Upřímné poděkování pro kolegu Sil

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Upřímné poděkování pro kolegu Sil

Příspěvekod Zora » ned srp 06, 2023 15:59

Velmi často mně ochotně pomohou kolegové přečíst pro mě nečitelný text.
Stává se, že mně kolega, kolegyně pomohou najít dalšího předka do skládačky.

Nikdy se mně ale nestalo, aby se mnou někdo dohledával celý široký rodokmen včetně větví a dalších přiženěných a přivdaných rodů....
Kolega Sil mně nejen pomohl dohledat osoby, které jsem považovala za nedohledatelné, ale vložil i vše nalezené do MyHeritage.

Dlouho jsem si myslela, že je to i jeho rod, ale opak byl pravdou.
O to větší poděkování si zaslouží.

Děkuji, Zora
(A fakt neuvěřitelně koukám, jak vstřícní a ochotní jsou kolegové na našem fóru)
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Upřímné poděkování pro kolegu Sil

Příspěvekod Sil » ned srp 06, 2023 19:09

Tohle jsem nečekal, nevím úplně jak na to reagovat - tak snad jen nemáte zač :D

Chodím sem protože mě genealogie baví tak rád pomůžu, a mě jste zase pomohla vy a spoustu dalších lidí tady (např. schopnost některých lidí zde se zorientovat ve starých textech je úžasná). Tak snad jen do budoucna víc takových koordinovaných pátraček (i když osobně si myslím že ještě užitečnější by bylo nějaká koordinovaná tvorba indexů k matrikám, ale chápu že všichni máme svoje rodokmeny a ostrůvky které budujeme prioritně, ale třeba takové oindexování postupně větších měst... no nic to je asi jiné téma). Já když bude potřeba zapátrat po nějakých úřednických rodech tak rád pomůžu co budu vědět.
Sil
 
Příspěvky: 275
Registrován: úte črc 25, 2017 20:43
Oblast pátrání: Česká republika, Brno a okolí, Kanice, Babice nad Svitavou, Bílovice nad Svitavou, Měrovice nad Hanou, Uhřičice, Polkovice, Kojetín

Re: Upřímné poděkování pro kolegu Sil

Příspěvekod ozana » stř srp 09, 2023 14:10

Palec nahoru!
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5764
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků