Vdovec, co neotálel

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Vdovec, co neotálel

Příspěvekod greghouse » ned říj 17, 2021 19:36

Zkrátím to:
23. 6. 1780 - drahému Vávrovi umírá žena Barbora
17. 7. 1780 - se Vávra žení s druhou ženou Marií

Tedy trvalo to 24 dnů a vdovec již nebyl vdovec. Ač to asi rekord nebude, přijde mi to docela málo.

Tradiční otázka: Kdo dá méně? :-D

edit: Opraven datum sňatku (díky zedir-ovi)
Naposledy upravil greghouse dne stř říj 20, 2021 18:56, celkově upraveno 1
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Vdovec, co neotálel

Příspěvekod zedir » stř říj 20, 2021 18:27

Třináct dní se mi zdálo už moc šibeničních, aby se svatba stihla, tak jsem se podíval na záznamy a ten 6. 7. patří k hornímu záznamu - vdovec Vavřinec se žení 17. 7., tedy 24 dní po smrti předešlé manželky, k čemuž už docházelo. Osobně jsem neviděl další svatbu pod tři týdny, což si myslím, že je takový opravdu hraniční termín, do kdy se dá svatba stihnout - nejen narychlo najít vhodnou nevěstu, dohodnout svatbu, termín, svědky, následující majetkové poměry, věno, katechismus a zkoušky snoubenců, ohlášky... Každopádně by mě zajímalo, s jakou nejkratší dobou se setkali ostatní, u svých předků mám shodně 24 a 27 dní.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Vdovec, co neotálel

Příspěvekod greghouse » stř říj 20, 2021 18:55

Ježiš, pardon, já se skutečně přehlédl D: Díky! V původním příspěvku jsem to upravil. I tak mi to přijde nemnoho času.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků