Odhad místa vojenské služby - nový poznatek

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Odhad místa vojenské služby - nový poznatek

Příspěvekod filmovymaniak » pát led 22, 2021 12:11

Dobrý den,

pátrám po tom kde sloužil můj předek, jeho kmenový list se nedochoval,

existují stránky "kde bojoval můj pradědeček", kde se dá vyhledat seznam jednotek podle místa pobytu či narození.

Jenomže při zařazení branců k plukům byla důležitější domovská příslušnost, takže když zadám obec, kde se narodil a žil, tak dostanu seznam možných jednotek
ale když zadám domovskou obec, kterou získal po nevlastním otci ze Slovenska, tak mi to najde úplně jiné pluky.

To jen jako možnost pro bližší určení pro ty, kteří také pátrají.

praděda narozen 1887 v Halenkově, domovská obec Dubková na Slovensku, dnes část obce Lazy pod Makytou
v roce 1910 ve sčítacím operátu uváděn jako pěší vojín, místo pobytu Trenčín, takže sloužil v posádce Trenčín

Doteď mi to vycházelo, že sloužil v Kroměříži u 3. pěšího nebo 25. zeměbraneckého pluku
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Odhad místa vojenské služby - nový poznatek

Příspěvekod lenle » čtv led 28, 2021 21:39

Ďakujem za skvelý tip, netušila som že také niečo existuje, pre uľahčenie pridám ešte konkrétny link:

https://www.velkavalka.info/mista-jednotky.php

Dá sa tam aj prekliknúť na bojové zaradenie jednotlivých plukov. Ja som síce mala info z vojenského archívu, ale až vďaka tomuto som si niektoré z dátumov z jeho karty dala do súvislosti s konkrétnymi bitkami a zistila som, v akej bitke zajali môjho prastarého otca, ktorý následne vstúpil do légií.
Naposledy upravil zburget dne pát led 29, 2021 0:10, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven okdaz do funkčního stavu
lenle
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 13, 2011 19:11
Oblast pátrání: CZ - Dnešice a okolie
SK - Kaplna, Ružomberok, Papradno

Re: Odhad místa vojenské služby - nový poznatek

Příspěvekod Gringo » ned bře 21, 2021 19:14

Zajimave, u meho predka jsem neco o zarazeni vedel, zda se, ze to sedi.

Nicmene me rozesmalo, ze u libovolne obce to uvadi mj. "Oddeleni vzducholodi" :-D
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 558
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků