,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod Ewka » ned říj 14, 2012 12:21

Hezký den:)
můj přítel si zvolil jako svou diplomovou práci vytvoření genealogického programu... Chtěla jsem se vás zeptat na váš názor, co by v programu určitě nemělo chybět, co naopak neoceníte atd.

Předem moc děkuji za vaše názory:)
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod karels » ned říj 14, 2012 13:08

Podle mne si Váš přítel musí hlavně ujasnit, zda chce uspět spíše s diplomkou nebo s programem, protože požadavky se budou často "bít". A podle toho teprve volit zdroje informací. Pokud má být dobrý program, doporučoval bych pročíst diskuzi např. k SW Ancestry, zvláště k jeho plánované verzi 2, kde spousta námětů byla podrobně diskutována.
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod Ewka » ned říj 14, 2012 14:36

Díky za odpověď, samozřejmě, že ancestry forum je jedno z nejlepších, co se tohoto tématu týče. Ale byla bych ráda, když už něco takového vzniká, aby se mohli vyjádřit i genealogové na tomto foru:)
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod zrnka písku » ned říj 14, 2012 19:37

Evi možná by bylo lepší, kdyby váš přítel (třeba s vaší pomocí) vytvořil dotazník a např jako ve škole (ohodnoť potřebnost 1-5) nebo to a to je pro mě nepodstatné -...- nejvíce podstatné a pak to vyhodnotil z nějakého vzorku než formulovat otázku takto volně - já vám třeba odpovědět neumím, protože to, co používám (ancestry) je pro mě tak automatické už, že netuším jen tak, co bych vypíchla hned jako nepostradatelné nebo postradatelné...
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod Jan » ned říj 14, 2012 20:24

Myslím, že by si měl projít tento odkaz na kriteria podle kterých se hodnotí genealogické programy (německy):
http://wiki-de.genealogy.net/Cg/Testkriterien_Software
Taky si prohlédnout seznam nejlepších 10 genealogických programů včetně hodnocení (anglicky):
http://genealogy-software-review.toptenreviews.com/
Další stránku se spoustou odkazů na genealogické programy včetně hodnocení uživatelů (anglicky):
http://www.gensoftreviews.com/
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod layosh1 » ned říj 14, 2012 21:36

Jestli můžu vysněnou funkci, tak mi docela dost chybí možnost vyhledávání shody ze dvou zdrojových souborů, to jsem nenašel v žádnem SW a docela by se to hodilo...
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod duros » pon říj 15, 2012 5:02

layosh1 píše:Jestli můžu vysněnou funkci, tak mi docela dost chybí možnost vyhledávání shody ze dvou zdrojových souborů, to jsem nenašel v žádnem SW a docela by se to hodilo...

Mam za to, ze takmer kazdy genealogicky program sa pyta na zhody pri zlucovani dvoch ged suborov.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod layosh1 » pon říj 15, 2012 7:40

duros píše:
layosh1 píše:Jestli můžu vysněnou funkci, tak mi docela dost chybí možnost vyhledávání shody ze dvou zdrojových souborů, to jsem nenašel v žádnem SW a docela by se to hodilo...

Mam za to, ze takmer kazdy genealogicky program sa pyta na zhody pri zlucovani dvoch ged suborov.


Nechci nic slučovat, jen porovnat dva GED soubory - typická situace, mám svůj pracovní soubor s asi 5000 osobami, kolega má podobně jako já třeba také 5000 lidi. Chtěli bychom najít shody ( třeba podobně jako to dělá SmartMatch na MyHeritage), zda se nám to někde nepřekrývá. Takovou funkci jsem nikde nenašel. A nebo neumím hledat:-)
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod carlos » pon říj 15, 2012 7:45

Asi by tam nemělo chybět zachycení jmen a dat v databázi, a grafické výstupy. Jak od nejmladšího člena zpět do minulosti, tak i od nejstaršího člena v minulosti do dnešní doby. Popřípadě i fotografická část.
Uživatelský avatar
carlos
 
Příspěvky: 833
Registrován: čtv kvě 10, 2007 15:39
Oblast pátrání: Liberecko, Semilsko
http://www.genealogieglaser.euweb.cz/index.html
http://vlach.webz.cz
http://zds-rochlice.webz.cz/
R1b - R-Y19469 - R-F2610
https://www.yfull.com/tree/R-Y19469/
https://www.yfull.com/mtree/H3p/

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod Jan » pon říj 15, 2012 8:09

layosh1 píše:Jestli můžu vysněnou funkci, tak mi docela dost chybí možnost vyhledávání shody ze dvou zdrojových souborů, to jsem nenašel v žádnem SW a docela by se to hodilo...


Program existuje, je potřeba se občas podívat jestli ho autor nevyvíjí, v toto případě vyvíjí. Měl by fungovat.
viewtopic.php?f=2&t=4195
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod layosh1 » pon říj 15, 2012 8:19

Jan píše:
layosh1 píše:Jestli můžu vysněnou funkci, tak mi docela dost chybí možnost vyhledávání shody ze dvou zdrojových souborů, to jsem nenašel v žádnem SW a docela by se to hodilo...


Program existuje, je potřeba se občas podívat jestli ho autor nevyvíjí, v toto případě vyvíjí. Měl by fungovat.
viewtopic.php?f=2&t=4195


Hledal jsem a hledám pořád - viz to téma, to jsem založil já, ale co jsem našel, nebylo nikdy rozumně použitelné - když už jsem našel a povedlo se to stáhnout, tak to buď padalo nebo nešlo spustit.
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod duros » pon říj 15, 2012 10:38

layosh1 píše:.....

Nechci nic slučovat, jen porovnat dva GED soubory - typická situace, mám svůj pracovní soubor s asi 5000 osobami, kolega má podobně jako já třeba také 5000 lidi. Chtěli bychom najít shody ( třeba podobně jako to dělá SmartMatch na MyHeritage), zda se nám to někde nepřekrývá. Takovou funkci jsem nikde nenašel. A nebo neumím hledat:-)


Ja Vas nenutim zlucovat, ja som to uviedol ako mozne riesenie problemu. Urobit si zalozne kopie GED suborov, dat ich zlucit tomu programu a ten ked najde zhody, tak sa pyta, ci ich ma zlucit.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod layosh1 » pon říj 15, 2012 11:39

duros píše:
layosh1 píše:.....

Nechci nic slučovat, jen porovnat dva GED soubory - typická situace, mám svůj pracovní soubor s asi 5000 osobami, kolega má podobně jako já třeba také 5000 lidi. Chtěli bychom najít shody ( třeba podobně jako to dělá SmartMatch na MyHeritage), zda se nám to někde nepřekrývá. Takovou funkci jsem nikde nenašel. A nebo neumím hledat:-)


Ja Vas nenutim zlucovat, ja som to uviedol ako mozne riesenie problemu. Urobit si zalozne kopie GED suborov, dat ich zlucit tomu programu a ten ked najde zhody, tak sa pyta, ci ich ma zlucit.


Ano tomu rozumím, to hledá shody, kde je přesně stejné jméno apod. Jenže ono v různých souborech to tak být nemusí (jméno se může nepatrně lišit a už je to nemusí sloučit), právě proto bych uvítal něco na způsob SmartMatch od MyHeritage, které hledá na základě podobnosti.Jen kdyby to bylo v programu u mě na počítači.
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod Ewka » pon říj 15, 2012 16:14

Moc děkuji za reakce. Až bude trochu víc času utvořím dotazník (díky moc za rad, je geniální). S funkcí porovnávání GED souborů se počítá:) Taky mi chybí..
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: ,,vysněné" funkce v genealogickém programu

Příspěvekod Zora » pon říj 15, 2012 16:40

Neorientuji se ještě dobře v geneoprogramech, takže jsem zatím nenarazila na žádnou funkci, která by mně "porovnávala" bydliště.
např. podle :
všechna bydliště konkr. předka,
bydliště, které se shoduje u více osob,
všechna bydliště v jednom městě.
Především v "písmenkové" podobně, mapy jsou druhotné.

Pozn. Vím třeba o kronice, kde jsoou popisováni občané obce, vyskytuje se tam "moje" příjmení asi u 20 % obyvatel.
Docela ráda bych si postupně vytipovala, kdo z nich je v příbuzenské posloupnosti s mým prapředkem. ( v rámci sňatků se stěhovali z chalupy do chalupy)
Proč by to za mě nemohl udělat program :?:

Také by se mně líbily diagramy, kde bych viděla, jak se předek přesunoval v rámci bydliště za dobu svého života.
Osa časová, a na ní konkr, roky pro:
narození -obec xy, č.p. (ulice)
zahájení školní docházky
ukončení školní docházky
vojenská služba
služba u hospodáře
svatba
narození dětí (úmrtí dětí)
stěhování - změna povolání,
úmrtí manžela - ky

výměnek, důchod (třeba přesun za dětmi, návrat do rodného domu,...)
úmrtí.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29112
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků