Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě. .

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod Zora » sob kvě 15, 2021 19:45

zburget píše:S ohledem na tyto dnešní vymoženosti moderní doby bych hlasoval pro tu hraběnku - zní to líp :P


V dnešní době fakt nemůžeš o pohlaví hlasovat, jde o to, kdo se jak cítí. Tedy jak se cítí dneska...
Samozřejmě zítra či za pár dnů se může cítit zcela jinak a podle toho si vybírat i WC... a zatím ještě i nové doklady, ale už se blíží doba, kdy nebude na občance pohlaví, ale jen otisky...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod Zora » sob kvě 15, 2021 19:46

Mistr Jan píše:A taky přece mohu být obojí, nebo snad ne? :mrgreen:


Samozřejmě, ale jak si pak vybrat to WC.... :roll:
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod Mistr Jan » sob kvě 15, 2021 19:48

Zora píše:
Mistr Jan píše:A taky přece mohu být obojí, nebo snad ne? :mrgreen:


Samozřejmě, ale jak si pak vybrat to WC.... :roll:
Z

https://refresher.cz/46666-Britsky-Face ... ch-znamena

Prý si mohu vybrat až ze 71 pohlaví (nejvíc se mi líbí to na konci: "ani jedno z uvedených")
Ale které chodí kam na WC tedy netuším :-)
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2940
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod Zora » sob kvě 15, 2021 19:50

třeba ta další pohlaví další nečurají, neb nevědí čím, pardon... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod Mistr Jan » sob kvě 15, 2021 19:53

Zora píše:třeba ta další pohlaví další nečurají, neb nevědí čím, pardon... Z

Hlavně společensky korektně :wink: :mrgreen:
Třebaže netuším, jaký je rozdíl mezi
- F2M (z anglického female to male, ze ženského pohlaví na mužské)
- ze ženského pohlaví na mužské (female to male)
- FTM (z anglického female to male, ze ženského pohlaví na mužské)
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2940
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod Zora » sob kvě 15, 2021 20:04

zcela upřímně, na tuhle problematiku moje mozkové kapacity vůbec nestačí... dokážu si z toho dělat pouze legraci... tedy napsala bych srandu, ale to taky není společensky korektní :-)
Doufám, že 3. až 71. pohlaví mně můj postoj prominou.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod zburget » sob kvě 15, 2021 21:25

Nejhorší na tom všem je, že to lidi, kteří se hlásí k tomu 3. až 71. myslí smrtelně vážně.

Přitom stačí kouknout do gatí a každému musí být na první pohled jasné, jestli je holka nebo kluk. Ať si myslí nebo se cítí, jak chce. A tím nijak nesnižuju neštěstí těch, kteří se narodí jako holky a cítí se být kluky a naopak. A plně rozumím tomu, že se chtějí nechat přeoperovat. Ale pohlaví mají zcela jasné a nezaměnitelné.
Pomíjím nešťastné hříčky přírody, kdy má někdo znaky obou pohlaví a to buď viditelné fyzické a nebo chromozomální.

Vyjma těch několika zmíněných nešťasných nazařaditelných mixpohlaví jsou pohlaví jen dvě. Žádné jiné. A tak to vždycky bylo a vždycky bude. A teď mě klidně můžou všichni obvinit z gendrové nekorektnosti. Všem jim velice rád osobně do očí řeknu, co si o tom myslím.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod Mistr Jan » sob kvě 15, 2021 22:27

Ať je každý tím, čím chce :-) Taky trocha mého názoru: ...to, že se bude někdo chtít nazývat trans-bůhvíjak, neznamená, že je povinností pro ostatní ho/ji/to nazývat tímto trans-bůhvíjakým titulem. A to, že člověk mnohdy musí, se mně osobně nelíbí. Jak jste psal, pohlaví jsou dvě a každý lidský jedinec patří do jedné z těchto dvou skupin...a označení muž/žena je přeci trefné pro každého člověka.

A taky musím, z pohledu studenta v devítce (ještě měsíc a půl), říct, že jsou názory na tuto věc v mém okolí mnohem otevřenější, liberálnější – a mně se to líbí, nezbrojí se kvůli výhradně osobním věcem, jako je sexualita, pohlaví... Ale jestli se mně někdo snaží přenutit, že je trans-bůhvíco, že ho budu muset nazývat tak či onak, a že se musím chovat přesně tak a tak, abych neporušoval jeho trans-práva, nebo co...tak to ať se nezlobí, budu se k němu chovat a oslovovat ho jako naprosto normálního člověka, bez předsudků, ale přece ne tak, jak si zamane.

Kdybych začal ostatní přesvědčovat, že jsem hraběnka de Valer, tak si všichni poklepou na čelo, ale asi určitě mě takhle nezačnou oslovovat... :-)

J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2940
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod Zora » ned kvě 16, 2021 3:41

Mistr Jan píše:https://refresher.cz/46666-Britsky-Face ... ch-znamena

Prý si mohu vybrat až ze 71 pohlaví (nejvíc se mi líbí to na konci: "ani jedno z uvedených")


Ještě štěstí, že se tato pohlaví nezapisují (zatím) do matričních knih... tedy vzhledem k potřebě 71 kolonek ...... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod Zora » ned kvě 16, 2021 4:33

Mistr Jan píše:
Zora píše:třeba ta další pohlaví další nečurají, neb nevědí čím, pardon... Z

Hlavně společensky korektně :wink: :mrgreen:
Třebaže netuším, jaký je rozdíl mezi
- F2M (z anglického female to male, ze ženského pohlaví na mužské)
- ze ženského pohlaví na mužské (female to male)
- FTM (z anglického female to male, ze ženského pohlaví na mužské)


Ono je to v článku vysvětleno- podotýkám jen proto, aby bylo jasné, že jsem pečlivě četla a marně snažila obsah pochopit...

Možná se ptáš, jak je možné, že už se stihlo vymyslet 71 různých pohlaví.
Pravdou je, že nevymyslelo a mnohá tato pohlaví jsou identická.

Například mezi Cis Man a Cisgender Man není teoreticky žádný rozdíl. Stejně to je i u Trans*Female a Transgender Female. Důvod za existencí takových „duplikátních“ pohlaví je jednoduchý. Nikdo by neměl být nucen vybrat si jen z jedné možnosti, a když už chce Facebook poskytovat svobodu sebeurčení, tak ať už je to stoprocentně. Každý si tak může vybrat pojem, který k jeho profilu, identitě více sedí.


Je ovšem otázkou, proč by tedy měl existovat stejný počet WC.... možná by některé kabinky šly sloučit :idea: ... ale to se odvažuji na velice tenký led... omlouvám se... :oops: ,

edit - pro hlubší (opět marnou) snahu o pochopení jsem přečetla
https://www.lui.cz/lide-zivot/16617-cis ... i-normalni
https://kondakov.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=429973
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod Mistr Jan » ned kvě 16, 2021 8:28

Ale vlastně ano... již dnes přeci existují WC pro muže i pro ženy pohromadě. Ono to má nějaký název... Jen se mi teď nemůže vybavit. Možná něco na způsob gender neutral WC? Tento by tedy teoreticky mohl pokrýt tu celou plejádu 71 pohlaví...
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2940
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod zeter » ned kvě 16, 2021 9:05

No podle toho, "co má člověk v kalhotách," se bohužel zjistí jenom přítomnost těch či oněch primárních pohlavních znaků, ale vyvozovat z toho a priori, jak to má člověk zadrátované v hlavě, to není tak jednoduché a selský rozum je (zase jednou :-) ) v koncích. (Většina lidí například má hlavu, ale z její přítomnosti bohužel nelze vyvodit, zda je dotyčný génius, kapitální blbec a nebo co já vím psychopat.)
Lidé prostě cítí a prožívají svou sexualitu různým způsobem - ve vztahu k sobě, k druhým, ke společnosti (a zpětně). Takže s (biologickým) pohlavím si prostě nelze vystačit, proto se zavedl pojem rod/gender, a potom celý obor, gender studies, který vlastně kříží psychologii, sociologii, etnografii, antropologii, kulturologii, sexuologii atd.. Normální harniční, multioborová disciplína, která se zabývá mimořádně důležitými tématy.
Jen jsem nahlédl na článek Gender na české Wikipedii, a zdá se mi celkem pěkně napsaný.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Gender
zeter
 
Příspěvky: 3304
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod Boza » ned kvě 16, 2021 9:43

Mistr Jan píše:Ale vlastně ano... již dnes přeci existují WC pro muže i pro ženy pohromadě. Ono to má nějaký název... Jen se mi teď nemůže vybavit. Možná něco na způsob gender neutral WC? Tento by tedy teoreticky mohl pokrýt tu celou plejádu 71 pohlaví...
J.


Takové WC má každý doma a nedělá z toho vědu :)
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod Zora » ned kvě 16, 2021 9:58

zeter píše:No podle toho, "co má člověk v kalhotách," se bohužel zjistí jenom přítomnost těch či oněch primárních pohlavních znaků, ale vyvozovat z toho a priori, jak to má člověk zadrátované v hlavě, to není tak jednoduché a selský rozum je (zase jednou :-) ) v koncích. (Většina lidí například má hlavu, ale z její přítomnosti bohužel nelze vyvodit, zda je dotyčný génius, kapitální blbec a nebo co já vím psychopat.)
Lidé prostě cítí a prožívají svou sexualitu různým způsobem - ve vztahu k sobě, k druhým, ke společnosti (a zpětně). Takže s (biologickým) pohlavím si prostě nelze vystačit, proto se zavedl pojem rod/gender, a potom celý obor, gender studies, který vlastně kříží psychologii, sociologii, etnografii, antropologii, kulturologii, sexuologii atd.. Normální harniční, multioborová disciplína, která se zabývá mimořádně důležitými tématy.
Jen jsem nahlédl na článek Gender na české Wikipedii, a zdá se mi celkem pěkně napsaný.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Gender



Nabízí se otázka, které důvody vedou tedy k tomu množství (snad jen navrhovanému množství) WC.
Pořád si myslím, že čůráme na dva způsoby, nějak mě nenapadá, jak jinak ( nazvu tu typ pisoárový a typ sedací, jiný typ neznám...) Nebo jsem tak stará, že nedokážu postřehnout nějaké změny?
Takže - podle mě - si ze dvou kabinek vybere i to 71. pohlaví, protože nejde o duševní pohlaví, pocity, přesvědčení, či jak to česky správně nazvat, ale o čistě technickou činnost, jak tento úkon kdo provádí. Těžko můžu chtít čůrat ve stoje do pisoáru, pardon, byť bych se cítila duševně 100x jako muž...

Je zcela jedno, jestli jde o trans, gender, neutrální, binární, cis, homo, normál... furt si tento jedinec, bytost musí stoupnout k pisoáru nebo sednout na prkénko.... (je mně zcela jedno, zda si sedal i před touto okamžitou potřebou, nebo u toho stál, případně, co hodlá dělat v budoucnu - míněna fyzická změna pohlaví.)

Myslím, že v jednom starším filmu zaznělo něco o nádobíčku dovnitř nebo ven... Naivně si myslím, že tohle platí stále a v soukromí kabinky WC je pak už zcela jedno, za kterou bytost se považuji, furt musím racionálně zacházet se svým nádobíčkem.
Obávám se, že na tomhle se fakt už nic dalšího nedá změnit, řešit...
Ale možná bude v budoucnu nový studijní obor - Vliv kabinky WC na duševní zdraví a psychickou vyrovnanost 71 pohlaví .
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vědkyně zkoumaly pravdivost 200 let staré písně o vraždě

Příspěvekod zburget » ned kvě 16, 2021 11:00

Jak jsem psal - odhlédnu od nešťastných hříček přírody. Pohlaví jsou dvě. Tečka.
To, že se někdo cítí být někým jiným v jiném těle je reálné neštěstí pro toho člověka. Nezávidím mu to, nepřeju mu to, naopak bych mu přál, aby se mu tohle nikdy nepřihodilo. Musí to pro něj být opravdu čisté neštěstí a pochopím, proč se chce nechat "přeoperovat". A přeju mu, aby po takové operaci byl šťastnější. I když i tuhle kategorii bych si dovolil zařadit do oněch nešťastných hříček přírody.
Těchhle lidí je tak mizivé procento (i když v absolutních číslech to z těch osmi miliard lidí, nebo kolik nás to včil vlastně je, to málo být nemusí), že bych se tím vůbec nezabýval na nějaké globálnější úrovni. Takovým lidem je potřeba pomoct lékařsky a psychologicky tak, aby mohli vést pokud možno co nejnormálnější život.
Nicméně nikde v tom všem nevidím žádné další pohlaví. Pořád jsou tu jen holky a kluci. Takže tady v tom nemůže být žádný liberalismus, jako že si teda vyberu, co jsem vlastně zač. Nemůžu si to vybrat, prostě jsem se narodil jako kluk (holka), tak to prostě jsem. I kdybych chtěl být milionkrát hermafrodit, tak to prostě od přírody nejde. A jestli FB někomu umožní, aby se za hermafrodita považoval, tak už hrabe i těm, kdo ten FB programujou. Kdybych se narodil, jako pes, taky o sobě nebudu moct tvrdit, že jsem žirafa, byť bych to 100× chtěl a nebo se tak cítil.

Celý slavný gender je podle mě jen uměle vytvořený nesmysl, který živí různí gendraktivisté a gendrteroristé nebo jak by se takovým lidem dalo říct. Moc slušných slov mě nenapadá. A všichni v okolí se pak budou snažit být korektnější a korektnější, až budou nejkorektnější na celém světě. Kdyby pak přiletěli ufoni, museli by si říct, že jsme civilizace magorů.

A na závěr ještě jednou opakuju, moje názory nejsou nijak namířené proti těm nešťastným lidem, kteří mají hlavu nastavenou jinak, než tělo a cítí se být někým jiným, než fyzicky a fyziologicky jsou. Těm přeju, aby jim současná věda dokázala pomoct k tomu, aby byli šťastnější.

A co se týče těch záchodků - mně vyhovuje to rozdělení tak, jak je. Nějak jsem se za ty roky už naučil, do kterých dveří mám vlézt, abych se v klidu vyčůral a nikoho při tom nepohoršil nebo nevyděsil nebo nepřivedl do rozpaků. A to je podle mě ten hlavní důvod, proč máme záchodky dvoje. A pokud to tak bude vnímat každý a podle tohop se chovat, žádný další typ záchodu pro žádné další pohlaví nebude potřeba.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

PředchozíDalší

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků