Hřbitovy

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv úno 22, 2018 12:50

ozana píše:Samozřejmě, že se tam ta jména z náhrobků neobjeví sama od sebe.



No, to je to, co právě konstatuju. Jenže...
Jenže kdybych věděl, kdy praděda Alois Špitálník umřel, tak už bych to na BG přece nemusel hledat...
Nejvíc mě vzteká, že na Ministerstvu vnitra to vědí přesně na den, ale podle novejch EU-zákonů praděda už z tohodle ohledu není předek, takže mi to nesměj říct. Ani na mučidlech, který navíc nemám.
A máma, který by to říct ještě museli, předloni umřela.

No nic, nemusím vědět všechno. Natož tak strašlivě citlivý osobní údaje, že...
Jenom nechápu jedno: proč můžu vědět, že praprapraprapraprapraprapraděda Jan I. vladyka Cikán z Čermné umřel v Jaroměři teďka přesně před 400 rokama, ale u pradědy Špitálníka to vědět nesmím ani přibližně... A úplatek se v dnešní době nabídnout bojím.
Ne. Nechápu to. A nikdy nepochopím.
lb.
Přílohy
ZástěraMatyášZeť.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Sagitarius » čtv úno 22, 2018 16:36

Ladislav Bátora píše:
ozana píše:Nejvíc mě vzteká, že na Ministerstvu vnitra to vědí přesně na den, ale podle novejch EU-zákonů praděda už z tohodle ohledu není předek, takže mi to nesměj říct. Ani na mučidlech, který navíc nemám.
A máma, který by to říct ještě museli, předloni umřela.


Zas tu ale nešiřte paniku ze zlé EU a jejich zákonů, pokud vím tak přístup k informacím o předcích jsou čistě české zákony, které nám nikdo nevnutil. Navíc bych pochyboval že by jakýkoliv zákon popíral příbuznost. Ale možná se opravdu mýlím. Můžete v tom případě dát nějaký relevantní odkaz, který něco takového dokládá?
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Sagitarius » čtv úno 22, 2018 16:39

A mimochodem, co vědět smíte a nesmíte vám asi těžko někdo nařídí, ale spíš oni nemají povinnost/právo vám některé informace poskytovat, což je celkem logické a normální.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Zora » čtv úno 22, 2018 17:01

Do matriční knihy úmrtí na záznam starší 30 let smí nahlížet každý.

viz
S účinností od 1.1.2014 podle ustanovení § 25b matriční úřad vydá fyzické osobě matriční doklad nebo povolí nahlédnout do matriční knihy a činit výpisy z ní v přítomnosti matrikáře, uplynula-li od provedení dotčeného zápisu v matriční knize lhůta 100 let u knihy narození, 75 let u knihy manželství nebo knihy partnerství a 30 let u knihy úmrtí.
http://www.mvcr.cz/clanek/matriky-nahli ... istin.aspx


Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Antiquus » čtv úno 22, 2018 17:39

Ladislav Bátora píše:
ozana píše:Samozřejmě, že se tam ta jména z náhrobků neobjeví sama od sebe.



No, to je to, co právě konstatuju. Jenže...
Jenže kdybych věděl, kdy praděda Alois Špitálník umřel, tak už bych to na BG přece nemusel hledat...
Nejvíc mě vzteká, že na Ministerstvu vnitra to vědí přesně na den, ale podle novejch EU-zákonů praděda už z tohodle ohledu není předek, takže mi to nesměj říct. Ani na mučidlech, který navíc nemám.
A máma, který by to říct ještě museli, předloni umřela.

No nic, nemusím vědět všechno. Natož tak strašlivě citlivý osobní údaje, že...
Jenom nechápu jedno: proč můžu vědět, že praprapraprapraprapraprapraděda Jan I. vladyka Cikán z Čermné umřel v Jaroměři teďka přesně před 400 rokama, ale u pradědy Špitálníka to vědět nesmím ani přibližně... A úplatek se v dnešní době nabídnout bojím.
Ne. Nechápu to. A nikdy nepochopím.
lb.


Tak ona to je samozřejmě blbost, ale tohle je přece jenom naše blbost, protože to je podle zákona o evidenci obyvatel a ten byl dříve stejný jako matriční zákon. Je tam napsáno, že osoba blízká (komu se může vydat údaj) je maximálně vnuk/děd, takže praděd je na ně moc a nevydají to. S matriční zákonem to nemá co dělat, je to jiný zákon. Před několika lety a částečně ještě předtím se matriční zákon změnil, sice tam jsou problémy, ale oproti tomu starém (co platí ještě na Slovensku) už je to daleko lepčí. Změnu zákona o evidenci obyvatel ale nikdo nevyloboval, tak zůstal tak jak byl. Já už to mám dávno v plánu, klidně k tomu sepíšu podklady co a jak, ale prostě sám nemám čas jít za nějakým poslancem a řešit to, když nestíhám svoje zakázky.
Víceméně stačí, aby se v tom zákoně tady: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-133 v paragrafu 8 změní, komu se můžou vydat údaje. Je tam evidentní blbost, tak když se to v PS rozujmně vysvětlí, někdo navrhne změnu, odůvodní se to, tak věřím, že by to prošlo. Ale někdo se toho musí ujmout.
Minimálně tam přidat toho pradědu (tj. žadatel je pravnuk hledané osoby), odvážnější varianta přidat tam, že u žadatele stačí, když bude přímý potomek. Vůbec nejlepší by bylo, aby se to sjednotilo s matričním zákonem a o údaje o zemřelých více než před 30 lety by mohl zažádat každý. Klidně k tomu napíšu zdůvodnění a argumenty na půl stránky.
S nějakým úředníkem na MV to nemá smysl řešit. To není jako na matričním úřadě na vsi, kde se za starého matričního zákona taky dříve muselo všechno dokládat a taky tam bylo napsáno vnuk/pak se tam přidalo i pravnuk, ale většina matrikářek na to vykašlala a jele se normálně přesto, jenom to chtělo dost diplomacie a empatickou matrikářku.

Kdyby mi chtěl někdo odepsat přímo, tak jsem na stary@post.cz
Naposledy upravil Antiquus dne čtv úno 22, 2018 17:54, celkově upraveno 1
Antiquus
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob čer 23, 2012 11:31

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Zora » čtv úno 22, 2018 17:44

Tazatel - genealog může nahlédnout do matriky, nebo požádat o výpis z matriční knihy. Nic dalšího k tomu nepotřebuje.

Chápu, že souběžně existuje evidence obyvatel, ale na tohle stačí matriky.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Antiquus » čtv úno 22, 2018 17:53

Zora píše:Tazatel - genealog může nahlédnout do matriky, nebo požádat o výpis z matriční knihy. Nic dalšího k tomu nepotřebuje.

Chápu, že souběžně existuje evidence obyvatel, ale na tohle stačí matriky.
Z



Jenže jak chcete najít někoho v úmrtní matrice, když nevíte kde a kdy zemřel. Hledání zemřelých po 1950 není taková sranda jako v 19.století na vsi.
Antiquus
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob čer 23, 2012 11:31

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Sagitarius » čtv úno 22, 2018 18:16

Trochu se odchylujeme od tématu klubu...
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv úno 22, 2018 18:59

Monika píše:
Zora píše:Chápu, že souběžně existuje evidence obyvatel, ale na tohle stačí matriky.

No jo, ale když pan Ladislav neví, kde jeho praděda zemřel, tak neví, v které matrice hledat.
Mám něco podobného, ale naštěstí u dědy - když je komunisti vyhnali ze statku, bydlel děda s babičkou údajně snad u sestry babičky (ale možná sestry dědy), která se provdala někam do jiné obce. Až to bude aktuální, nenajdu-li správnou obec, budu se taky muset obrátit na Ministerstvo vnitra.

Jak by se krásně dělaly rozrody, kdyby zákon umožnil (za poplatek), aby MV vydalo informace z evidence obyvatel, jaké vydává i teď osobám blízkým (jméno, příjmení, datum a místo úmrtí) v podobném režimu, jako jsou teď volné matriky zemřelých! :D Zažádám, zaplatím zálohu, pracovník MV zadá filtr do databáze a ťukne na "export", dostanu vyúčtovací fakturu, zaplatím, dostanu data v nějakém CSV souboru (třeba). Pro MV snadné prachy do rozpočtu, pro mě ušetřené stovky a možná tisíce hodin. To by byla paráda! :D


Než jsem to napsala, odpověděl totéž Antiquus, ale nechám to tu, protože je to jen zlomek textu.


No, přesně tak to je, jak jste to napsala, Moniko!!!
Mně maminka – mimo jiné – řekla, ještě než umřela, že její děda a takto můj praděda Alois Špitálník umřel v roce 1952, a samosebou podle ní v naší Libni, kde jinde. Tak jsem si to zaznamenal a čekal jsem, až to přijde na řadu, matrika dodnes ještě není na Chodovci.
A když ti nejmladší Špitálníkové konečně na řadu mimochodoveckou přišli, tak máma už byla po smrti – a na matrice v Libni byla paní vedoucí sice tak laskava, že mi ho (a jeho manželku Annu, rodem Koßler ze Žinkov, zase jen údajně dle mámy: 1944) v matrikách Z zkusila najít, leč nenašla; zřejmě máma něco popletla... Nebo možná po převratě konvertovali k Farskému? Já nevím o nich nic, babička všechny špitálníkovské doklady už kdysi dávno spálila: vždyť to byli jen tcháni, že... :evil:

Tak mi ta laskavá matrikářka poradila, ať se obrátím na Vnitro, že tam mi to za nějakej drobnej poplatek rádi zjistěj. No, a výsledek vidíte tady v příloze.
Praděda Alois Špitálník je mi osoba natolik cizí, že znalostí toho, kdy chudák umřel, bych možná ohrozil rozkvět celé Evropské unie. Nebo zdejšího jejího Protektorátu při nejmenším.
Byl jsem z toho dopisu moc a moc smutnej, a to nejen proto, že teda nesmím vědět, kdy praděda umřel, to mi věřte... Nechtěl jsem totiž dlouho uvěřit zvěstem, že se minulé časy plíživě vracejí – a teď už ovšem věřím.
A těším se moc, že se snad dožiju, až i tohle zase jednou rupne. I když už budu obezřetnější v interpretaci, protože to bude můj v pořadí už třetí státní převrat, takže už umím odhadnout, jak časem bídně dopadně i ten třetí...
lb.
Přílohy
ŠpitálníkAlois†Vnitro.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Antiquus » čtv úno 22, 2018 21:57

Ladislav Bátora píše:
Monika píše:
Zora píše:Chápu, že souběžně existuje evidence obyvatel, ale na tohle stačí matriky.

No jo, ale když pan Ladislav neví, kde jeho praděda zemřel, tak neví, v které matrice hledat.
Mám něco podobného, ale naštěstí u dědy - když je komunisti vyhnali ze statku, bydlel děda s babičkou údajně snad u sestry babičky (ale možná sestry dědy), která se provdala někam do jiné obce. Až to bude aktuální, nenajdu-li správnou obec, budu se taky muset obrátit na Ministerstvo vnitra.

Jak by se krásně dělaly rozrody, kdyby zákon umožnil (za poplatek), aby MV vydalo informace z evidence obyvatel, jaké vydává i teď osobám blízkým (jméno, příjmení, datum a místo úmrtí) v podobném režimu, jako jsou teď volné matriky zemřelých! :D Zažádám, zaplatím zálohu, pracovník MV zadá filtr do databáze a ťukne na "export", dostanu vyúčtovací fakturu, zaplatím, dostanu data v nějakém CSV souboru (třeba). Pro MV snadné prachy do rozpočtu, pro mě ušetřené stovky a možná tisíce hodin. To by byla paráda! :D


Než jsem to napsala, odpověděl totéž Antiquus, ale nechám to tu, protože je to jen zlomek textu.


No, přesně tak to je, jak jste to napsala, Moniko!!!
Mně maminka – mimo jiné – řekla, ještě než umřela, že její děda a takto můj praděda Alois Špitálník umřel v roce 1952, a samosebou podle ní v naší Libni, kde jinde. Tak jsem si to zaznamenal a čekal jsem, až to přijde na řadu, matrika dodnes ještě není na Chodovci.
A když ti nejmladší Špitálníkové konečně na řadu mimochodoveckou přišli, tak máma už byla po smrti – a na matrice v Libni byla paní vedoucí sice tak laskava, že mi ho (a jeho manželku Annu, rodem Koßler ze Žinkov, zase jen údajně dle mámy: 1944) v matrikách Z zkusila najít, leč nenašla; zřejmě máma něco popletla... Nebo možná po převratě konvertovali k Farskému? Já nevím o nich nic, babička všechny špitálníkovské doklady už kdysi dávno spálila: vždyť to byli jen tcháni, že... :evil:

Tak mi ta laskavá matrikářka poradila, ať se obrátím na Vnitro, že tam mi to za nějakej drobnej poplatek rádi zjistěj. No, a výsledek vidíte tady v příloze.
Praděda Alois Špitálník je mi osoba natolik cizí, že znalostí toho, kdy chudák umřel, bych možná ohrozil rozkvět celé Evropské unie. Nebo zdejšího jejího Protektorátu při nejmenším.
Byl jsem z toho dopisu moc a moc smutnej, a to nejen proto, že teda nesmím vědět, kdy praděda umřel, to mi věřte... Nechtěl jsem totiž dlouho uvěřit zvěstem, že se minulé časy plíživě vracejí – a teď už ovšem věřím.
A těším se moc, že se snad dožiju, až i tohle zase jednou rupne. I když už budu obezřetnější v interpretaci, protože to bude můj v pořadí už třetí státní převrat, takže už umím odhadnout, jak časem bídně dopadně i ten třetí...
lb.


To, že to zamítnou je podle mně jasné, protože na MV se drží přesně to zákona o evid.obyvatel, ať je tam blbost jaká je. Vzhledem k tomu, že už v tomhle oboru dělám nějakou dobu, tak věřte, že už jsem viděl horší věci. Už jsem si na to zvyknul. Přes ně to prostě neprojde. To není jako na matričních úřadech, když bývaly v matričním zákoně blbosti s osobou blízkou, ale dalo se to okecat a až na vyjímky jako Most a Vimperk se mi to vždycky podařilo. Nad matrikářkama tam ale nikdo vyšší nestál. Jediná cesta je změna toho zákona, jak jsem psal.

Hledáte to ale blbě. On v té evidenci obyvatel na MV stejně nebude, když zemřel 1952. Ta evidence je od půlky 50.let (asi od 1953), předchozí papírová evidence je už v archivu - Národní archiv, Chodovec, fond Policejní ředitelství II - policejní domovské přihlášky od 1915. Stačí když, zažádáte přes formulář na jejich webových stránkách přes mail (musítě přidat rodné listy k doložení příbuznostil, většinou to moc neřeší, prostě tam hoďte nějaký doklad) nebo zažádáte osobně na badatelně, doložíte příbuznost a je jedno, jestli jste vnuk, pravnuk nebo třeba synovec. Tam mají policejní přihlášky pro Prahu vedené do 1953. Musel ale žít v Praze. Jde to udělat dvěma způsoby: a) přes mail zažádat o rešerši, pak pošlou fakturu, po zaplacení kopie, b) objednat to přímo na místě na badatelnu, tj. kopie pošlou na badatelnu a můžete je koupit. Oboje trvá asi necelý měsíc.
Posílám odkaz, píšou tam o možnosti žádostí ze sčítání lidu 1930, 1950, ale to v zájmu zachování duševního zdraví nedělejte. Pokud Vás rozčílilo tamto, tak je jenom slabý čaj, proti tomu, co by Vás mohlo čekat u těch sčítání.
https://www.nacr.cz/pruvodce-pro-verejn ... formulare/
Antiquus
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob čer 23, 2012 11:31

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát úno 23, 2018 0:07

[quote="Antiquus"]

To, že to zamítnou je podle mně jasné, protože na MV se drží přesně to zákona o evid.obyvatel, ať je tam blbost jaká je. Vzhledem k tomu, že už v tomhle oboru dělám nějakou dobu, tak věřte, že už jsem viděl horší věci. Už jsem si na to zvyknul. Přes ně to prostě neprojde. To není jako na matričních úřadech, když bývaly v matričním zákoně blbosti s osobou blízkou, ale dalo se to okecat a až na vyjímky jako Most a Vimperk se mi to vždycky podařilo. Nad matrikářkama tam ale nikdo vyšší nestál. Jediná cesta je změna toho zákona, jak jsem psal./quote]


Už jen maličkost pro pořádek. A abychom si rozuměli:
Vůbec to nevyčítám těm vnitrákům. Jsem mimo jiné právník, tak to by bylo moc smutné, kdyby jo...
Ale vyčítám sobě, a to posledních sedm let velmi a denně, že bohužel mám trvalý pobyt v zemi, kde to chodí takto, přičemž jsem si na základě asi dosti známých okolnostrí navíc kategoricky zakázal se jakkoli ve vaší zemi veřejně angažovat:

– Mámo, tak ti mě v noci napadla taková věc...
– No, povídej, táto. Ale papej u toho, šofér už troubil, abyste byli v parláči včas.
– No, napadlo mě, mámo, že bychom měli znemožnit, aby se pravnuci dozvídali, kdy zemřeli jejich pradědové.
– Dóóóbře, táto!!! ... Ale proč vlastně???
– Protože mě to napadlo, mámo.
– Aha. Teda, táto, ty seš ale česká hlava. Tak už jeď.

Myslel jsem si naivně – řekněme prvních deset let po posledním převratu –, že v takové zemi už nikdy žít nebudu.
A hleďme, už v takový zemi zase žiju na plný koule, a ve svých bezmála 70 letech už bohužel nemám pro efektivní emigraci pohotově dostatek prostředků, natož sil.
Navíc v 70. a 80. letech minulého století jsem byl pevně přesvědčen, že se převratu dožiju – a s tou jistotou se ta každodenní hrůza vstřebávala hravě. Dnes tu jistotu nemám, a to nejen s ohledem na věk. :evil:
A nejde samosebou vůbec jen o toho pradědu Špitálníka: takových a podobných každodenních čítankově totalitních buzerací jsou totiž už stovky, jen lidé to zase nechiějí vidět.
A až to uviděj, bude už zase na dlouho pozdě. Já už jsem se ale navaroval – nejen dle mínění svého – dost, a nebylo to lautr k ničemu, respektive mě to stálo život. Takže už nevaruji. Jen ten návrat do totality se živým zájmem pozoruji a příležitostně i trošku vědecky zkoumám. Když už teda mám na mezinárodní politické vztahy ty nejvyšší možné papíry...
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Anchie » pát úno 23, 2018 9:22

Nechci vám rušit debatu, ale co se vrátit k tématu hřbitovů a jejich zpracování???
Možná bychom si mohli udělat nějaké resumé kolik lidí je tu vlastně už zapojeno do projektu BG a kdo se teprve chystá přispívat a potažmo v jakých oblastech ČR - to jsou informace, které nás budou při bádání zajímat...
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Zora » pát úno 23, 2018 9:30

Souhlasím, pod každým novým příspěvkem je možnost vložit anketu.
Chce to vymyslet správné otázky a můžeme zjišťovat.

Za sebe - nemám potřebný foťák, fotím si pro sebe, seznam pohřbených z nápisů mám v písemné podobě.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát úno 23, 2018 9:51

Zora píše: Za sebe - nemám potřebný foťák, fotím si pro sebe, seznam pohřbených z nápisů mám v písemné podobě.
Z


Za sebe s lítostí opakuju, že nemám foťák, a od října dokonce nemám už ani papíry. A zatím jsem se nedokopal k fotografovi. :cry:
Ale možná se rozjedu tramvají (ovšem teď vůbec nevím jak, když je Libeňák zavřenej...) na libeňskej Koráb a budu mile překvapenej: třeba jsem jen zapomněl, že Špitálníkovi jsou na tom náhrobku slabovském možná vyvedeni ve zlatě také.
Ale spíš pochybuju, že bych měl tak krátkou paměť.
lb.
Přílohy
KozlerJan†1895.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Antiquus » pát úno 23, 2018 10:38

Coí se týká BillionGraves, já Vám klidně nějaké hřbitovy po okolí nafotím. Ale nebudu to dávat na komerční nebo polokomerční americký a hlavně nepřehledný server, který je pro celý svět. Billion Graves je příšerný obecně i graficky, na stránce víc reklam než informací, posílá mi neustále nějaký spam jako MyHyritage. Je to takový MyHeritage hřbitovů. Nechápu, proč mají lidi potřebu dávat to neustále na placené stránky, když existují jiné volné a lepší.
Míchat na jeden server hřbitovy z ČR, Vídně, USA a co já vím, Thajska nebo Brazílie je blbost. Vznikne z toho hatmatilka, přesně taková, jaká tam je. Navíc asi Vám webmaster v USA těžko bude reagovat na připomínky z ČR k chybám nebo grafice, které tady jde udělat několikanásobněji přehlednější.
Když už to chcete dávat někam do USA, tak si vyberte aspoň, https://www.findagrave.com , i když ten se oproti minulosti dost zhoršil potom, co překopali grafiku.
Vůbec nejlepší by bylo sloučit ty české existující nebo vybrat ten nejlepší z těch českých a ten rozvíjet. Nový český bych nezakládal, leda by byl přehledný a jednoduchý jako býval kdysi find-a-grave.
Antiquus
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob čer 23, 2012 11:31

PředchozíDalší

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků