změna v zákoně o matrikách

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: změna v zákoně o matrikách

Příspěvekod Zora » čtv říj 28, 2021 21:18

zburget píše:Zatím tomu vůbec nic ani v náznaku nenasvědčuje.


Inu, dříve se brali v katolickém kostele pouze věřící, stejného vyznání. Dnes už to také neplatí... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: změna v zákoně o matrikách

Příspěvekod zburget » pát říj 29, 2021 7:28

Dnes platí, že alespoň jeden musí být katolík - sňatek je pořád udělení svátosti a katolík, který by žil ve svazku, který by nebyl svátostný, dopouštěl by se vlastně cizoložství. Katolík tedy tu svátost potřebuje.
Ony tam, nějaké "drobné" problémy jsou, když se berou osoby různého vyznání (tedy dva věřící, ale různého náboženství), ale neřeknu přesně jaké. Mě se ten případ netýkal, tak jsem po tom nepátral.
Ale můžu se zeptat.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: změna v zákoně o matrikách

Příspěvekod Zora » pát říj 29, 2021 7:39

Nemusíš, jen jsem upozorňovala, že změny v průběhu doby prostě nastat můžou. Kdo s kým a jak může mít teď církevní svatbu v kat. kostele, mám nastudováno. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: změna v zákoně o matrikách

Příspěvekod Mistr Jan » pát říj 29, 2021 7:47

Zrovna dneska: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_ajez
Oni to v tom Polsku asi taky mají zajímavé... Nějak mi přijde, že snad každý, koho v článku citovali, má extremistické názory.
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Předchozí

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků