Zimní čas

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Zimní čas

Příspěvekod Zora » ned říj 30, 2022 7:17

Přehoďte si, prosím, čas na zimní

Uživatelský panel, nastavení
kolonka:
platí letní čas?

Díky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Zimní čas

Příspěvekod Johannes » stř led 18, 2023 23:25

Bych jen opožděně a nevyžádaně dodal, že tzv. zimní čas, ač existuje, byl u nás zaveden jen krátce na přelomu let 1946 a 1947. [url]https://cs.wikipedia.org/wiki/Zimn%C3%AD_čas[/url]

Aktuálně se používá solární čas, tj. pásmový čas, který je pro Čechy označován jako středoevropský. [url]https://cs.wikipedia.org/wiki/Středoevropský_čas[/url]
Johannes
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř čer 26, 2013 19:14
Oblast pátrání: úsečka Lomnice nad Lužnicí, Strakonice, Horažďovice, Nepomuk. A okolí.

Re: Zimní čas

Příspěvekod Zora » stř led 18, 2023 23:32

Kolego, adresujte svou připomínku tvůrci příslušné kolonky, kde se přepíná mezi letním a zimním časem. :-)

Časové pásmo je tam samozřejmě uvedeno také, stačí se podívat.
ucp.php?i=174

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Zimní čas

Příspěvekod Johannes » pát led 20, 2023 12:04

Příslušná kolonka je zcela správně. Mají tam časové pásmo a pod ním otázku zda platí letní čas.
Já jsem jen komentoval "Přehoďte si, prosím, čas na zimní".

Přeji hezký den.
Johannes
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř čer 26, 2013 19:14
Oblast pátrání: úsečka Lomnice nad Lužnicí, Strakonice, Horažďovice, Nepomuk. A okolí.

Re: Zimní čas

Příspěvekod Zora » pát led 20, 2023 12:25

pod ním otázku zda platí letní čas.
Já jsem jen komentoval "Přehoďte si, prosím, čas na zimní".
-------------------
Mně přijde moje upozornění naprosto v pořádku, tlačítkem jsem si přepnula, tedy přehodila čas z letního na zimní... :roll: :roll: :roll: :roll:
A stejně tak to pochopila a udělala většina kolegů.

Z

Připravte mně, prosím formulaci k datu příští změny. Pokusím se ji použít. :lol: :D :lol: :wink:
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků