sčítání Slovensko 1940

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

sčítání Slovensko 1940

Příspěvekod filmovymaniak » stř lis 03, 2021 17:02

Dobrý den,
zkuste kdyžtak tento web https://scitacieharky.sk/home

U nás je někde problém s rokem 1921 ale na Slovensku pokročili
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: sčítání Slovensko 1940

Příspěvekod greghouse » stř lis 03, 2021 20:35

Wow, teda skoro wow :-D Našel sem, ale začerněné D:
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: sčítání Slovensko 1940

Příspěvekod Mistr Jan » stř lis 03, 2021 21:35

"V prípade záujmu o nezačiernenú papierovú alebo digitálnu kópiu sčítacieho hárku je potredbné podať žiadosť na korešpondenčnú adresu Slovenského národného archívu. Z dôvodu ochrany sčítacích hárkov z rokov 1930 a 1940 sa tieto nepredkladajú na štúdium, ale vyhotovujú sa len ich kópie za úhradu nákladov."

J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2939
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: sčítání Slovensko 1940

Příspěvekod greghouse » stř lis 03, 2021 22:15

Taky jsem se jich už ptal "jak na to?". V té žádost jsou věci jako číslo občanky, tak nevím jestli je to relevantní údaj, když nejsem občanem SR, ale tak možná se mýlím. A kdo ví kolik za to budou chtít.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: sčítání Slovensko 1940

Příspěvekod matik58 » čtv lis 04, 2021 12:59

Zdravím, ako autor scitacieharky.sk by som rád poznamenal, že tento projekt je iba čisto na vylepšenie hľadania (resp. indexovania), pretože existuje portál "Slovakiana.sk", kde sú hárky z rokov 1930 a 1940 začiernené, avšak je tam katastrofálne vyhľadávanie a nie je to vhodný nástroj na manuálne otváranie tisíca stránok so sčítacími hárkam. Preto som vytvoril tento nástroj, ktorý čerpá dáta zo slovakiany a pridáva funkciu, že každý nadšenec môže popri hľadaní vhodného čítacieho hárku rovno aj "indexovať" a následne už je možné zrýchliť hľadanie aj podľa priezviska. Ak aj niekto nájde potrebný sčítací hárok, musí kontaktovať SNA (slovenský národný archív) o zaslanie odčiernenej fotokópie (stačí im napísať e-mail, väčšinou do mesiaca sa ozvú a následne vám pošlú koľko treba zaplatiť a po uhradení odosielajú fotokópie poštou - neviem ako to funguje do ČR). Treba rátať s tým, že sa platí za stranu A4 (jedna strana hárku je A3 formátu) ale nie je to drahé, ja mám doma asi 50 A4 strán a doposial ma to vyšlo možno na cca 15-20e dokopy.

Aktuálne prebieha oficiálne odčierňovanie hárkov z roku 1930 zo strany Slovakiany, následne by som chcel rozšíriť tento nástroj scitacieharky.sk aj o tieto hárky.
matik58
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 30, 2021 18:33
Oblast pátrání: Jičín,Nymburk,Mladá-Milovice,Poběžovice

Re: sčítání Slovensko 1940

Příspěvekod greghouse » čtv lis 04, 2021 13:55

Děkuji za Vaši práci! Určitě to pomohlo se v těch sčítání lépe zorientovat a projít to.

E-mail jsem jim psal a byl jsem mile překvapen, že mi odepsali prakticky hned. Pošleme žádost a uvidíme. Já teda budu žádat o digitální skeny místo fotokopie. Snad to tak bude kvalitnější a rychleji mi to přijde. Tak či onak bych to ve finále skenoval sám.

Sčítání 1930 jsem se na webu Slovakiana.sk taky zkoušel najít, ale asi mají teď nějakou poruchu.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: sčítání Slovensko 1940

Příspěvekod Zora » čtv lis 04, 2021 14:00

Pro matik58

moc a moc děkujeme, nejn za moderátory, ale i další kolegy Zora.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sčítání Slovensko 1940

Příspěvekod matik58 » čtv lis 04, 2021 14:23

Zdravím, pozor pri tých digitálnych skenoch sa tá cena dosť rýchlo navýši :D neviem akým zázrakom ale digitálny sken čo si ja pamätám bol cca 3-4€ za jeden sčítací hárok a fyzický sken bol za cca 0,5-1€ (ten paradox ked by digitalizácia mala pomôcť je smiešny).

1930 sú teraz v stave, že asi 40% je odčiernené a 60% ešte začiernené.

Som rád, že to pomôže (mne osobne, šlo o to, že som nemal nervy otvárať aj 500 hárkov ručne), hlavne pri hľadaní v tom chaose a najviac dúfam, že indexovanie "priezvisk" urýchli prácu všetkým.
matik58
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 30, 2021 18:33
Oblast pátrání: Jičín,Nymburk,Mladá-Milovice,Poběžovice

Re: sčítání Slovensko 1940

Příspěvekod filmovymaniak » čtv lis 04, 2021 15:54

Pokud jde o ceny za zaslání kopií odčerněných archů něco málo je třeba na geni v tomto tématu, úplně dole
https://forum.geni.sk/viewtopic.php?f=1 ... y&start=40

2 archy poslané meilem 16 eur
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: sčítání Slovensko 1940

Příspěvekod greghouse » čtv lis 04, 2021 16:00

Já už si to rychle rozmyslel a změnil to.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: sčítání Slovensko 1940

Příspěvekod greghouse » pát lis 12, 2021 10:11

matik58 píše:1930 sú teraz v stave, že asi 40% je odčiernené a 60% ešte začiernené.


Hele, jakým tempem se ten rok 1930 teď odčerňuje? Mám tam vyhlédlé 2 stránky a jsem zvědavý, kdy bych se jich mohl dočkat.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: sčítání Slovensko 1940

Příspěvekod Viridis » pát lis 12, 2021 17:19

Pomalým :-) . Mám tam čtvrtinu rodiny a taky čekám.... a čekám ..... Jistější a možná rychlejší je archiv, ale zase za eura...
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků