Křížení mezi bratranci a setřenicemi

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Křížení mezi bratranci a setřenicemi

Příspěvekod kimes » stř zář 29, 2021 10:35

To jsou věci ... Narazil jsem na tento článek
https://nedd.tiscali.cz/krizeni-mezi-br ... d=13563413
... a nevím co si mám o tom myslet. Záměrně jsem to nedal do vlákna genetické genealogie, tam se zdá všechno jasné.
Co vy na to kolegové?!
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Křížení mezi bratranci a setřenicemi

Příspěvekod luko » stř zář 29, 2021 10:58

Je to obecný, nic neříkající, článek. Není uvedeno, kde a koho zkoumali. Jsou skupiny, u kterých bych tomu věřil, ale většinová evropská společnost stojící na křesťanských dogmatech to asi nebude. I když znám vesnici, kde na každé stránce matriky oddaných byl dispens z důvodu pokrevní příbuznosti. Zkrátka neprůjezdná vesnice :wink:
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Křížení mezi bratranci a setřenicemi

Příspěvekod zeter » stř zář 29, 2021 11:40

No já bych z toho moc nevyvozoval, protože podobné popularizační pokusy (často poněkud senzacechtivé a opatřené chytlavými titulky) o přežvýkání primárního výzkumu často dopadají dost tristně a často z nich vypadnou důležité věci a kontext, do kterého je nutné informaci zasadit... proto je taková spousta článků typu "Vědci objevili nový lék na rakovinu").
Odkaz na původní článek tam je, možná by to naopak spíš do té sekce Genetická genealogie patřilo, protože tam by se k tomu asi spíš mohl vyjádřit někdo, kdo si to umí přebrat - já se genetice nikdy moc nevěnoval, takže si na hodnocení těch závěrů netroufám, přestože jsem si ten text stručně prošel.
zeter
 
Příspěvky: 3304
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků