Stránka 1 z 1

Zapisovat pouze do Programu?

PříspěvekNapsal: ned zář 08, 2019 15:32
od davidca
Dobrý den,

Svůj Rodokmen zapisuji do programu MyHeritage, mám tam aktuálně asi 1166 osob.
Zajímalo by mě, jestli si informace o předcích zapisujete ještě někam, kromě programu. Například nějaký deník?
Neustálé zapisování do programu je stále dokola :D a tak hledám další alternativu.


Předem děkuji za odpověď.

David Černoch

Re: Zapisovat pouze do Programu?

PříspěvekNapsal: pon zář 09, 2019 23:31
od alče
Dobrý den,

já dělám taky dvojitou práci.
Na každou osobu si vedu "kartu" a na tu opisuju doslovné znění zápisu narození, svatby a úmrtí (včetně kmotrů,poznámek a pod.).
Před každým zápisem mám poznačený příslušný archiv a všechny údaje, podle kterých to lze znova bez problémů vyhledat.

Pod čarou u každé karty mám svoje poznámky a zajímavosti. Nedovedu si představit, že toto všechno bych si měla psát do programu, ten beru jenom jako možnost, že se podaří propojení. Taky na všech těch programech jsou občas výpadky apod.

Navíc si doplněné karty občas i tisknu. Osvědčilo se mi to mockrát při hledání. Při denním světle k tomu nepotřebuju ani el.proud. :D
Papír je pořád nejspolehlivější a nejtrvalejší nosič (údajně - tvrdí to archiváři).

Al.

Re: Zapisovat pouze do Programu?

PříspěvekNapsal: úte zář 10, 2019 20:14
od Viridis
Papír přetrvá staletí, kde budou za 20 let dnešní programy? Kde jsou dnes soukromé a firemní archivy uložené na 3,5 disketách, pokud je někdo nezkonvertoval do nových formátů a nepřepsal na jiné médium?
Opisuji doslovně matriční zápisy, tisknu snímky z matrik, tisknu všechny ostatní nalezené materiály a ukládám do eurofolií do šanonů. Sepisuji kroniku - zatím jen otcovské linie otce, ostatní větve nemám uzavřené = nejsem přesvědčená, že hloub do minulosti už to nejde, eventuálně kvůli času nemám dokončeno.
Programy jsou omezující, nejde do nich uložit všecko, co bych chtěla.
P.

Re: Zapisovat pouze do Programu?

PříspěvekNapsal: úte zář 10, 2019 21:54
od davidca
Já jsem si to zapisovával všechno ručně na papíry, když jsem začínal, cca před 3-4 roky. Dokonce mám i vypsané rodokmeny sourozenců mých prababiček a pradědečků, slepené na 2 A4, aby se to tam vše vešlo. :D

Jenže později jsem si stáhnul MyHeritage a zapisuji všechno pouze tam, protože vždycky po čase objevím něco nového, tak by se mě to nechtělo neustále dopisovat.
Ale určitě psaná ručně veze je lepší.
Je mi to trochu blbé poprosit, zda by mi někdo nemohl poslat fotku takového zápisu, jen pro inspiraci kvůli uspořádání informací, aby to mělo hlavu a patu? :D :)

Re: Zapisovat pouze do Programu?

PříspěvekNapsal: pon zář 16, 2019 21:11
od Johannes
Ano. A ne do jednoho, ale paralelně do dvou různých. A zálohovat. A tisknout si reporty a výstupy a ty zakládat do šanonů. A zálohovat. A všechno stahovat jako jpeg či pdf a tisknout. A zálohovat.
Říkal jsem už zálohovat? Dvakrát? Na různé harddisky a různé počítače? :wink:

Re: Zapisovat pouze do Programu?

PříspěvekNapsal: stř říj 09, 2019 7:53
od Sil
Osobně si nemyslím že má smysl něco přepisovat, stačí zálohovat (gedcom), a čas od času si to můžete vytisknout jako report pokud to chcete mít na papíře. Zároveň ale stejně musíte mít někde poznámky věcí který nemáte vyřešený a ty do myheritage asi nedáváte, já na tohle používám OneNote (automatická záloha do cloudu).