nenalezení předci

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: nenalezení předci

Příspěvekod Zora » sob dub 25, 2020 18:20

Tak bohužel, jásot byl předčasný, tohle není ten správný Anton, ale líbil by se mně...


Tenhle Anton se oženil
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=65

Odpovídá jak číslo domu, tak obec, dokonce i otec...

Už začínám pod vlivem kolegy Burgeta přemýšlet, zda třeba v 18. století ještě nenosil děti čáp..., případně vrána. Jen nevím, zda se i tyhle děti musely pokřtít... ach jo...
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: nenalezení předci

Příspěvekod ZEL » ned dub 26, 2020 9:05

Vzhledem k tomu, že ženichův svědek byl také z Němčiček, zkusila bych je lokalizovat podle něj, snad by se zúžil okruh pátrání, možná by se tam našla nějaká stopa po Antonínovi ve formě svědectví nebo kmotrovství, případně úmrtí rodičů nebo sourozenců. Nevím jak teď, ale ze začátku digitalizace se v MZA stávalo, že chyběly některé stránky matrik, takže bych příslušné matriky zkontrolovala podle foliace. Bohužel píšete, že žádný manželský pár nemá vhodnou mezeru na narození Antonína. Pokud jsem se s takovými případy setkala, téměř vždy byla u rodičů vhodná mezera pro narození chybějícího dítěte, takže jsem to uzavřela jako chybějící zápis v matrice. Mám i pár případů přiženěných bez udání rodičů, ovšem i bez udání místa původu, ty jsem zatím odložila.
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: nenalezení předci

Příspěvekod Zora » ned dub 26, 2020 9:16

Zkusím ještě projít podle chybějící stran, velmi dobrý nápad, na to často zapomínám.
Já tady spíš vidím problém v tom, že hoch před svatbou mohl v Němčičkách sloužit, žít, , ale není to jistota, že odsud pocházel... Zvlášť pokud se třeba narodil svobodné matce...

Včera jsem procházela nevěsty, které se vdaly po předpokládaném narození Antona za muže s příjmením Hodovský... zatím jsem taky nenarazila...

Zato mám už teď asi pět neidentifikovatelných Antonínů (bez dalšího, nebo jen kř. jméno matky, případně jiné příjmení, a hledám marně svatbu matky).

Kmotrovství, svědky zkusím, ale tam se mně to zdá spíš marné, byl moc mladý, možná i nemajetný.... ale zřejmě pracovitý a dobrý hospodář...(podle dalších indícií z matrik)
Udělám to ve všech Němčičkách...
Moc díky za nakopnutí. pěkný den. Z

edit - ta stopa Němčičky začíná vypadat dost racionálně, moc díky ještě jednou, bohužel mně teď velice špatně funguje actapublica. :-( Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: nenalezení předci

Příspěvekod Zora » čtv kvě 07, 2020 19:03

Nalezeno, jen to chtělo "sicflaš", byl to syn šafáře...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků