indexace fotografií

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

indexace fotografií

Příspěvekod Ewka » úte čer 19, 2012 15:44

Hezké odpoledne:)
narazila jsem na malý problém. Potřebuji, aby mi známí v Německu označili osoby na cca 1000 fotkách. Jako první mě napadla picasa, kde jde indexace velmi jednoduše, avšak může ji provádět jen autor fotek.. Nevíte někdo o jiných, podobných stránkách??

moc moc díky. Eva
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: indexace fotografií

Příspěvekod Milan Wölfl » úte čer 19, 2012 16:17

Nyní to zvládá i Facebook, ale nevím, do jaké míry je to se starými fotografiemi (resp. propojení fotografie - profil označené osoby).
P.S. Online aplikace Picasa je celkem k ničemu. Lepší je označit osoby v aplikaci na PC (jako prohlížeč fotek jde stáhnout a pak se používá offline, bez sítě). Dobře se na fotografiích označují osoby v MyHeritage Family Tree Builder.
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: indexace fotografií

Příspěvekod Ewka » úte čer 19, 2012 16:21

Facebook mi pro tyto účely nepřipadá úplně vhodný.. Jde o starší příbuzné, takže minimum registrací, stahování atp. vítám. Picasa online mi nepřijde zase tak špatná, jen bohužel indexovat mohu pouze já. Myhertitage má zase omezenou velikost dat..

Ale díky moc za tipy:)
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: indexace fotografií

Příspěvekod ozana » úte čer 19, 2012 16:37

Přikreslit k obličejům čísla a poslat emailem :)
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: indexace fotografií

Příspěvekod Milan Wölfl » úte čer 19, 2012 16:58

To je dosti složité... Navrhoval bych spíš tu offline verzi Picasa a pak fotky poslat přes nějakou úložnu. Picasa by měla vygenerovat nějaký soubor ke všem těm fotografiím, který by obsahoval ty doplněné informace. Ten soubor se jen přiloží k fotkám a pak se automaticky načte na PC příjemce souboru (musí mít ale také Picasu)...
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: indexace fotografií

Příspěvekod Jan » úte čer 19, 2012 17:51

Windows Live Fotogalerie, musí být nainstalovaná na obou PC a přes její úložiště SkyDrive
asi 7 GB se dají fotky prohlížet i stahovat. Musí ale být registrace ve Windows Live.
Dá se vybrat co chcete používat za program z balíčku instalace.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: indexace fotografií

Příspěvekod Zora » úte čer 19, 2012 18:44

Myslím si, že jde jen o to, aby se příbuzní přihlásili na Picasa pod Vaším nickem, pak pro ně budou přístupné naprosto všechny funkce, které Picasa poskytuje. Netuším tedy, zda tyhle funkce příbuzní vzhledem k věku, zvládají. Doporučovala bych pro jistotu uložit fotografie do Picasa jeste podruhé pod jiným nickem, aby byla záloha.
Já jsem to zhruba u stovky fotografii řešila očíslováním a uložením na Picasa a zpet -po prohlédnutí příbuznými- jsem k číslu fotky dostala v mejlu popis, ten jsem pak sama vložila. Držím palce
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: indexace fotografií

Příspěvekod Ewka » úte čer 19, 2012 20:50

Díky moc za všechny tipy, ale nejjednodušší a časově nejméně náročný se mi zdá nápad Zory, založit nový, společný účet na googlu a zvolit indexaci online pomocí picasy...


díky moc!
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků