Změny v zákoně 301/2000sb.

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Změny v zákoně 301/2000sb.

Příspěvekod pavel.m » čtv lis 16, 2023 15:16

Dobrý den,

studovali jste už někdo změny v zákoně 301? Mění se tam poměrně dost zajímavých věcí, ale nejvíc mě zaujalo:
"6. V § 25 se doplňuje odstavec 10, který zní:
„(10) Matriční doklad, osvědčení, že snoubenci splnili všechny požadavky pro uzavření
církevního sňatku, vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství, vysvědčení o právní
způsobilosti ke vstupu do partnerství, doslovný výpis z matriční knihy a potvrzení o údajích
zapsaných v matriční knize lze vydat také v elektronické podobě, pokud o něj fyzická osoba
požádá s využitím prostředku pro elektronickou identifikaci vydaného v rámci kvalifikovaného
systému elektronické identifikace.“."

Chápu to tak, že budeme moct žádat přes datovku o doslovný výpis z matriky a nemůžou nám jak teď napsat, že nemají čas, ať si dojedu. Chápete to stejně?
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1559
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Změny v zákoně 301/2000sb.

Příspěvekod zburget » čtv lis 16, 2023 19:59

No, hlavně půjde o to kdo o co může žádat.
Každopáddně by bylo logické, aby si člověk mohl požádat elektronicky o cokoli, když je možné ho jednoznačně identifikovat a rozhodnou tak, jestli má na požadované informace nárok. Já poslední dobou sleduju, že už opravdu hodně věcí se dá vyřizovat elektronicky a ke spoustě věcí není potřeba ani datovka. Jou věci, které jdou vyřizovat i jen přes Portál občana. Jen tam zatím bohužel není moc obecních úřadů. Se všemi státními institucemi, se kterými jsem potřeboval v poslední době cokoli vyřizovat, se už dalo komunikovat elektronicky. Snad se v téhle oblasti konečně blýská na lepší časy…
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12597
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků