchodník přestěhoval do Broumova a jako třetí dítě ve druhém manželství se manželům nardila dcera Františka.

V roce 1816 se v Broumově uskutečnila svatba Petra Fuegnera a Františky Schmidtové.
Těm se 16. září 1822 narodil Jindřich Fuegner , budoucí spoluzakladatel Sokola.

MIroslav Tyrš - druhý zakladatel Sokola, se oženil s dcerou Jindřicha Fuegnera Renatou , nar. 1854. (Byla o 17 let mladší)

Tedy vnučka Františka Schmidta a Joanny, roz. Linhart se stala manželkou JIndřicha Fuegnera a tchyní Miroslava Tyrše.

Na závěr jen drobnost - Kateřina ¨Stieg(e)lmayerová, moje předkyně, byla rozená roz. Linhartová z výše uvedeného rodu Linhartů.

Jak je vidět, mám za co děkovat všem, kteří se tady na fóru nezištně podílejí na čtení starých textů. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků